PORAZ MEGE: Srpski tim izgubio od Estudijantesa

PRIPREME U ŠPANIJI

Košarkaši Mega Bemaxa su izgubili od ekipe Movistar Estudijantes sa 75:67 (30:18, 13:15, 7:16, 25:18) u okviru drugog kontrolnog meča koji je odigran u mestu San Đulia de Vilatorta u Španiji.

Posle jučerašnje pobede nad Mičigenom, izabranici trenera Dejana Milojevića su gubili sa 15 razlike u drugoj četvrtini, ali su sjajnom odbranom uspeli da smanje razliku na samo poen pred poslednju četvrtinu, ali na kraju nisu imali dovoljno snage za potpuni preokret pa je Estudijantes došao do pobede.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 17 poena i 6 skokova i Bitadze sa 15 poena i 14 skokova.

Naredni kontrolni meč Mega Bemax igra 2. septembra od 18 časova u hali „Millennium“ u Vršcu protiv ruskog Zenita.

Košarkaši Mega Bemaxa su imali velikih problema sa odbranom u prvoj četvrtini gde su gubili i sa 15 poena razlike a rezultat posle prvih 10 minuta je bio 30:18. U drugoj četvrtini su igrači Mege odigrali znatno bolje u odbrani, a na poluvreme se otišlo sa 43:33 uz 11 poena Bitadzea i 7 Miškovića.

Košarkaši Mege su nastavili sa odličnom odbranom i u trećoj četvrtini gde su limitirali Estudijantes na samo 7 poena, pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta bio 50:49. Ipak, četvrtoj četvrtini je španska ekipa uspela da se odvoji i da na kraju dođe do pobede 75:67.

Mega Bemax: Mušidi 3, Janjić, Marjanović 2, Ratkovica, Ašćerić 3, Čarapić 2, Mokoka 12 (6 skokova), Bitadze 15 (14 skokova), Stanić 2, Koprivica, Mišković 17 (6 skokova), Fundić 11.

(Mega, Foto: Laura Gomez Sanchez/Mega)