TREĆI UZASTOPNI PORAZ CRNO-BELIH: Košarkaši Partizana posle drame izgubili od Krke u Novom Mestu (VIDEO)

ČANKOV TIM NA 2-2 U ABA LIGI

Košarkaši Partizana poraženi su od Krke u Novom Mestu u utakmici četvrtog kola ABA lige - 80:76 (18:18, 22:16, 10:17, 30:25).

Oba rivala sada imaju polovičan učinak u regionalnom takmičenju: 2-2.

Izabranicima trenera Nenada Čanka ovo je treći uzastopni poraz, jer su između dva neuspeha u ABA ligi (prošlog vikenda izgubili od Mornara), oružje položili i u Valensiji u meču Evrokupa.

Crno-belima ni velika podrška navijača u dvorani "Leon Štukelj" u Novom Mestu nije pomogla da izbegnu poraz.

U prvom poluvremenu Partizan je u životu održavao Vanja Marinković. U prvih 20 minuta ubacio je 12 poena (nijednu trojku) i parirao raspoloženima na drugoj strani, Luki Laporniku (takođe 12 poena) i Dinu Cincu (osam).

Crno-beli su mnogo grešili, nisu imali ideje u napadu, ni šut ih nije služio, a na sve to, domaćin je dominirao u skoku. Krka je na poluvremenu vodila 40:34.

Nije Partizan bolje igrao ni u nastavku, ali je uspevao da održi rezultatski egal.

Međutim, u finišu presudile su trojke i bolja odbrana domaćina.

Košarkaši Krke raspucali su se u poslednjoj deonici (na početku vezali tri trojke), a definitivno su se "odlepili" na dva minuta pre kraja kada su iskoristili tri izgubljene lopte rivala da odu na 73:67. Tu prednost su bez problema sačuvali do kraja za konačnih 80:76.

Najefikasniji u Partizanu bio je Vanja Marinković sa 22 poena, dok je Krku sa 19 predvodio Luka Lapornik.

Partizan u utorak dočekuje Lion u Evrokupu, a u petak i Zadar u ABA ligi.

Četvrta četvrtina:

40. minut - 80:76 - Lendejl pogađa dva od tri slobodna bacanja.

40. minut - 80:74 - Lapornik ponovo na liniji penala, sada daje samo jedno.

40. minut - 79:74 - Zakucavanje Marinkovića.

40. minut - 79:72 - Lapornik pogađa oba slobodna bacanja. Do kraja je 18 sekundi.

40. minut - 77:72 - Mahkovic daje samo jedno bacanje, ali Aranitović promašuje trojku.

40. minut - 76:72 - Ni sekund nije prošao, a Pejdž je vratio trojku. Sada je i domaćin uzeo tajm-aut.

40. minut - 76:69 - Trojka Marinelija na 33 sekundi do kraja.

40. minut - 73:69 - Marinković je promašio trojku, Nikolić napravio faul... Navijači crno-belih grme!

39. minut - 73:69 - Nikolić vraća nadu Partizanu sa linije penala.

38. minut - 73:67 - Crno-beli opet promašuju trojku - 4/22.

38. minut - 73:67 - Lapornik (16 poena) protutnjao je pored Lendejla i poentirao.

38. minut - 71:67 - Si promašuje oba slobodna bacanja.

38. minut - 71:67 - Dve izgubljene lopte Partizana, Krka koristi da ode na "plus četiri". Čanak traži tajm-aut.

38. minut - 69:67 - Crno-beli gube loptu, Bratož u kontri polaže-

37. minut - 67:67 - Marinković uzvraća sa "dva plus jedan".

37. minut - 67:64 - Nova trojka domaćina - Bratož!

36. minut - 64:64 - Aranitović oba puta precizan sa slobodnih bacanja.

35. minut - 64:62 - Marineli pogađa pod faulom, a realizovao je i dodatno slobodno bacanje.

35. minut - 61:62 - Trojka Pejdža.

34. minut - 59:57 - Marinković za izjednačenje.

