(KURIR TV) BUDUĆNOST PREKINULA DOMINACIJU ZVEZDE U REGIONU: Podgoričani dobili farsu od finala ABA lige i obezbedili Evroligu

ABA liga

Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu večeras u "Morači" 77:73 (22:15 14:23 24:19 17:16) i sa 3:1 u seriji došli do titule u ABA ligi i učešća u Evroligi.

Podgoričani su prekinuli trogodišnju dominaciju crveno-belih, osvojili svoju prvu regionalnu titulu i ujedno posle dve decenije se vraćaju u Evroligu.

Ipak, ostaće zapamćeno da je ova finalna serija više ličila na farsu nego na sportsko takmičenje.

Očigledna naklonost sudija tokom celog finala dovela je do toga da predsednik Crvene zvezde Nebojša Čović digne glas pred večerašnji meč i čak dovede u pitanje njegovo odigravanje.

Na kraju, crveno-beli su izašli na parket "Morače" i izgubili.

Četvrti i, ispostaviće se, poslednji meč ove sezone u ABA ligi rivali su igrali u serijama.

Domaćin je posle sedam minuta vodio već 18:9, ali je do polovine druge deonice Zvezda uspela da uspostavi ravnotežu - 28:28.

Sredinom treće četvrtine tim Dušana Alimpijevića je bio na plus osam - 49:41.

Međutim, zahvaljujući Gordiću i Baroviću, Budućnost je brzo vratila vođstvo.

Zvezdu su skupo koštale greške u finišu.

Kod rezultata 70:70 Ivanović je vezao četiri poena posle lošeg dodavanja Ročestija i nerezonskog napada Lazića i od toga crveno-beli nisu uspeli da se oporave u poslednjih 30-ak sekundi.

Gordić sa 18 poena i Ivanović sa 17 bili su najzaslužniji za uspeh ekipe Aleksandra Džikića, dok su kod Zvezde najbolji bili Ročesti sa 14, Omić sa 12, Feldin i Dobrić sa po 11.

Titula MVP finala pripala je Nemanji Gordiću.

ČETVRTA ČETVRTINA:

KRAJ - 77:73!

40. minut - SKANDAL! Zvanični spiker na 29 sekundi pre kraja pri rezultatu 74:70 najavljuje svečanu ceremoniju dodele medalja i pehara.

40. minut - 74:70 - Ivanović vezuje četiri poena!

39. minut - 72:70 - Ivanović krade loptu i lako poentira.

39. minut - 70:70 - Barović daje oba bacanja na 77 sekundi do kraja. Tajm-aut za Alimpijevića.

39. minut - 68:70 - Trojka Dobrića! Džikić traži tajm-aut.

38. minut - 68:67 - Zakucavanje Omića.

37. minut - 68:65 - Konačno neko pogađa iz igre - Feldin.

36. minut - 68:63 - Serija slobodnih bacanja - Lesor i Ivanović ubacuju po jedno, a Omić i Popović nijedno.

35. minut - 67:62 - Ivanović pogađa pod faulom, a onda daje i dodatni penal.

35. minut - 64:62 - Lazić pogađa jedno, a Lesor dva slobodna bacanja.

32. minut - 64:59 - Novi poeni Gordića, 7/8 je njegov šut za 2 poena.

31. minut - 60:59 - Prvi koš u poslednjem kvartalu delo je Branka Lazića koji je ukrao loptu Podgoričanima i lako pogodio.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 60:57 - Četvrtina se završava poenima Ivanović sa linije slobodnih bacanja.

29. minut - 58:57 - Trojka Ivanovića, vraća Ročesti.

28. minut - 55:54 - Barović je nezaustavljiv u ovim momentima, sada daje "dva plus jedan".

28. minut - 52:54 - Feldin trojkom prekida seriju domaćina.

28. minut - 52:51 - Barović vezuje četiri slobodna bacanja.

27. minut - 48:51 - Trojka Popovića, Alimpijević zove tajm-aut.

26. minut - 45:51 - Gordić ima 16 poena!

25. minut - 43:49 - Samo Gordić daje koševe za Budućnost u ovoj deonici.

25. minut - 41:49 - Serija crveno-belih 4:0 (Davidovac i Omić) za "plus osam".

24. minut - 41:45 - Gordić kažnjava Zvezdine promašaje.

24. minut - 39:45 - Nesportski faul Gordića nad Omićem, ali Zvezda nije dala nijedan poen.

