KAKVA DRAMA U ARENI: Žalgiris umalo prokockao plus 21, ali ipak srušio CSKA za treće mesto (KURIR TV)

EVROLIGA U ŠTARK ARENI

Košarkaši Žalgirisa osvojili su treće mesto na završnom turniru Evrolige u Beogradu posle pobede nad ekipom CSKA rezultatom 79:77.

Litvanci su imali i 24 poena prednosti, a moskovska ekipa je dva puta u poslednjem minutu imala šuteve za pobedu, ali je oba promašila.

Najefikasniji u Žalgirisu sa po 15 poena bili su Paulius Jankunas i srpski košarkaš Vasilije Micić. u CSKA su se sa po 14 istakli Otelo Hanter i Mihail Kulagin.

CSKA je bolje počeo i vodio sa 11:4, a Žalgiris je predvodjen Micićem preokrenuo i litvanski klub je imao vodjstvo do kraja prvog poluvremena.

Igra ruskog kluba se "raspala" u trećoj četvrtini, a Žalgiris je to iskoristio i u toj deonici stekao čak 24 poena prednosti.

CSKA je igrao znatno bolje u poslednjoj deonici, predvodjen rezervistima Vitalijem Fridzonom i Mihailo Kulaginom.

Ruski klub je postepeno smanjivao zaostatak i sa dve vezane trojke i jednim pogodjenim bacanjem 40 sekundi pre kraja prišao na minus dva.

Kevin Pengos nije uspeo da prenese loptu preko pola terena, pa je CSKA imao napad, ali ekipa iz Moskve nije uspela da izvede aut.

Micić je potom promašio zicer za Žalgiris, a Kulagin šut za tri poena u ekipi CSKA. Potom je Brendon Dejvis u litvanskoj ekipi promašio dva bacanja, drugo namerno, a Semjon Antonov nije uspeo da da trojku preko celog terena.

Žalgiris je tako pobedio u utakmici za treće mesto pred oko dve hiljade navijača u Beogradskj areni.

Finale, u kome će se sastati Real Madrid i Fenerbahče, počinje večeras u 20.00.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 77:79 - Kulagin promašuje jedno slobodno bacanje. Mogao je da postane heroj.

40. minut - 76:79 - Kulagin pogađa, Litvanci u haosu. Moskovljani se vratili u meč iz teškog dna.

39. minut - 73:78 - Ekspesan povratak Rusa u meč. Kulagin ponovo pogađa, Litvanci su potpuno izgubljeni. Jasekivičijus traži tajm-aut.

38. minut - 68:77 - Kulagin pogađa trojku iz ugla, Rusi se vraćaju u meč. Zaostatak je posle duže vremena jednocifren.

37. minut - 65:77 - De Kolo pogađa koš u svom stilu. Rusi kreću na sve ili ništa.

35. minut - 59:77 - Sjajna trojka Pengosa, njegov deveti poen na meču.

33. minut - 57:74 - Novi koš Serhia Rodrigeza, jedini je raspoložen kod Moskovljana, ali nedovoljno.

31. minut - 48:71 - Prvi koš u poslednjem kvartalu pogađa Jankunasa, njegov 13 poena, a Micić je upisao svoju četvrtu asistenciju.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 48:69 - Tupan pogađa koš za kraj četvrtine, njegov šesti poen.

29. minut - 46:65 - Skok u napadu Klajburna, ali nije uspeo da pogodi sa penala sa dva plus jedan. Katastrofalna igra Klajburna na ovom turniru.

28. minut - 41:63 - Nesportski faul Hajnsa nad Micićem. Vasilije pogađa jedno slobodno bacanje za njegov 13 poen na meču.

27. minut - 39:60 - Rodrigez pogađa prve poene za CSKA u drugom poluvremenu. Tek posle sedam minuta Moskovljani daju koš.

