icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Najnovije vesti

Espreso.rs

Adria media

(VIDEO) PAUNOVIĆ REŠIO MEČ: Zvezda košem u poslednjoj sekundi osvojila titulu prvaka Srbije

velika drama

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su titulu prvaka države u juniorskoj konkurenciji pobedom nad Megom 84:82 (73:73) posle dramatične završnice i produžetka.

Igrač crveno-belih Zoran Paunović je pogodio u poslednjoj sekundi utakmice za pobedu Zvezde i tako se revanširao Megi za poraz u finalu juniorske ABA lige.

Ništa manje zasluga nema ni Arijan Lakić koji je u produžetku dao dve trojke. Paunović je bio najefikasniji sa 31 poenom. Dvadeset je dodao Tomašević, a u Megi su se istakli Nikola Mišković (24 p, 7 sk) i Andrija Marjanović (22 p, 6 sk).

Zvezda je vodila tokom većeg dela meča, Mega se vratila serijom 13:2 pri kraju treće četvrtine posle čega je viđeno vrlo malo koševa do kraja regularnog dela utakmice. Mega je bolje ušla u produžetak, serijom 4:0, ali su Lakić i Paunović doneli prevagu za crveno-bele.

Paunović je pored 31 poena imao i pet skokova i četiri asistencije, a njegov tim je posle Adidasovog turnira u Pragu, osvojio titulu prvaka Srbije.

Juniore Zvezde čeka završni turnir Evrolige za deset dana.

NOVO! Od sada možete da komentarišete i na Kurir Viberu!