ZVEZDA JE NEMILOSRDNA: Moć crveno-belih osetila i Cedevita! Zagrepčani deklasirani u Pioniru (KURIR TV)

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu zagrebačku Cedevitu sa 94:79 (22:14, 28:22, 22:18, 22:27), u utakmici šestog kola ABA lige i ostvarili šestu pobedu.

Zvezda je vodila od početka utakmice, a svi njeni igrači večeras su se upisali medju strelce. Najefikasniji je bio Ognjen Dobrić sa 17 poena, Filip Čović postigao je 13, a Maik Cirbes 11 poena i devet skokova.

U ekipi Cedevite Džejms Bel postigao je 19 poena uz pet skokova, Džejkob Pulen postigao je 15, a Andrija Stipanović 12 poena i sedam skokova.

Zvezda je jedina ekipa sa svih šest pobeda u regionalnom takmičenju, nakon što je Partizan večeras naneo prvi poraz Megi (81:74). Cedevita je u grupi ekipa sa dve pobede i četiri poraza.

Četvrta četvrtina:

40. minut - 92:77 - raspucano na obe strane. Pogađa i Ristić. Svih 12 igrača Zvezde se upisalo.

39. minut - 89:74 - Previše slobodnih bacanja na utakmici je odužilo ovaj meč.

38. minut - 85:70 - Raspucao se Ramljak u ekipi Cedevite na kraju meča.

36. minut - 83:62 - Nesportski faul Kobsa nad Čovićem. Poslednja četvrtina se pretvorila u pravi sukob košarkaša oba kluba. Nekoliko nesportskih poteza na obe strane.

36. minut - 81:60 - Trojka Perperoglua posle tajm-auta Tomića.

35. minut - 78:59 - Stipanović posle duže vremena postiže koš. Dobrić je izašao iz igre zbog povrede, Beron je zbog tehničke završio ovaj meč.

33. minut - 78:58 - Posle sjajne akcije Čović pogađa trojku. Rimac traži ponovo tajm-aut.

32. minut - 72:58 - Ponovo pogađa Bel, Tomić traži taj-maut.

31. minut - 72:55 - Prvi koš u poslednjem kvartalu postiže Bel.

Treća četvrtina:

30 .minut - 72:52 - Zvezdi sve ide od ruke, Cedevita ne može da pogodi ništa.

29. minut - 69:51 - Novi poeni Pulena. Njegov 14 na ovom meču. Sve mu ide od ruke.

27. minut - 69:47 - Treća trojka Dobrića za njegovih 20 poena. Trener Cedevite Rimac traži tajm-aut.

26. minut - 66:45 - Ponovo pogađa trojku Dobrić. njegova odlična partija na ovom meču.

25. minut - 63:43 - Trojka Dobrića za ubedljivu prednost Zvezde.

22. minut - 56:41 - Posle koša Cirbesa, Pulen ubacuje novu trojku na drugoj strani.

21. minut - 50:36 - Prvi koš u nastavku postiže Andrija Stipanović.

Druga četvrtina:

20. minut - 50:34 - Perković pogađa trojku uz zvuk sirene.

19. minut - 45:30 - Ponovo pogađa Pulen. Njegova druga trojka zaredom. Tajm-aut Tomića.

18. minut - 45:27 - Nova trojka Berona, a onda i trojka Pulena. Raspucani su na obe strane.

17. minut - 42:24 - Posle trojke Bela, uzvratio je istom merom Beron na drugoj strani.

15. minut - 39:21 - Zvezda polako melje protivnika. Gosti ne mogu ništa da odbrane. Pulen debitovao za Cedevitu.

14. minut - 33:19 - Trojka Čovića za maksimalnu prednost domaćina.

13. minut - 28:17 - Koš Dobrića za ubedljivu prednost domaćina.

11. minut - 22:17 - Deonica počinje trojkom Bela.

Prva četvrtina - 22:14:

10. minut - 22:12 - Zakucavanje Odža.

10. minut - 20:11 - Dobrić poentira u kontri.

9. minut - 18:11 - Žganec smanjuje sa poludistance, ali Perperoglu s korakom unazad vraća na "plus sedam".

7. minut - 15:9 - Pulen pogađa pod faulom, a onda daje i dodatno slobodno bacanje.

7. minut - 15:6 - Regledn asistira, Cirbes daje zicer.

6. minut - 13:6 - Bel daje "dva plus jedan".

5. minut - 12:3 - Nakon trojke Zvezde, Cirbes polaže za najveću prednost domaćina.

4. minut - 7:3 - Posle trojke Lazića, Cedevita pogađa sa penala.

3. minut - 4:2 - Ramljak postiže prve poene za Cedevitu na ovom meču.

2. minut - 4:0 - Faje ubacuje prve poene na meču.

1. minut - 2:0 - Prvi koš na meču postiže Branko Lazić.

Zvezda je na vrhu tabele sa pet pobeda u isto toliko odigranih duela, a pre ovog kola to mesto je delila sa ekipom Mega Bemaksa koji je danas doživela prvi poraz u ovogodišnjem takmičenju i to od ekipe Partizana u Sremskoj Mitrovici.

Cedevita nije u najboljoj formi. Pre nekoliko dana su doživeli poraz u Evrokupu od ekipe Tofaša, ali su uspeli posle velikog preokreta da savladaju Budućnost na svom terenu u prošlom kolu regionalne ABA lige. Cedevita je skoro dobila novog trenera, a od pre par dana i pojačanje u vidu Džejkoba Pulena.

Zvezda međusobnim duelima ima bolji skor, a Cedevita je poslednji put slavila 22. oktobra prošle godine takođe u ABA ligi.