POBEDA ZA MARKA IVKOVIĆA: Zvezda na krilima Delija pregazila Galatasaraj (KURIR TV)

EVROKUP

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su četvrtu pobedu u Evrokupu pošto su u meču petog kola savladali turski Galatasaraj (87:57).

1 / 18 Foto: Starsport©

Izabranici trenera Milana Tomića odigrali su odlično u sjajnoj atmosferi pune dvorane Aleksandar Nikolić u kojoj su posle dužeg vremena bile i najvatrenije pristalice Crvene zvezde. Delije su se okupile kako bi se setile Marka Ivkovića - Jagode, navijača crveno-belih, koji je ubijen 21. novembra 2014. godine u Istanbulu, pred duel dva kluba u Evroligi.

Sve je u prvih dvadeset minuta u igri Crvene zvezde funkcionisalo besprekorno. Odbrana nijhe dozvoljavala Turcima tečan napad i "otvorene" šuteve, a sa druge strane u napadu su Reglend i BNeron sa po 12 poena bili pokretači dobrih stvari u Zvezdinoj igri.

U nastavku domaćin je bez većih problema održao prednost, koja je rasla do konačnih 30 poena i ostvario vrednu pobedu.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Džo Regland sa 21 poenom, Beron je dodao 16, Cirbes 15, a Faje 12 poena. U Galatasaraju je najefikasniji bio Vebster sa 16 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 87:57 - Kraj utakmice

35. minut 75:51 - Lep prodor Reglenda

33. minut 71:49 - Faje zakucava posle skoka u napadu

30. minut 69:47 - Kraj treće deonice

27. minut 65:40 - Zvezda mini serijom 7:0 odlazi na do sada najubedljivijih 25 poena prednosti

24. minut 53:34 - Faje je postigao pet vezanih poena

22. minut 46:28 - Reglend postiže prve poene za Zvezdu u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 44:26 - Zvezda je u oba pravca odigrala odlično i maksimalno koristila prednosti na terenu. Uz pomoć Delija, koje prave sjajnu atmosferu, domaćin je sve vreme bio u ubedljivom vođstvu.

18. minut 37:21 - Opert trojka Berona

15. minut 33:19 - Zvezda uspeva da jakom odbranom natera turski tim na šuteve preko ruke

13. minut 28:15 - Zvezda je već izašla iz bonusa

Druga četvrtina

10. minut 26:13 - Kraj prve četvrtine

9. minut 24:13 - Beron trećom trojku donosi Zvezdi dvocifrenu prednost

8. minut 17:11 - Druga trojka Berona

6. minut 12:7 - Sjajna akcija i zakucavanje Fajea

4. minut 6:5 - Malo poena na startu utakmice

2. minut 2:0 - Reglend je pogodio dva penala za prve poene na meču

Prva četvrtina

Trener košarkaša Crvene zvezde Milan Tomić izjavio je da je turski tim znatno kvalitetniji nego što to pokazuju trenutni rezultati.

"Očekuje nas utakmica sa ekipom koja igra mnogo bolje nego što rezultati trenutno pokazuju. Igru turskog tima kreiraju dobri stranci, ali imaju i nekoliko dobrih domaćih igrača. Igraju napadačku košarku, preko 86 ubačenih poena po meču, zato ćemo morati da odgovorimo jakom odbranom i sa puno energije", rekao je Tomić za klupski sajt.

Zvezda posle četiri odigrane utakmice u A grupi ima skor 3-1, a Galatasaraj 2-2.

Utakmica između Crvene zvezde i Galatasaraja igra se od 19 sati u dvorani Aleksandar Nikolić, a iz bezbednosnih razloga meč nosi epitet visokog rizika, imajući u vidu da je pre četiri godine u Istanbulu ubijen navijač crveno-belih Marko Ivković.