BRAVO, ORLIĆI: Srpski košarkaši posle drame pobedili Nemačku, za finale sa Francuskom

EP U LETONIJI

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Letoniji pobedom nad Nemalkom 92:86 (27:26, 19:20, 20:24, 26:16).

"Orlići" (do 18 godina) selektora Aleksandra Bućana su slavili posle drame u četvrtfinalu, a rival u borbi za finale biće im Francuska.

Posle izjednačenog prvog poluvremena (46:46) tokom kog je najveća razlika bila šest poena, u drugom su Nemci preuzeli vođstvo, ali im srpske nade nisu dozvoljavale da se odlepe.

"Orlići" su preokret napravili u poslednjoj deonici kada se razigrao Petrušev, pa su poveli 78:77, a kada je isti igrač pogodio i za 87:82 minut i po pre kraja pobednik se mogao naslutiti.

Istina, imali su mladi "panceri" dva napada makar za izjednačenje u poslednjem minutu, ali su srpski košarkaši odigrali odličnu odbranu i na kraju trijumfovali.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Zoran Paunović sa 25 poena, a pratio ga je Filip Petrušev sa 23.

U Nemačkoj je najbolji bio Holersbaher sa 21 poenom.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: FIBA)