POBEDA TRINKIJERIJA NA DEBIJU: Partizan na krilima Grobara prekinuo crnu seriju i naneo prvi poraz Megi (VIDEO)

DERBI U SREMSKOJ MITROVICI

Košarkaši Partizana pobedili su Megu u Sremskoj Mitrovici u derbiju šestog kola ABA lige, i to na debiju trenera Andree Trinkijerija - 81:74.

Italijanski stručnjak na klupi crno-belih odmah je zabeležio trijumf i to na gostovanju neporaženoj ekipi Dejana Milojevića.

Partizan je prekinuo niz od šest uzastopnih poraza u svim takmičenjima! Crno-beli u ABA ligi sada imaju polovičan skor 3-3, dok je Mega zabeležila prvi neuspeh posle pet pobeda.

Dvorana u Sremskoj Mitrovici bila je puna, a ispunili su je navijači Partizana, koji su došli da podrže ekipu i novog trenera. Na kraju su se radovali.

Trinkijerijev tim je od starta krenuo jako i serijom 11:0 u petom minutu poveo 17:4.

Gosti su u većem delu utakmice održavali dvocifrenu prednost, iako je domaćin nekoliko puta uspeo da zapreti. Najbliže je Mega prišla u finišu, kada je serijom 12:0 stigla na samo "minus pet" - 69:74 u 36. minutu. Ipak, Partizan je odbio taj napad i na kraju ipak zasluženo pobedio - 74:81 (15:24, 20:22, 20:23, 19:12).

U ekipi Mege blistao je Bitadze sa 28 poena i 11 skokova, ali je njegova rola bila nedovoljna za više od časnog poraza, jer nije imao adekvatnu pomoć u saigračima. Domaći igrači su imali očajan šut (3/31 za tri!).

Marinković i Zagorac (sedam skokova) sa po 17 poena dali su najveći doprinos pobedi Partizana, Lendejl (devet skokova) je dodao 13. Si je dao 12, ali ih postizao u odlučujućim momentima. Dvocifren kod crno-belih bio je i Gagić sa deset.

Partizan u utorak u Evrokupu dočekuje Trento, a onda u ABA ligi igra sa Cibonom, takođe kao domaćin. Megi sledi gostovanje Zadru u regionalnoj ligi.

1 / 5 Foto: Starsport©

Četvrta četvrtina:

39. minut - 74:79 - Domaćin ponovo na samo pet poena zaostatka.

37. minut - 69:79 - Ponovo je deset razlike.

36. minut - 69:77 - Si trojkom prekida nalet Mege.

36. minut - 69:74 - Serija Mege 12:0!

35. minut - 68:74 - Serija izgubljenih lopti Partizana, što Mega koristi da priđe na minus šest serijom 11:0. Trinkijeri tajm-autom pokušava da smiri ekipu.

32. minut - 57:72 - Druga trojka Sija, pa tajm-aut Milojevića.

Treća četvrtina - 55:69:

30. minut - 52:68 - Koš Zagorca, pa "dva plus jedan" Sija. Nova maksimalna prednost Partizana.

29. minut - 52:63 - Poentira Lendejl posle duže vremena, crno-beli održavaju dvocifrenu prednost.

28. minut - 49:60 - Prva trojka u ovoj deonici, pogodio ju je Si.

26. minut - 48:55 - Bitadze je nezaustavljiv, dva njegova uzastopna zakucavanja, posle čega Trinkijeri traži minut odmora.

23. minut - 41:51 - U dva uzastopna napada Mege Bitadze daje "dva plus jedan".

ŽARKO PASPALJ U SREMSKOJ MITROVICI

21. minut - 35:49 - Drugo poluvreme počelo je poenima Zagorca.

PUNE TRIBINE!

Druga četvrtina - 35:46:

20. minut - 32:46 - Trojka Zagorca za najveću prednost crno-belih.

20. minut - 30:43 - Zakucavanje Gagića.

19. minut - 30:41 - Treća trojka, ukupno 14 poena Marinkovića.

17. minut - 27:36 - Milojević je dobio tehničku grešku, a Partizan ubacio dva od tri penala.

16. minut - 27:32 - Posle zakucavanja Bitadzea i jednog pogođenog penala Fudnića, Mega je na samo pet poena zaostatka.

14. minut - 22:32 - Gagić daje koš pod faulom, zatim pogađa dodatno slobodno bacanje i vraća Partizanu dvocifrenu prednost.

14. minut - 22:29 - Domaćin hvata priključak.

12. minut - 15:24 - Partizan otišao na "plus 11".

Prva četvrtina 15:24:

10. minut - 15:24 - Četvrta trojka crno-belih, sada je pogodio Zagorac. Partizan ima već sedam izgubljenih lopti, ali ubedljivo vodi.

9. minut - 14:21 - Polaganje Marinkovića.

8. minut - 14:19 - Malo, pomalo, Mega prilazi Partizanu...

7. minut - 12:19 - Zakucavanje Mokoke.

6. minut - 10:19 - Upisuje se i Zagorac.

6. minut - 9:17 - "Dva plus jedan" Bitadzea, pa Fundić za seriju domaćina. Sada Trinkijeri traži tajm-aut.

5. minut - 4:17 - Još jedno zakucavanje Lendejla! Serija crno-belih 11:0.

5. minut - 4:15 - Trojka Lendejla.

3. minut - 4:10 - Partizan je bolje počeo, pa Milojević traži tajm-aut.

Mega nije zaboravili bivšeg igrača...

Mega je uz Zvezdu jedina neporažena ekipa u ABA ligi i trenutno se nalazi u odličnoj formi.

Partizan je u lošoj seriji rezultata. Nisu uspeli da upišu pobedu još od meča sa Zenitom pre skoro mesec dana. Crno-beli su u seriji od šest poraza, a sada je došao i novi trener Andrea Trinkijeri koji ima ogromnu želju da promeni trenutno stanje u Humskoj na bolje.

Poslednjih pet duela pripao je Partizanu, a Mega je poslednji put slavila u julu prošle godine.