ZVEZDA ZALEČILA EVROPSKE RANE: Crveno-beli pregazili Mornar! Puče stotka u Pioniru (VIDEO)

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Mornara sa ubedljivih 104:71 (23:16, 27:16, 25:27, 29:12), u utakmici osmog kola ABA lige.

Zvezda je jedina neporažena ekipa u regionalnom takmičenju, dok je ekipa iz Bara upisala četvrti uzastopni poraz, a ukupno šesti.

Svi igrači Zvezde su na večerašnjem meču dobili šansu da zaigraju i svi su se upisali u strelce. Najefikasniji su bili Bili Beron sa 18 i Majkl Odžo sa 16 poena, Dušan Ristić je dodao 14, a Boriša Simanić 11 poena.

Na drugoj strani, najbolji su bili Robert Braun i Antabija Voler sa po 19 postignutih poena.

Mornar je bolje počeo meč, poveo je sa 5:0 i 7:2, ali je Zvezda vrlo brzo sustigla rivala. Polovinom te deonice crveno-beli su stigli do 11:11, da bi u finišu ponima Fajea i Odžoa poveli sa 23:16.

Ekipa Milana Tomića je u drugoj četvrtini stigla do dvocifrene prednosti, koju je potom uvećavala pa je na veliki odmor otišla s velikih plus 18.

Domaća ekipa je dobrom igrom i u nastavku meča održavala veliku prednost i mirno je privela meč kraju.

Zvezdu u narednom kolu ABA lige očekuje gostovanje Partizanu i prvi ovosezonski "večiti derbi", dok Mornar dočekuje Igokeu.

1 / 5 Foto: Starsport©

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 104:71 - Utakmice je završena.

39. minut - 102:69 - Nova trojka Kešelja, Zvezda je ponovo prešla 100 poena.

39. minut - 99:69 - Odžo zakucava, Zvezda gazi sve Mornar.

38. minut - 94:69 - Nenadić pogađa trojku. Bez odbrane se igra na obe strane jer je sve već rešeno.

35. minut - 86:67 - Bobi Braun pogađa sa penala. Uspeo je da bude dvocifren i to sa sprocentom šuta od 7 posto. U igru je ušao Kešelj, pa su tako svi koji su bili u protokolu Zvezde stali na parket.

33. minut - 82:63 - Mornar ponovo nije iskoristio napad posle tajm-auta, Ristić pogađa na drugoj strani.

32. minut - 80:63 - Mini serija Zvezde. Trojku iz kontre pogađa Boriša Simanić.

31. minut - 75:63 - Koš Vukote Pavića na asistenciju Drenovca. Lepa akcija gostiju.

Treća četvrtina - 75:59:

28. minut - 69:54 - Zvezda pravi razliku trojkama, sada je pogađa i Čović.

27. minut - 66:52 - Beron vezuje dve trojke.

26. minut - 60:47 - Voler je nezaustavljiv u ovim momentima, vezao je pet pogodaka.

25. minut - 58:42- Voler je u seriji od tri pogođena šuta, pa je Tomić tražio tajm-aut.

22. minut - 54:32 - Nova asistencija Reglenda, poeni Berona.

21. minut - 52:32 - Odžo je nezaustavljiv, njegovo zakucavanje za 20 razlike.

Druga četvrtina - 50:32:

18. minut - 43:26 - Maksimalnih "plus 17".

17. minut - 39:26 - Auuu, kakvo zakucavanje Dobrića! I to pod faulom!

17. minut - 37:26 - Posle tajm-auta u poslednjim trenucima napada Beron pogađa težak šut.

17. minut - 35:26 - Zvezda je došla do "plus 15", a onda je Pavić vezao šest poena.

14. minut - 34:20 - Posle Ristićevih bacanja već je 14 razlike.

14. minut - 32:20 - Raste prednost Zvezde, pa Pavićević zove tajm-aut.

14. minut - 30:20 - Trojka Simanića za dvocifrenu prednost.

11. minut - 25:18 - Gosti daju koš posle četiri minuta!

11. minut - 25:16 - Gde je stao na kraju prve, nastavio je na početku druge deonice - Reglend za 9:0 Crvene zvezde.

1 / 8 Foto: Starsport©

Prva četvrtina - 23:16:

10. minut - 23:16 - Mornar je stao u napadu, što domaćin vešto koristi. Sada je precizan bio i Reglend za "plus sedam".

9. minut - 20:16 - Revija trojki, i Faje je precizan iz daljine.

7. minut - 14:14 - Voler vraća trojku.

6. minut - 14:11 - Trojkom Berona Zvezda dolazi do prvog vođstva.

5. minut - 9:11 - Zakucavanje Lukovića... Igra se koš za koš.

2. minut - 5:7 - Beron pogađa prvu trojku za domaćina.

2. minut - 2:5 - Cirbes je prvi strelac za Zvezdu.

1. minut - 0:5 - Počelo je trojkom Brauna, a onda je Kenig poentirao iz kontre.

Utakmicu, između ostalih, sudi i Damir Javor. Crveno-beli još pamte greške Slovenca na njihovu štetu iz ranijih sezona.

Crveno-beli jedini u ligi imaju maksimalni učinak (7-0), dok je Mornar pri dnu tabele sa dve pobede i pet poraza.

U prethodne dve sezone sastajali su se sedam puta, a Zvezda je zabeležila šest pobeda. Sreli su se u polufinalu plej-ofa ABA lige prošle sezone, crveno-beli su tu seriju dobili 2:1.

Zvezdi bi pobeda nad Mornarom značila ne samo zbog nastavka serije u regionalnom takmičenju, već i da bi se oporavila od poraza od Monaka u Evrokupu prošle nedelje, a pred gostovanje Andori.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)