BREJK ŽALGIRISA: Spanulis se okliznuo, Olimpijakos ostao bez pobede

EVROLIGA

Košarkaši Žalgirisa pobedili su OIimpijakos u Pireju u prvoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige.

Posle drame i produžetaka - Olimpijakos - Žalgiris 78:87 (23:12, 15:20, 18:21, 16:19, 6:15).

Poslednji minut regularnog toka bio je dramatičan. Milaknis je trojkom gostima doneo najveću prednost u dotadašnjem delu meča (72:69), ali je Spanulis odmah uzvratio. Žalgiris nije realizovao sledeći napad, pa je domaćin krenuo po pobedu. Međutim, Spanulis se okliznuo, loše dodao Mancarisu, koji nije pogodio šut, pa se ušlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta ekipa Šarunasa Jasikevičiusa odlepila se trojkama Milaknisa i Ulanovasa (80:76) i u nastavku dotukla rivala.

Dejvis je predvodio Žalgiris sa 21 poenom, a pratili su ga Pangos sa 20 i Milaknis sa 16. Vasilije Micić je za 20 minuta ubacio sedam poena.

Kod domaćina je najbolji bio Spanulis sa 25 poena. Nikola Milutinov je ubacio sedam i imao osam skokova iako se tokom prvog poluvremena povredio. Kasnije se ipak vratio u igru.

Sledeći meč igra se u petak takođe u Pireju, a na F4 u Beogradu će ekipa koja prva zabeleži tri pobede.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: euroleague.net)

(KURIR TV SPORT) DA LI SAMO MIROSLAV ĐUKIĆ TREBA DA ODE IZ PARTIZANA?! A šta sa onima koji su ga doveli?