23. minut - 39:45 - Zvezda izlazi iz bonusa posle nepuna tri minuta.

22. minut - 39:44 - Sedma trojka Zvezde, pogađa Dobrić.

22. minut - 39:41 - Gordić daje "dva plus jedan" uz četvrti prekršaj Lazića. Gordić je prvi "dvocifreni" kod domaćina, ima deset poena.

21. minut - 36:41 - Drugo poluvreme kreće trojkom Lazića.

Milo Đukanović, kandidat za predsednika Crne Gore, prati meč u "Morači".

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 36:38 - Faul Davidovca i Gordić je na liniji slobodnih bacanja. Novi promašaj za Nemanju, šut sa penala 3/8 za njega.

20. minut - 35:38 - Posle novog skoka u napadu Feldin pogađa svoju drugu trojku na meču.

19. minut - 35:35 - Barović pogađa posle kontakta sa Lesorom. Zvezda je izašla iz bonusa. Budućnost ima problem sa slobodnim bacanjima, procenat sa penala je 50 posto.

17. minut - 31:33 - Lepim polaganjem Lesor donosi najveću prednost crveno-belima.

16. minut - 30:31 - Enis pogađa za tri poena, prvi put na utakmici crveno-beli vode.

15. minut - 28:28 - Lako polaganje Omića, serija Zvezde 7:0.

14. minut - 28:24 - Ročesti pogađa neverovatno uz faul za njegov 10. poen.

13. minut - 28:21 - Trojka Lendrija, Alimpijević traži tajm-aut. Serija Budućnosti 6:0.

12. minut - 23:21 - Treći faul Lazića, Lendri pogađa jedno slobodno bacanje.

11. minut - 22:17 - Posle dva ofanzivna skoka Davidovac pogađa uz faul. Dejan je promašio sa penala, Zvezda šuta 2/5 sa slobodnih baanja.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 22:15 - Lndri pivotira, vara Omića i donosi nove poene domaćinu. Gordić je uzaludno potrošio nekoliko napada i promašio veliki broj slobodnih bacanja.

8. minut - 18:15 - Dve brze trojke Ročestija i Dobrića, Zvezda se vraća u meč.

7. minut - 18:9 - Posle tajm-auta Zvezda nije iskoristila napad, šut iz igre im je 3 od 11. NIkolić pogađa sa penala za nove poene Podgoričana.

6. minut - 16:9 - Treća trojka za Budućnost. Šehović je razgalio publiku u Morači, Alimpijević je zatražio tajm-aut.

6. minut - 11:9 - Prvu trojku za Crvenu zvezdu pogađa Feldin. Sinoć je pogodio čak četiri.

5. minut - 7:6 - Sa poludistance Omić ubacuje svoje prve poene. Atmosfera je paklena u Morači, igrači ne uspevaju da čuju sudijski zvižduk.

4. minut - 5:2 - Prva trojka na utakmici delo je Danila Nikolića, bivšeg igrača Bilbaa.

3. minut - 2:0 - Gipson pogađa sa penala, još nema poena iz igre.

2. minut - 1:0 - Prvi poena na utakmici pogodio je Nemanja Gordić sa linije penala, posle serije promašaja na obe strane.

Navijači na tribinama vređali su košarkaše Crvene zvezde i stručni štab kada su ušli u dvoranu ''Morača'' na zagrevanje.

Pre početka meča navijači Budućnosti su vređali predsednika Crvene zvezde Nebojšu Čovića.

Budućnost u seriji trenutno vodi sa 2:1 i pobeda u ovom meču bi im donela trofej prvaka regionalnog šampiona.

Budućnost je prvi meč u Beogradu dobila rezultatom 80:76, ali je Zvezda već sutra pobedom takođe u Pioniru uspela da izjednači rezultat u seriji.

Juče je odigran prvi meč u Podgorici, a Budućnost je uspela da slavi rezultatom 78:77, i na taj način ponovo preuzme vođstvo u seriji.

Predsednik crvene zvezde Nebojša Čović najavio je da igrači crveno-belih neće izaći na večerašnju utakmicu zbog, kako je sam rekao, krađe od strane sudija pre svega Javora. Da li će se to zaista desiti, videćemo večeras.

Crvena zvezda je osvojila poslednja tri trofeja u regionalnoj ABA ligi, dakle Zvezda brani trofej.

Spektakularnu završnicu trećeg meča u finalnoj seriji pogledajte ovde.