PARTIZAN NASTAVIO NEGATIVAN NIZ: Crno-beli izgubili od Turk Telekoma i upisali šesti uzastopni poraz

EVROKUP

Košarkaši Partizana poraženi su od Turk Telekoma (77:72) u 5. kolu Evrokupa.

Crno-beli su sve vreme meča u Ankari bili u zaostaku, u jednom monetu treće deonice i 20 poena. Zatim su izabranici trenera Aleksandra Matovića, koji je vodio tim posle ostavke Nenada Čanka serijom 10:0 najavili mogućnost preokreta, ali više od minus osam pet minuta pre kraja nisu mogli.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Vanja Marinković sa 28 poena, dok je dvocifren bio samo još Markus Pejdž sa 14 poena i četiri asistencije.

Kod domaćih Gebrijel je ubacio 16, 13 je postigao Kembel, dok su po 12 imali Lendsberg i Štimac, koji je uhvatio i osam lopti.

Partizan je pretrpeo i četvrti poraz u drugom po rangu evropskom košarkaškom takmičenju, dok je Telekom ostvario drugi trijumf.

Ono što može da raduje Partizan, koji je računajući sva takmičenja u seriji od šest uzastopnih poraza, jeste da se posle pauze u tim vratio Rade Zagorac (igrao četiri minuta prve četvrtine), a da su na terenu bili i Novica Veličković i Bandža Si. Za Andeu Trinkijerija, koji bi od sutra trebalo da preuzme tim, to bi moglo da bude ohrabrenje.

Četvrta četvrtina

40. minut 72:77 - Partizan je poražen, ali je dobro što je razlika smanjena na samo pet poena. Ukoliko se stvori neki krug sa Turcima ili više ekipa, to može biti važno

37. minut 60:71 - Turski tim opet ima dvocifrenu prednost

37. minut 60:69 - Arslan pogađa prodor

36. minut 60:67 - Pejdž je pogodio oba bacanja

35. minut 58:66 - Pejdž je pogodio uz faul, a zatim je posle promašenog bacanja Janković uhvatio loptu, napravio korake i dobio tehničku. To sa obzirom da je u prvom poluvremenu imao jednu nesportsku grešku, znači da se Janković neće vraćati na parket

33. minut 52:65 - Partizan jer propustio nekoliko šansi da stigne na jednocifrenu razliku, a potom je primio trojku u kontranapadu

30. minut 52:62 - Crno-beli su prepolovili zaostatak za rivalom

29. minut 52:62 - Partizan je u seriji 10:0

24. minut 39:57 - Partizan je poenima Nikolića i Marinkovića prišao na minus 12, ali je potom primio dve trojke

22. minut 34:51 - Turci su na startu treće četvrtine podigli razliku

Treća četvrtina

20. minut 32:46 - Partizan se malo sabrao, stegao odbranu, ali je propustio priliku da i više smanji zaostatak za rivalom

18. minut 28:40 - Pogađaju najpre Lendejl pa Marinković

17. minut 24:39 - Trojka Alekseja Nikolića

15. minut 21:37 - Problemi Parttizana se nastavljaju. Mnogo je promašaja i šuteva preko ruke

Druga četvrtina

10. minut 14:28 - Partizan ima mnogo problema u odbrani, a u napadu je bez kontinuiteta

8. minut 13:24 - Gebrijel pogađa svoju treću trojku

6. minut 9:17 - Si je smanjio na -3, a potom je Silven Lendberg pogodio na isteku napada za 14:9. Partizan nije iskoristio napad. Keni Gebrijel pogađa trojku i crno-beli su pozvali tajm-aut, 17:9.

4. minut 7:11 - Partizan je malo došao do daha

1. minut 0:4 - Loš početak Partizana

Prva četvrtina

Posle smene trenera Nenada Čanka crno-beli u duel ulaze sa ambicijom da ostvare važnu pobedu za prolaz iz C grupe Evrokupa.

Crno-bele će u Turskoj voditi pomoćni trener Aleksandar Matović.

Partizan je dobro počeo sezonu, doveo dobra pojačanja, ali je onda usledio pad i serija od pet poraza u svim takmičenjima.

Posle izgubljenog duela sa Zadrom na domaćem terenu i niza od pet poraza, tri u ABA ligi i dva u Evrokupu, Nenad Čanak je podneo ostavku.

Večerašnja utakmica je prilika da crno-beli prekinu negativni niz i sačuvaju šanse za prolaz iz C grupe Evrokupa.

Utakmica 5. kola Evrokupa Turk Telekoma i Partizana igra se večeras od 18 sati.