BREJK ZVEZDE KOD ĐOKOVIĆA: Veliki preokret crveno-belih, od minus 11 do pobede nad Monakom! (VIDEO)

EVROKUP

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Monako kao gosti u utakmici drugog kola Grupe A Evrokupa 66:63 (17:6, 12:18, 8:20, 29:19).

Crveno-beli su krajem treće deonice imali dvocifrani zaostatak, ali su u poslednjoj četvrtini napravili veliki preokret.

Pobeda u gostima predstavlja brejk! I to u gradu Novaka Đokovića.

Zvezda ima maksimalni učinak posle dva kola (2-0), dok je Monako doživeo prvi poraz (1-1).

Utakmica u dvorani na fudbalskom stadionu "Luj II" bila je izuzetno tvrda, na momente i nervozna. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, u finišu, izabranici trenera Milana Tomića pokazali su da su klasa ispred večerašnjeg rivala.

Na prve poene čekalo se tri minuta i 22 sekunde! Postigao ih je bivši igrač Zvezde, a sada vedeta Monaka, Kikanović. Crveno-beli su prvi koš postigli u šestom minutu kada je Faje pogodio trojku za 3:4.

Taj pogodak bio je inicijalna kapisla za bolju igru Zvezde, koja je u 13. minutu imala dvocifrenu prednost (21:12).

Međutim, Monako se na vreme trgao i istopio "minus". Serijom 8:0 stigao je do 24:24 pred odlazak na veliki odmor. Sa pet vezanih poena Berona, gosti su ipak na poluvremenu vodili 29:24.

Utakmica je dva puta prekidana, prvi put na kratko između prve i druge četvrtine, a drugi put na desetak minuta u uvodu treće deonice.

Posle drugog prekida domaćin je dodao gas i serijom 15:0 poveo 42:31 (27. minut).

Zvezda je prve poene posle tog prekida dala šest minuta kasnije!

Ipak, crveno-beli se nisu predavali, pred ulazak u poslednju deonicu sveli su zaostatak na sedam poena (37:44), a već u 33. minutu prišli domaćinu na samo korak (47:48). Tri minuta kasnije Zvezda je povela 56:55.

Rezultat je bio na klackalici sve dok na 38 sekundi do kraja večeras indisponirani Regland nije pogodio trojku i to u napadu u kome su Faje i Perperoglu promašili šuteve za tri poena, ali su Cirbes i Faje zabeležili ofanzivne skokove. To je bio udarac od kog se Monako nije oporavio.

Odmah zatim je Cirbes presekao napad rivala, a Regland bio dva puta precizan sa linije penala za 66:61.

Na kraju 66:63 i sedma pobeda Crvene zvezde u isto toliko utakmica u svim takmičenjima ove sezone.

Najefikasniji u timu Zvezde su bili Perperoglu i Reglend sa po 13 poena, dok je na drugoj strani, u sastavu Monaka Elmedin Kikanović ubacio 22 poena.

Crvena zvezda u subotu dočekuje Krku u meču ABA lige, a tri dana kasnije u "Pionir" joj dolazi i Andora u Evrokupu.

Monako u trećem kolu gostuje Ulmu.

Četvrta četvrtina - 63:66:

40. minut - 61:66 - Cirbes je presekao loptu, a na 18 sekundi do kraja Regland daje oba bacanja.

40. minut - 61:64 - Posle dva promašaja i isto toliko ofanzivnih skokova crveno-belih, Regland ubacuje trojku na 38 sekundi do kraja.

39. minut - 61:61 - Robinson za izjednačenje.

39. minut - 59:61 - Cirbes daje jedno bacanje.

39. minut - 59:60 - Kikanović održava Monako u životu.

38. minut - 57:60 - Faje sa penala vodi Zvezdu na "plus tri".

38. minut - 57:58 - Posle pregledanog snimka, obostrane tehničke greške dobili su Perperoglu i Utara zbog koškanja.

38. minut - 57:58 - Kad je teško - Perperoglu!

37. minut - 57:56 - Kikanović za novo vođstvo Monaka.

36. minut - 55:56 - I Beron daje "dva plus jedan", Zvezda ponovo vodi.

36. minut - 55:53 - Robinson vraća vođstvo domaćinu.

35. minut - 53:53 - Hamer poentira posle ofanzivnog skoka, ali Čović daje koš pod faulom i realizuje dodatno slobodno bacanje za IZJEDNAČENJE!

35. minut - 51:50 - Polovičan učinak Cirbesa sa linije penala.

34. minut - 51:49 - Hamer pogađa jedno bacanje, a Cirbes uzvraća sa dva poena.

33. minut - 50:47 - Kikanović je već na 18 poena.

33. minut - 48:47 - Zvezda je na minus jedan, jer je Regland dao "dva plus jedan".

32. minut - 48:44 - Perperoglu je u seriji, ponovo pogađa trojku!

31. minut - 46:40 - Kikanović vraća Monako na "plus šest".

31. minut - 44:40 - Trojka Perperoglua, a bilo je 11 razlike za domaćina.

Treća četvrtina - 44:37:

30. minut - 44:37 - Crveno-beli su promašili pet uzastopnih slobodnih bacanja, dok Beron nije pogodio jedno.

