ĐOKOVIĆ BODRIO CRVENO-BELE: Zvezda se mučila sa Cibonom, ali je ipak slavila na premijeri nove sezone ABA lige! (KURIR TV)

direktno iz pionira

Košarkaši Crvene zvezde pobedom su počeli sezonu u ABA ligi, pošto su večeras u Beogradu pobedili Cibonu sa 78:68 (21:20, 21:15, 17:21, 19:12) .

Šampion Srbije imao je dosta problema u prvoj četvrtini, koja je donela uglavnom bolju igru Cibone, crveno-bele održavao u ritmu je održavao Faje sa devet poena od prvih 17 postignutih, da bi potom serijom 17:0 Zvezde stigli do preokreta i vodjstva od 31:20.

Zvezda je u jednom trenutku imala 13 poena prednosti, ali je Cibona u trećoj četvrti stigla do preokreta. Regland je potom povukao svoj tim ka pobedi i novom serijom praktično rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Džo Regland sa 22 poena, dok je Muhamed Faje ubacio 12, a povratnik Majk Cirbes 11.

U Ciboni se istakao Marko Ljubičić sa 17 poena, dok je Marin Rozič dodao 13.

Utakmicu hali "Aleksandar Nikolić" gledao je najbolji srpski teniser Novak Djoković sa sinom.

Čertvrta četvrtina:

39. minut - 76:66 - Faje posle kontre dobija dva slobodna bacanja, pogađa samo jedno. Njegov 12 poen na meču.

37. minut - 73:66 - Posle koša i penala Ljubičića, Reglend je imao priliku za isto, ali nije uspeo da pogodi slobodno bacanje košarkaš Zvezde.

36. minut - 71:63 - Posle tajm-auta Kraljević pogađa dva penala.

35. minut - 69:61 - Reglend pogađa trojku uz faul. Siguran je bio i sa linije penala. njegov 16 poen na ovom meču.

34. minut - 65:51 - Nova trojka za Cibnu, pogađa Gilbert. Ovo je deseta trojka Cibosa na meču.

33. minut - 65:58 - Cirbes pogađa uz faul na asistenciju Reglanda. Pogodio je i Nemac dodatno slobodno bacanje.

32. minut - 62:56 - Prvi koš u poslednjem kvartalu postiže Regland posle šuta za tri poena.

Treća četvrtina - 59:56:

Zvezda za tri poena - 5/22!

29. minut - 56:56 - Deveta trojka gostiju za novo izjednačenje.

28. minut - 56:51 - Druga trojka Čovića večeras.

26. minut - 53:49 - Poeni Dobrića za "plus četiri".

24. minut - 47:47 - Dobrić posle solo akcije izjednačuje posle serije Cibone 18:3.

23. minut - 45:47 - VELIKI PREOKRET CIBONE! Bilinovac u kontri poentira pod faulom, a onda i pogađa dodatno slobodno bacanje.

23. minut - 45:44 - Treža uzastopna trojka Marića!

TOMIĆ PROMENIO CELU PETORKU!

22. minut - 45:41 - Sada je Marić u seriji, još jednom trojkom ne dozvoljava domaćinu da se odlepi.

21. minut - 42:38 - Trojka Marića, Cibona se približava.

1 / 8 Foto: Starsport©

Druga četvrtina - 42:35:

20. minut - 42:35 - Nova serija gostiju, i Novačić je precizan van linije 6.75. Tomić je tražio tajm-aut.

20. minut - 42:32 - Ljubičić je neverovatan! Dao je trojku, sada je na 14 poena.

19. minut - 42:29 - Ristić daje oba slobodna bacanja.

17. minut - 40:29 - Zvezda mini-serijom vraća dvocifrenu prednost.

16. minut - 33:29 - Novi poeni Ljubičića. Jeini izvor poena u drugom kvartalu za Cibose je Ljubičić koji je postigao čak 9 poena u ovoj četvrtini.

15. minut - 31:24 - Ljubičić pogađa i trojku.

14. minut - 31:21 - Seriju Zvezde prekinuo je Ljubičić pogodivši jedno slobodno bacanje.

13. minut - 31:20 - Trojku pogađa i Beron! Crveno-beli su sada nezaustavljivi (17:0).

13. minut - 28:20 - Serija domaćina traje - 14:0.

12. minut - 26:20 - Trojka Čovića. Serija Zvezde 12:0.

11. minut - 23:20 - Alej up Čovića i Odža!

Prva četvrtina - 21:20:

10. minut - 21:20 - Gostima ne pomaže ni tajm-aut, Odžo sa penala dovodi Zvezdu u vođstvo.

9. minut - 19:20 - Trojka Fajea, pa Reglend daje dvojku u kontri.

8. minut - 12:17 - Gosti u seriji.

6. minut - 12:12 - Sve vreme se igra koš za koš.

3. minut - 6:6 - Sve Zvezdine poene postigao je Faje.

1. minut - 2:2 - Reli-Ros je prvi strelac na utakmici, a Faje odmah uzvraća.

19:31 - Slaba poseta

19:29 - Zagrevanje...

Pre samo nekoliko dana crveno-beli su osvojili ABA Super kup i istakli kandidaturu za glavnog osvajača regionalnog takičenja.

Zvezda je u finalu bila bolja od prošlogodišnjeg osvajača ABA lige i branioca trofeja Budućnosti iz Podgorice.

U novu sezonu Zvezda ulazi sa poptuno izmenjenim timom i velikim brojem pojačanja, kao i novim trenerom Milanom Tomićem.

Zvezda je slavila i poslednjih osam međusobnih duela, a Zagrebčani su poslednji put slavili u polufinalu plej-ofa ovog regionalnog takmičenja davne 2014 godine.

Novu sezonu regionalnog takmičenja otvorile su ekipe Olimpije iz Ljubljane i Mornara iz Bara.

Meč je na programu od 20 časova u dvorani Aleksandar Nikolić.