FURIOZAN START ZVEZDE U EVROPI: Crveno-beli silni protiv Nemaca pred 5.000 Delija (KURIR TV)

EVROKUP

Košarkaši Crvene zvezde savladali su nemački Ulm 88:73 (28:21, 18:22, 16:16, 26:14) i prvom meču A grupe Evrokupa, igranom pred 5.000 navijača u dvorani Aleksandar Nikolić u Beogradu.

1 / 30 Foto: Starsport©

Zvezdu su predvodili Bili Beron sa 19 poena, Džo Regland sa 17 poena i pet asistencija, Majkl Odžo sa 14 poena i 10 skokova i Stratos Perperoglu sa 14 poena. Dobru partiju prikazao je i Muhamed Faje sa osam poena i osam

skokova.

Najefikasniji u nemačkom timu bio je Ajzak Fotu sa 16 poena i šest skokova.

Ulm je bolje počeo utakmicu, poveo je sa šest razlike, ali je Zvezda posle toga popravila igru, preokrenula, a devet poena prednosti stekla je na početku druge deonice, 30:21. Beogradski tim je u nastavku čuvao prednost, a u trećoj četvrtini imao je i 11 razlike (62:51).

Ulm je posle toga pojačao, primakao se na tri poena zaostatka, ali tada je Faje postigao "trojku" kojom se Zvezda odlepila na 65:59. Crveno-beli su posle toga uvećavali prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 18 razlike (82:64) i ostvarili pobedu na početku takmičenja.

Četvrta četvrtina

40. minut 88:73 - Kraj utakmice

38. minut 82:68 - Zvezda je uspela da stekne razliku i primora klubu Ulma da zatraži tajm-aut

36. minut 78:64 - Odžo je nerešiva enigma za Nemce

33. minut 72:64 - Trojka Perperoglua

32. minut 65:62 - Po trojka na obe strane terena

30. minut 62:59 - Ulm se vratio posle nesportske greške Lazića

28. minut 61:51 – Serija Zvezde od 11:0 okončana je posle trojke Fotua. Zatim je Odžo ubacio

26. minut 58:48 - Malo poena na startu drugog poluvremena. Odžo je mini serijom raspalio navijače

21. minut 48:43 - Reglend postiže prve poene u drugom poluvremenu

Treća četvrtina

20. minut 46:43 - Čitavo poluvreme igrano je u serijama, u kojima je Zvezda imala prednost

17. minut 37:34 - Rajan Tompson pravi probleme odbrani Zvezde

14. minut 32:29 - Ulm zaustavlja seriju Zvezde i vraća se u meč

12. minut 30:21 – Majkl Odžo pravi mnogo problema visokim igračima Ulma. Nemaju rešenja za njega i konstantno moraju da prave faulove. Prve poene u drugoj četvrtini postiže Ognjen Dobrić

Druga četvrtina

10. minut 28:21 - Crvena zvezda je u drugom delu prve četvrtine došla do igre, a prva deonica završena je trojkom Perperoglua

8. minut 19:16 - Raspucali su se Faje i Reglend. Smenjuju se sa poenima, prvo zakucava Senegalac, a zatim i "šetnja" do obruča za američkog plejmejkera. Zvezda odlazi na +6, ali prednost smanjuje Rajnhart trojkom

6. minut 10:11 - Beron pogađa trojku

5. minut 7:11 - Zvezda ima problema na startu meča. Nemci su konstantno u vođstvu

3. minut 3:5 - Reglend je ubacio prve poene za Zvezdu

Prva četvrtina

Košarkaši Crvene zvezde su u grupi u kojoj su još Monako, Andora, Galatasaraj i Breša, koji se smatraju vrlo jakim protivnicima. Zato je, i prema mišljenju trenera Milana Tomića, izuzetno važno da crveno-beli dobro počnu takmičenje.

"Želimo da odigramo dobru utakmicu, u dobrom ritmu, jer je početak važan, posebno zbog činjenice da je Evrokup ove godine izuzetno jako i kvalitetno takmičenje sa puno dobrih timova. Naš prvi protivnik je ekipa koja je u vrhu nemačke košarke i koja napreduje u svakom segmentu. Zato je važno da odigramo kvalitetno, da naši navijači, od kojih očekujemo da budu naš šesti igrač, budu zadovoljni na kraju i prikazanim i rezultatom", rekao je trener crveno-belih.

U ekipi Ulma, koju sa klupe već osmu sezonu predvodi nemački trener Torsten Libenat, ove sezone igraju i nekadašnji prvotimci Crvene zvezde Rajan Tompson i Partizana Patrik Miler, dok je zaštitni znak "crno-narandžastih" iskusni plej Per Inter, koji je u klubu još od 2008. godine.

Ekipa Ulma upisala se u almanahe nemačke košarke i Bundeslige kao ekipa koja je na startu sezone 2016-2017. zabeležila 27 uzastopnih pobeda i završila takmičenje na 1. mestu u regularnom delu sezone, dok su prošle, zabeležili jedan od slabijih plasmana od 2006. godine, kada su se prvi put plasirali u Bundesligu.

Na startu nove sezone, tokom prethodnog vikenda, Ulm je poražen od Bajerna u svojoj areni sa 83:78, uz po 15 poena Grina i Rajnharta za ekipu domaćina.

Utakmica Crvena zvezda – Ulm počinje u 19 časova u dvorani Aleksandar Nikolić.