29. minut - 44:34 - Neverovatno! Prvo je Dobrić promašio oba bacanja, onda je na drugoj strani Robinson ostavljen sam na šutu za tri poena, koji je promašio, ali su dvojica njegovih saigrača bila sama pod košem, pa Hamer nije propustio taj zicer.

28. minut - 42:34 - Trojka Reglanda! Prvi poeni crveno-belih posle više od šest minuta, odnosno posle prekida.

27. minut - 42:31 - I posle tajm-auta nastavljena je serija domaćina, poeni Hamera za 15:0.

27. minut - 40:31 - Trojka Utare! Serija Monaka 13:0. Tomić je tražio tajm-aut i žestoko vikao na svoje igrače.

24. minut - 35:31 - Trojka Robinsona! Monako ima 11:2 u drugom poluvremenu.

22. minut - 32:31 - Hamer dovodi Monako u vođstvo.

22. minut - 30:31 - Poenima Robinsona domaćina prilazi na samo korak.

21.00 - Nastavlja se utakmica posle desetominutne pauze.

22. minut - 28:31 - Nova pauza... Sudijski tajm-aut! Posle prve četvrtine kratka pauza je bila zbog problema sa statistikom, a sada ne radi semafor, pa se očekuje duži prekid.

Druga četvrtina - 24:29:

20. minut - 24:29 - Beron je u seriji.

20. minut - 24:27 - Trojka Berona.

19. minut - 24:24 - Kikanović s penala za izjednačenje.

19. minut - 22:24 - Pogađa i Džons, razlika je sada samo dva poena, a bila je 11.

18. minut - 20:24 - Kikanović dovodi Monako na samo "minus četiri".

17. minut - 18:24 - Hamer prvi put precizan večeras.

17. minut - 16:24 - Trojka Čovića!

16. minut - 16:21 - Lakomb pogađa šut preko ruke.

14. minut - 14:21 - Žozef sa poludistance. Tomić uvodi Ristića i Radanova.

13. minut - 12:21 - Džons nastavlja seriju, ali na drugoj strani Odžo se ispravlja posle promašenog zicera.

13. minut - 10:19 - Čović oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja.

12. minut - 10:17 - Džons vezuje četiri poena, sada je zakucao.

11. minut - 8:17 - Džons poentira i postaje prvi strelac domaćina pored Kikanovića.

Pauza između prve i druge četvrtine se odužila zbog problema sa statistikom, ali su obojica trenera insistirala da se, uprkos tome, utakmica nastavi.

Prva četvrtina 6:17:

10. minut - 6:17 - Deonica se završava trojkom Perperoglua.

10. minut - 6:14 - Fantastična kontra crveno-belih završena je zakucavanjem Simanića.

9. minut - 6:12 - Beron poentira iz kontre, Zvezda se razigrala, pa Filipovski zove tajm-aut.

9. minut - 6:10 - Odžo se upisuje u strelce posle ofanzivnog skoka.

8. minut - 6:8 - Kikanović daje koš pod faulom, ali promašuje slobodno bacanje.

8. minut - 4:8 - Trojku pogađa i Beron. Kao da crveno-bele kreće šut.

8. minut - 4:5 - Cirbes za prvo vođstvo Zvezde.

7. minut - 4:3 - I jedni i drugi su dekocentrisani u napadu. Izuzetno neefikasan početak. Košarkaši Monaka još ni faul nisu napravili.

6. minut - 4:3 - Trojka Fajea! Težak šut preko ruke...

4. minut - 4:0 - Novi poeni Kikanovića, bivšeg košarkaša Zvezde, ovaj put zakucavanjem. Tomić je tražio tajm-aut.

4. minut - 2:0 - Posle tri minuta i 22 sekunde prvi koš! Strelac Kikanović!

1. minut - 0:0 - Utakmica je počela. Na tribinama je oko 2.000 gledalaca.

Oba rivala su na startu takmičenja zabeležila pobede. Crveno-beli su u Beogradu savladali Ulm 88:73, dok je francuski predstavnik bio uspešan na gostovanju Breši - 80:68.

Zvezda je ove sezone dobila svih šest utakmica, koje je odigrala. Prvo je osvojila ABA Superkup u Laktašima, a i u uvodu ABA lige nije napravila nijednu grešku - pobedila je Cibonu (78:68) i Budućnost (87:71).

Monako je u francuskom prvenstvu odigrao četiri meča i ima polovičan učinak.

"Imaju dve pobede i dve izgubljene utakmice u francuskoj ligi, uz vredan brejk u Evrokupu. Radi se o nepredvidivoj ekipi, koja igra puno u tranziciji i vrlo jednostavno. Zna šta hoće i kako da koristi igrače koje ima", rekao je trener Zvezde Milan Tomić i dodao:

"Prevaga? Moramo da imamo 40 minuta koncentracije i da kontrolišemo ritam i protivnika, Evrokup je ove sezone vrlo kvalitetan, svi su jaki, ako se malo opustimo imaćemo problema, važno je da smo već zaboravili Budućnost i spremamo se za Monako".