ISKLJUČENJE BIVŠEG CENTRA ZVEZDE I SLAVLJE GROBARA NA TRINKIJERIJEVOM DEBIJU U PIONIRU: Partizan savladao Trento i ostao u trci za TOP 16 (KURIR TV)

evrokup

Košarkaši Partizana savladali su Trento 76:71 (22:7, 14:25, 20:17, 20:22) u 6. kolu Evrokupa.

1 / 16 Foto: Starsport©

Iako nije ostvarena sa više od devet poena razlike ovo je veoma važna pobeda za tim trenera Trinkijerija koji je trijumfom debitovao i pred Grobarima u dvorani Aleksandar Nikolić.

Partizan sada ima dve pobede i četiri poraza, tako da još uvek postoji šansa da se domognu četvrtog mesta na kome se nalazi Turk Telekom sa 3 pobede i Zenit sa takođe 3 pobede. Sledeće sedmice Partizan gostuje Zenitu u Rusiji.

Ono što je možda je meč prelomilanespretna reakcija Nikole Jovanovića. Bivši centar Crcvene zvezde je krajem treće deonice ušao u koškanje sa Stefanom Jankovićem, a sudije su, posle gledanja video snimka, procenile da se Jovanović nesportski poneo i isključile ga sa meča.

Partizan - Trento 76:71 (22:7, 14:25, 20:17, 20:22)

PARTIZAN: Pejdž 16, Nadža Si 7, Marinković 10, Gegić 4, Pecarski , Gavrilović, Braun , Zagorac 12, Janković 4, Lendejl 18, Gagić , Nikolić 5

TRENTO: Marbl 10, Radičević 5, Paskolo 6, Mian 2, Forej 7, Flakadori 9, Mezanote , Gomes 9, Hogue 2, Lejtaler 1, Jovanović 20

Četvrta četvrtina

40. minut 76:71 - Kraj meča

40. minut 76:69 - Marinković pogađa četiribacanja uzastopno

40. minut 71:69 - Lendejl je promašio drugo bacanje, ali je Partizan uhvatio loptu u skoku

40. minut 70:69 - Samo je poen prednosti za Partizan

39. minut 70:67 - Trojka za goste

38. minut 70:64 - Poeni Pejdža

35. minut 66:59 - Kucanje Lendejla! Serija gostiju je prekinuta

35. minut 64:59 - Trento je za dva minuta napravio seriju 10:0

33. minut 64:49 - Bandža Si pravii razliku na terenu! Pionir ključa

31. minut 58:49 - Kucanje Sija!

30. minut 56:47 - Trojka Zagorca! Veoma važni poeni

27. minut 49:44 - Janković je sa druge strane ubacio oba bacanja, ali potom napad Partizana nije realizovan

26. minut 47:44 - Nikola Jovanović je posle faula udario Stefana Jankovića! Sudije su nekoliko minuta većale, a zatim odlučile da isključe bivšeg igrača Crvene zvezde

26. minut 45:44 - Partizan ne uspeva da poentira. Posle prvih deset minuta ekipa crno-belih je stala.

25. minut 45:40 - Gegić pogađa uz faul

22. minut 41:34 - Trojka Pejdža,

Treća četvrtina

20. minut 36:32 - Partizan je odigrao prvu četvrtinu fantastično i to je verovatno model po kom trener Trinkijeri želi da ekipa koju sa klupe predvodi igra u budućnosti. U drugih deset minuta, teško su crno-beli pogađali koš. Sa druge strane velike probleme pravio im je Nikola Jovanović, koji je za poluvreme upisao 14 poena.

19. minut - 34:28 - Gagić pravi četvrti faul

18. minut 32:26 - Bivši košarkaš Crvene zvezde Nikola Jovanović ubacio je tačno polovinu poena Trenta i velike probleme pravi pod oba koša

16. minut 26:20 - Trento opet u mini seriji 5:0

14. minut 26:15 - Pejdž uz faul! Konačno poeni za Partizan iz igre

13. minut 23:15 - Lendejl je ubacio jedno bacanje

12. minut 22:15 - Trento je u seriji 8:0

Druga četvrtina

10. minut 22:7 - Vrhunska igra Partizana na obe strane terena

9. minut 22:7 - Partizan je mnogo energičniji, a posle trojke Zagorca ima veliku prednost

7. minut 16:3 - Partizan je jedine poene iz igre primioo posle ofanzivnog skoka Paskola, a sa druge strane Pejdž već ima 8 poena i dve trojke

4. minut 11:1 - Partizan je već stigao do dvocifrene razlike kojom želi da pobedi

3. minut 4:0 - Partizan je dobro počeo utakmicu

Prva četvrtina

Crno-beli, predvođeni novim trenerom, imaju priliku da se na svom terenu revanširaju Trentu za poraz od 82:73 u prvom meču sa večerašnjim rivalom.

Andrea Trinkijeri, koji je na klupi Partizana debitovao kada su crno-beli naneli Megi prvi poraz u sezoni, očekuje novu pobedu tima iako je bio vrlo taktičan u izjavama za medije.

Uprava kluba je pred utakmicu uputila apel navijačima da fer i sportski podrže svoj tim, jer su crno-beli su zbog neprimerenog ponašanja navijača na utakmici protiv Asvela već kažnjeni sa 8.500 evra.

"Poštovani navijači Partizana, ne zaboravite da su naši igrači i navijači u Trentu lepo dočekani, a da je transparentom na tribinama odata pošta našem malom heroju, Dušanu. Uzvratimo poštovanje, da se glas o vama i Pioniru i dalje sa uvažavanjem širi Evropom", napisao je predsednik Partizana Ostoja Mijailović.