KAKVA DRAMA U LAKTAŠIMA! PARTIZAN PROKOCKAO POBEDU PROTIV ŠAMPIONA: Crno-beli posle produžetaka izgubili od Budućnosti u polufinalu ABA Superkupa (VIDEO)

NIŠTA OD VEČITOG DERBIJA

Košarkaši Partizana izgubili su posle produžetaka od Budućnosti meč polufinala ABA Superkupa u Laktašima - 87:90 (24:19, 25:24, 18:22, 9:11, 11:14).

Kakva drama u prvom polufinalu!

Partizan je u većem delu utakmice bio u vođstvu, šampion ABA lige je sve vreme držao priključak i povremeno vodio, a na kraju regularnog toka crno-beli su imali veliku šansu da pobedu, ali je nisu iskoristili.

U dodatnih pet minuta Budućnost je najviše zahvaljujući pribranom Petru Popoviću stigla do svog drugog finala ABA Superkupa.

1 / 6 Foto: Starsport©

Vanja Marinković je sa 19 poena bio najefikasniji u timu Nenada Čanka, Lendejl je dodao 16, Zagorac 15, Pejdž 12...

S druge strane Erl Klark je ubacio 17 poena, Koti Klark 16, Popović 14...

Partizan je furiozno počeo meč i brzo stekao "plus deset" - 17:7, već u petom minutu. Ispostavilo se da je to bilo jedino dvocifreno vođstvo bilo kog od rivala.

Budućnost se brzo vratila u igru i krajem prve deonice povela 19:18.

Od tada, pa do kraja, ekipe su se smenjivale u vođstvu, s tim da su crno-beli mnogo duže bili u prednosti. Tako se ušlo u dramatičnu završnicu.

Partizan je u poslednjih 20-ak sekundi četvrte deonice ušao sa 75:73, ali je Ivanović pogodio koš pod faulom, a onda ubacio i dodatno slobodno bacanje za vođstvo Budućnosti od 76:75 na šest sekundi do kraja. Odmah je zatim na drugoj strani fauliran Aleksej Nikolić, ali je pogodio samo jednom sa penala za izjednačenje (76:76), da bi Ivanović promašio šut za pobedu regionalnog šampiona.

U produžetku se istakao Popović, koji je vezao sedam poena na startu tog dela igre. Crno-beli su uspeli da istope zaostatak i priđu na 84:85, ali onda u nastavku nisu uspevali da poentiraju sve dok Nikolić nije dao trojku za 87:89. To je ipak bilo kasno, pa je Popović sa penala potvrdio pobedu Budućnosti - 90:87.

Crno-beli su igrali bez Veličkovića i Sija, ali su pokazali veliki napredak u odnosu na mečeve tokom pripremnog perioda.

U drugom polufinalu večeras (20.30) sastaju se Crvena zvezda i Cedevita.

Produžetak - 87:90:

45. minut - 87:90 - Popović pogađa jedno bacanje.

45. minut - 87:89 - Trojka Nikolića.

45. minut - 84:89 - Klark je pogodio prvo, a promašio drugo slobodno bacanje, ali je Zagorac, želeći da izbaci loptu, dao autokoš!

44. minut - 84:86 - Džekson pogađa jedno bacanje.

44. minut - 84:85 - Posle ofanzivnog skoka, Zagorac poentira.

44. minut - 82:85 - Ivanović vraća Budućnost na plus tri.

43. minut - 82:83 - Peta lična Erla Klarka. Poslao je Gagića na liniju penala, a centar Partizana daje jedno bacanje.

43. minut - 81:83 - Marinković daje dva poena iz teške pozicije pod prekršajem, a onda pogađa i dodatno slobodno bacanje.

42. minut - 78:83 - Pejdž daje prve poene za Partizan u produžetku.

42. minut - 76:83 - Tehnička greška Vanji Marinkoviću. Popović nastavlja da pogađa, dao je sva tri slobodna bacanja.

41. minut - 76:80 - Popović vezuje četiri poena, ova dva sa linije penala.

41. minut - 76:78 - Počelo je poenima Popovića.

Četvrta četvrtina - 76:76:

40. minut - 76:76 - Ivanović promašuje šut za pobedu.