25. minut - 37:58 - Novi poeni Pengosa. Njegov šesti poen na meču. Litvanci melju CSKA. Moskovljani nisu dali koš šest minuta.

23. minut - 37:54 - Serija Žalgirisa! Litvanci melju Moskovljane koji kapo da nisu zainteresovani za ovaj meč. Najveća prednost Žalgirisa na meču. Navijači Fenera navijaju sa simpatizerima Žalgirisa.

22. minut - 35:45 - Prva dvocifrena prednost za Žalgiris na ovom susretu.

21.minut - 35:43 - Prvi koš u drugom poluvremnu pogađa Jankunas posle ofanzivnog skoka.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 35:41 - Kulagin je pogodio sa pola terena, ali koš nije priznat. Završeno je prvo poluvreme.

18. minut - 35:41 - Milaknis pogađa trojku, njegovi prvi poeni na meču.

17. minut - 34:38 - Kurbanov za Hajnsa za koliki-toliki povratak CSKA u meč.

15. minut - 29:32 - Trojka Vasilija Micića, prosto je nezaustavljiv.

14. minut - 26:29 - Trojka Jankunasa za vođstvo Žalgirisa. Njegov sedmi poen na susretu.

13. minut - 26:26 - Lako pogađa Rodrigez, njegov četvrti poen. Vil Klajburn ponovo ne može nipšta da pogodi. U kontraritmu je od polufinalne utakmcie.

11. minut - 21:24 - Novi koš Vasilija Micića, pravi je lider svog tima. Iz utakmice u utakmicu sve više napreduje.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 19:20 - Posle sjajne akcije Vajt lako pogađa. Igra se taktički na obe strane. Obe ekipe žarko žele treće mesto.

8. minut - 19:16 - Trojka Kulagina za novo vođstvo CSKA. Igra se u naletima, odbrane na niskom nivou.

7. minut - 16:14 - Hajns pogađa sa penala posle faula Kavaliuskasa. Njegovi prvi poeni na meču.

6. minut - 11:12 - Novi poeni Vasilija Micića, njegov šesti poen.

5. minut - 11:8 - Sjajno zakucavanje Vasilija Micića za njegove prve poene na meču.

3. minut - 11:4 - Prve poene na meču ubacuje Serhio Rodrigez, jedan od najboljih igrača Moskovljana.

2. minut - 7:4 - Hanjs pogađa sa linije penala.

1. moinut - 0:2 - Prvi koš na meču pogađa plej Žalgirisa Kevin Pengos.

Predsednica Litvanije Dalija Gribauskaite pridružila se danas navijačima Žalgirisa u Beogradskoj areni uoči utakmice za treće mesto fajnal-fora Evrolige protiv CSKA iz Moskve.

Ona je u Arenu došla dvadesetak minuta pre utakmice za treće mesto, a navijači Žalgirisa dočekali su je gromoglasnim aplauzom i uzvicima "Litvanija, Litvanija".

Gribauskaite već tri dana boravi u Srbiji, a tokom svoje posete susrela se i sa predsednikom Aleksandrom Vučićem.

"Armejci" su u petak u polufinalu poraženi od Real Madrida 83:92, dok je Žalgiris izgubio od aktuelnog šampiona Evrope Fenerbahčea 67:76.

Finale između "kraljeva" i ekipe Željka Obradovića igra se od 20 sati.

Rivali u borbi za treće mestu odigrali su dva meča ove sezone tokom ligaškog dela takmičenja i oba puta je slavio domaćin. U Moskvi je bilo 94:91, dok je u Kaunausu završeno rezultatom 85:73.

CSKA je posle 30 kola bio prvi na tabeli, posle čega je sa 3:1 u četvrtfinalnoj seriji bio bolji od Himkija, dok su košarkaši iz "zelene šume" istim rezultatom eliminisali Olimpijakos. Ekipa Šarunasa Jasikevičiusa je u ligaškom delu bio šesti.