NEVEROVATAN KLASIK U PIONIRU! PARTIZAN SERIJOM 25:0 BACIO GROBARE U TRANS: Crno-beli u meču punom preokreta srušili Cibonu (KURIR TV)

aba liga

Košarkaši Partizana savladali su na svom terenu ekipu Cibone (86:67) u okviru sedmog kola regionalne ABA lige.

1 / 19 Foto: Starsport©

Andrei Trinkijeriju ovo je treća pobeda zaredom na klupi Partizana. Italijan još uvek nije poražen ka strateg tima iz Humske.

Posle šokantnog početka meča, kada je Cibona vodila 20:8, Partizan je napravio superpreokret neviđenom serijom 25:0!

Od tog trenutka, kada je poveo, "parni valjak" prednost nije ispuštao, a u drugom poluvremenu je samo podizao, nekoliko puta do blizu 20 poena, a prvi put je prebacio na samom kraju meča.

Sjajnu partiju prikazao je centar Partizana Džok Lendejl, koji je ubacio 19 poena, a prvi promašaj je imao u poslednjem napadu na utakmici.

Rade Zagorac je sa tri vezane trojke u finišu treće četvrtine prelomio meč, a fantastičnu partiju pružio je Aleksej Nikolić, koji je pogađao, krao lopte, asistirao...

Džok Lendejl je sa 19 poena bio najefikasniji u Partizanu (samo jedan promašaj iz igre). Zagorac je dodao 17, Nikolić i Pejdž po 13, a Marinković 12 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 86:67 - Važna pobeda za Partizan! Treća od kada je Trinkijeri na klupi

38. minut 81:64 - Lendejl je pogodio. Nema promašaj iz igre

37. minut 79:62 - Trojka Pejdža

33. minut 74:58 - Trojka Marinkovića! Partizan potpuno kontroliše meč

Čertvrta ćetvrtina

30. minut 69:54 - Od 58:54 Cibona nije postigla koš iz igre

28. minut 64:54 - Dve trojke Zagorca iz tri pokušaja

26. minut 58:51 - Partizan je u seriji 8:0, tokom koje je trener Cibone dobio tehničku grešku

25. minut 53:51 - Trojka Lendejla

25. minut 50:51 - Bilinovac je pogodio dve trojke uzastopno

23. minut 49:42 - Gegić je prvo imao asistenciju za Lendejla, a zatim je pogodio uz faul

21. minut 45:42 - Gosti prvi poentiraju u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 45:40 - Kakvo poluvreme! Cibona je uz devet pogodaka iz igre bez promašaja povela 23:8, da bi na krilima navijača Partizan napravio seriju 25:0 i potpuno okrenuo tok meča. Do poluvremena gosti su serijom 8:0 prišli na 40:38, da bi se poluvreme završilo vođstvom domaćeg tima 45:40!

20. minut 43:38 - Marinković trojkom prekida seriju Zagrepčana od 8:0

16. minut 38:28 - Zakucavanje Sija

15. minut 36:26 - Po jedna trojka na obe strane terena

14. minut 33:23 - Partizan je u seriji 25:0!

12. minut 29:23 - Poeni Sija uz faul. Partizanov centar je pogodio i bacanje

11. minut 26:23 - Trojka Nikolića, Partizan prvi put vodi

Druga četvrtina

10. minut 23:23 - Ludnica u Pioniru! Trojka Nikolića! Partizan je u seriji 15:0

9. minut 20:23 - Dve trojke Pejdža

8. minut 14:23 - Posle dve dobre odbrane i ukradene lopte, Partizan preko Lendejla i Nikolića dolazi do lakih poena

8. minut 8:23 - Cibona iz igre šutira bez promašaja 9 od 9 od čega 4 trojke. Tome dodajte i tri ukradene lopte i tri blokade

6. minut 8:15 - Zagorac preko ruke

5. minut 6:15 - Partizan ima mnogo problema sa napadom, do sada su poentirali samo Pejdž i Lendejl (uz faul)

2. minut 0:9 - Cibona je mnogo bolje počela meč

Prva četvrtina

Duel timova koji se nalaze u vrhu tabele i nema dilema da se očekuje meč sa puno uzbuđenja, jer obe ekipe u poslednje vreme igraju na visokom nivou.

Rade Zagorac pred današnji duel izjavio je da crno-beli moraju mnogo bolje da igraju nego što je to bio slučaj u prethodnim utakmicama, bez obzira na to što su dolaskom Andree Trinkerija ostvarili dve pobede.

- Protiv Cibone ne smemo da imamo toliko oscilacija kao što je to bio slučaj protiv Trenta. Moramo da radimo mnogo više da nam se takve stvari više ne dešavaju - kazao je Zagorac.