40. minut - 76:76 - Aleksej Nikolić je fauliran, ali je pogodio samo jedno bacanje. Još 5,8 sekundi.

40. minut - 75:76 - Danilo Nikolić daje "dva plus jedan". Ostalo je još šest sekundi.

40. minut - 75:73 - Na 25 sekundi do kraja loptu ima Budućnost.

39. minut - 75:73 - Ivanović pogađa pod faulom, ali zatim promašuje dodatno slobodno bacanje.

38. minut - 75:71 - Popović smanjuje s distance.

38. minut - 75:69 - Trojka Nikolića za Partizanovih plus šest!

37. minut - 72:69 - I Budućnost daje koš - Popović.

36. minut - 72:67 - Trojka Marinkovića! Pogodak posle dugo vremena.

36. minut - 69:67 - Crno-beli dobijaju veliku podršku s tribina.

36. minut - 69:67 - Mnogo grešaka i promašaja na obe strane, za više od pet minuta samo četiri poena.

Treća četvrtina - 67:65:

30. minut - 67:65 - Lendejl pogađa dva bacanja.

29. minut - 65:65 - Trojka Šehovića.

28. minut - 65:62 - Marinković sa slobodnih bacanja vraća crno-bele na tri poena prednosti.

27. minut - 61:60 - Polaganje Pejdža, rivali se smenjuju u vođstvu.

26. minut - 59:60 - Svi crno-beli su skočili da traže korake Erla Klarka, ali umesto toga, Čanak je dobio tehničku.

25. minut - 59:57 - Zagrorac vraća trojku.

25. minut - 56:57 - Posle trojke Erla Klarka, Budućnost vodi.

23. minut - 54:50 - Još jedna trojka Pejdža sa zvukom sirene, ovaj put iz velike daljine.

22. minut - 51:48 - Marinković posle prodora prekida seriju rivala.

22. minut - 49:48 - Budućnost je drugo poluvreme počela mnogo bolje, za 100 sekundi je napravila 5:0, pa je Čanak tražio tajm-aut.

Druga četvrtina - 49:43: Lendejl sa 12 i Zagorac sa deset poena su najefikasniji kod Partizana, a Klark sa 11 kod Budućnosti.

20. minut - 49:43 - Pejdž u poslednjim trenucima prvog poluvremena pogađa trojku.

19. minut - 44:43 - Serijom 6:0 Budućnost prilazi na "minus jedan".

18. minut - 44:37 - Zakucavanje Gagića.

18. minut - 42:37 - Klark daje pet uzastopnih poena.

17. minut - 40:32 - Ponovo raste prednost crno-belih.

16. minut - 38:31 - Sjajna asistencija Zagorca za Gegića.

15. minut - ZAGRMELI SU GROBARI!

15. minut - 36:29 - Lendejl vodi Partizan do "plus sedam". Njegovih šest vezanih poena, ukupno je dao 12.

12. minut - 26:27 - Gordić vezuje osam poena.

Prva četvrtina:

10. minut - 24:19 - Zagorac, Lendejl, pa Aranitović sa zvukom sirene vraćaju crno-bele u vođstvo.

9. minut - 18:19 - Ivanović trojkom donosi prednost Budućnosti.

7. minut - 17:16 - Sada su Podgoričani u seriji, posle poena Klarka - 9:0!

6. minut - 17:13 - Barović pogađa "dva plus jedan", pa Nikolić daje trojku i Budućnost je prišla na četiri poena.

5. minut - 17:7 - Zagorac daje "dva plus jedan", Partizan pravi seriju 10:0.

4. minut - 14:7 - Trojka Gavrilovića, pa Lendejl pogađa dva bacanja.

3. minut - 9:7 - Marinković vezuje pet poena.

3. minut - 7:7 - Prva trojka - Marinković. Nikolić odmah vraća.

2. minut - 4:2 - Odlična kontra Zagorca.

1. minut - 2:2 - Lendejl otvara meč poenima, uzvraća Džekson.

Partizan igra bez Novice Veličkovića i Bondže Sija.

Crno-beli su u četvrtfinalu savladali Mornar 91:77, dok je šampion ABA lige bio bolji od domaće Igokee 90:86.

U drugom polufinalu (20.30) sastaju se Crvena zvezda i Cedevita.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)