33. minut - 59:57 - Ofanzivnim skokom Partizan postiže poene, Bandža Si pogađa koš.

33. minut - 59:54 - Trojka za Partizan, Gegić, a onda na drugoj strani ponovo Đapa. Tri napada i tri trojke za domaćina.

32. minut - 56:51 - Nova trojka Krke. Sada pogađa Đapa, Čanak traži tajm-aut.

31. minut - 53:51 - Bratić poogađa trojku za domaćina i vraća prednost domaćinu! Krka ima procenat šuta iz igre samo 37, a vodi na ovom meču!

Treća četvrtina - 50:51:

28. minut - 47:49 - Seriju domaćina 5:0 prekinuo je Pejdž trojkom.

26. minut - 42:46 - Partizan vodi! Veličković vezuje četiri poena.

25. minut - 42:42 - Kontra Partizana, asistencija Aranitovića i zakucavanje Lendejla za izjednačenje.

24. minut - 42:40 - Marinković dovodi Partizan na "minus dva".

22. minut - 40:36 - Zakucavanje Lendejla. To su prvi poeni u drugom poluvremenu, posle skoro dva minuta igre.

Druga četvrtina - 40:34:

20. minut - 40:34 - Pejdž daje "dva plus jedan".

20. minut - 40:31 - Lapornik za najveću prednost Olimpije - plus devet.

19. minut - 36:29 -Posle pet vezanih poena Cinca, dva daje Lapornik. Domaćin na plus sedam.

17. minut - 32:29 -Partizan taman stigne Krku, a domaćin pobegne. Sada Cinac ubacuje trojku.

16. minut - 27:27 - Serija crno-belih sa penala - četiri vezana poena.

15. minut - 27:23 - Sjajan prodor Lapornika, njegovih osam poena. Čanak je tražio tajm-aut, na kome se vidno besan drao na svoje igrače.

13. minut - 22:22 - Rezultat je na klackalici, a kod crno-belih Vanja Marinković je najbolji za sada, ubaciio je devet poena.

Prva četvrtina - 18:18:

10. minut - 18:18 - Fifolt daje dva poena, a promašuje dodatno slobodno bacanje.

10. minut - 16:18 - Prva trojka crno-belih, pogodio ju je Nikolić.

9. minut - 13:13 - Trojka Lapornika.

8. minut - 10:13 - Prvi poeni Pejdža.

7. minut - 8:11 - Auuu, kakvo zakucavanje Marinkovića, i to pod faulom, a onda je realizovao dodatno slobodno bacanje.

5. minut - 6:6 - Rastrzana igra na obe strane.

Partizan ima veliku podršku s tribina, sada se ori: Kosovo je srce Srbije!

2. minut - 3:2 - Trojka Cinca.

1. minut - 0:2 - Počelo je poenima Gagića sa linije penala.

Crno-beli imaju skor od dve pobede i jednog poraza, dok Krka u današnji meč ulazi sa učinkom 1-2.

Tim Nenada Čanka je prvi neuspeh u regionalnom takmičenju doživeo u prošlom kolu na gostovanju Mornaru (94:97), a zanimljivo je da je Krka jedinu pobedu u sezoni zabeležila upravo protiv Barana, kao domaćin u drugoj rundi (80:76).

Partizan je "vezao" dva poraza, jer je tokom nedelje izgubio i utakmicu Evropkupa u Valensiji.

Crno-beli su u seriji od tri trijumfa nad Krkom u ABA ligi.

"Utakmicom u Novom Mestu završavamo seriju od tri gostovanja. Već smo solidan broj dana na putu i to sigurno ima uticaja na nas. Takođe, prate nas i dalje zdravstveni problemi, ali šta je, tu je, trudimo se da gledamo ispred sebe. Krka se vratila u ABA ligu i ima ambiciju da ostane. Imaju dobro izbalansiran tim i znaju da budu nezgodan protivnik. Očekujem tešku utakmicu i verujem u pobedu", istakao je trener Partizana Nenad Čanak.