SLAVLJE CRNO-BELIH POSLE ZAGREBAČKOG TRILERA: Košarkaši Partizana ispustili plus 22, ali ipak pobedili Cedevitu (VIDEO)

STRAŠNO PRVO POLUVREME EKIPE NENADA ČANKA

Košarkaši Partizana pobedili su Cedevitu u Zagrebu u utakmici prvog kola ABA lige.

Posle drame, Cedevita - Partizan 84:87 (17:28, 15:25, 26:18, 26:16).

Partizan je odigrao fantastično prvo poluvreme, u kome je bukvalno razmontirao Cedevitu. Domaćin nije znao šta ga je snašno, izgledao je kao "ratbijena vojska".

Ali se onda u nastavku sve promenilo, domaćin je uspeo da istopi zaostatak i stigne na samo poen "minusa". Beogradski tim se posle trilera u finišu ipak na kraju radovao.

Crno-beli su već u finišu prve deonice stekli dvocifrenu prednost (24:14), sredinom druge su prebacili i "plus 20" - 45:26, maksimalnih 53:31 imali u 19. minutu, da bi na odmor otišli sa 53:32.

Cedevita se tokom desetominutne pauze konsolidovala i u drugom poluvremenu zaigrala daleko agresivnije i bolje, isto kao i u polufinalu ABA Superkupa protiv Crvene zvezde.

Treća deonica počela je serijom ekipe Sita Alonsa 10:0, ali je taj napad odbio Vanja Marinković sa dve vezane trojke. Crno-beli su do kraja te četvrtine uspeli da održe dvocifrenu razliku. Međutim, domaćin je tu granicu probio serijom u uvodu poslednje deonice i prišao na 66:73.

Na pet minuta pre kraja Cedevita se spustila na samo 74:78, na tri i po do kraja na 76:78, a u 39. minutu i na 78:79. Tada je Rade Zagorac preuzeo odgovornost i pogodio trojku (82:78), čime je odbio poslednji napad domaćina.

Crno-beli su u finišu uspeli da sačuvaju prednost do konačnih 87:84.

Vanja Marinković je igrao sjajno, ubacio je 25 poena, a odličan je bio i Đorđe Gagić sa 13 poena i osam skokova, s tim da je zbog pet prekršaja napustio igru u 36. minutu.

Rade Zagorac je meč završio sa 12 poena, a Džok Lendejl sa 11.

Kod Cedevite su najbolji bili Kobs i Bel sa po 19 poena, dok je Benite dodao 11.

Četvrta četvrtina - 84:87:

40. minut - 84:87 - Aranitović pogađa jedno bacanje.

40. minut - 84:86 - Kobs daje dva poena.

40. minut - 82:86 - Ponovo Marinković na slobodnim bacanjima, dao samo jedno.

40. minut - 82:85 - Bel poentira lako posle samo nekoliko sekundi.

40. minut - 80:85 - Marinković sada oba puta precizan sa linije penala.

40. minut - 80:83 - Sezar pogađa oba bacanja.

40. minut - 78:83 - Marinković pogodio jedno od dva slobodna bacanja.

39. minut - 78:82 - Trojka Zagorca.

39. minut - 78:79 - Stipanović pogađa iz kontre.

38. minut - 76:79 - Zagorac daje samo jedno bacanje.

37. minut - 76:78 - Kobs se prošetao do koša...

36. minut - 74:78 - Partizan ostaje bez Gagića zbog petog prekršaja.

35. minut - 74:78 - Samo četiri poena prednosti za Partizan posle koša Kuka.

34. minut - 72:78 - Kobs daje koš pod faulom, a pogađa i dodatno slobodno bacanje.

34. minut - 69:78 - Kad god je Partizanu važno, tu je Marinković - prodor i polaganje.

33. minut - 69:74 - Benite opet precizan, Cedevita je sve bliže.

32. minut - 66:73 - Benite pogađa, domaćin je na samo sedam poena zaostatka, Čanak reaguje tajm-autom.

32. minut - 64:73 - Trojka Bela sa osam metara! Cedevita je ispod "minus deset", prvi put još od prve deonice.

31. minut - 61:73 - Marinković ne posustaje, ima 19 poena.

31. minut - 61:71 - Trojka Kobsa.

Treća četvrtina - 58:71:

28. minut - 54:67 - Gagić pogađa pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

28. minut - 54:65 - Domaćin vezuje pet poena i ponovo je na "minus 11".

27. minut - 49:65 - Flouter Pejdža.

25. minut - 45:61 - Zakucavanje Lendejla.

24. minut - 45:59 - Serija trojki na obe strane, sada je precizan i Benite.

24. minut - 42:59 - Vanja Marinković vezuje dve trojke.

23. minut - 42:56 - Marinković trojkom prekida seriju domaćina.

22. minut - 42:53 - Bel pogađa trojku sa više od osam metara - 10:0 u trećoj četvrtini.

22. minut - 39:53 - Serija Cedevite 7:0 na startu drugog poluvremena zaključno sa trojkom Kobsa. Čanak traži tajm-aut.

Druga četvrtina - 32:53:

19. minut - 31:53 -Zagorac krade loptu, ali ne uspeva da poentira, jer je fauliran, pa sa linije bacanja pogađa oba puta.

18. minut - 31:51 - Posle Marinkovićevih bacanja, Partizan ponovo na "plus 20".

18. minut - 31:49 - Trojka Agilara.

18. minut - 28:49 - Nikolić krade loptu i asistira, a Gegić brutalno zakucava.

17. minut - 26:47 - Kakva odbrana crno-belih, u kontri poene postiže Nikolić.

16. minut - 26:45 - Strašna akcija Partizana i zakucavanje Gagića!

14. minut - 22:41 - Pejdž je sada u seriji.

14. minut - 21:39 - Posle serije promašaja na obe strane, Pejdž daje dva poena sa penala.

12. minut - 19:37 - Aranitović "diže" na "plus 18", pa Alonso traži tajm-aut.

12. minut - 19:35 - Partizan gazi! Još dva poena Gagića, pa tri Zagorca (dva plus jedan).

11. minut - 17:30 - Gagić nastavlja sa dobrom rolom - ofanzivni skok i koš.

Prva četvrtina - 17:28:

10. minut - 17:28 - Veličković sa linije penala vraća crno-belima dvocifrenu prednost.

9. minut - 17:24 - Krušlin uzvraća trojkom.

9. minut - 14:24 - Gagić daje "dva plus jedan". Prvi put dvocifrena prednost.

8. minut - 12:19 - Marinković je već na devet poena.

6. minut - 8:14 - Treća trojka crno-belih, ovaj put Lendejl.

5. minut - 5:11 - Prodor i polaganje Zagorca.

4. minut - 5:9 - Druga trojka Marinkovića.

1. minut - 1:3 - Trojka Vanje Marinkovića.

U predigri nove sezone oba večerašnja rivala učestvovala su na ABA Superkupu u Laktašima i oba su zaustavljena u polufinalu, Partizan od Budućnosti posle produžetaka 87:90, a Cedevita od Crvene zvezde 68:79.

Bila je to i srpskom i hrvatskom timu generalna provera sa renoviranim ekipama.

Crno-belima tradicija iz prethodne dve sezone ne ide na ruku, jer su dobili samo jedan od sedam duela sa Cedevitom.