ZVEZDA PALA U ANDORI: Treći uzastopni poraz crveno-belih u Evrokupu! (VIDEO)

evrokup

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u gostima od Andore sa 91:80 (20:25, 27:21, 15:25, 18:20) u osmom kolu Grupe A Evrokupa.

Andoru je do pobede predvodio Endrju Albisi sa 19 poena, dok je tri manje ubacio David Jelinek.

U ekipi Zvezde istakao se Džo Regland sa 20 poena, a 14 je ubacio Bili Beron.

Crveno-beli su treći na tabeli Grupe A Evrokupa sa po četiri pobede i poraza, dok je Andora druga sa pet trijumfa iz osam utakmica.

Nakon rezultatske "klackalice" u uvodnim minutima utakmice, Andora je boljom organizacijom napada, ali vrlo lošom odbranom crveno-belih polako počela da stiče prednost.

Zvezda je u drugoj četvrtini igrala delimično bolje, postepeno je smanjivala stečenu prednost rivala, da bi serijom 7:2 u finišu poluvremena došla do preokreta i s prednošću od 47:46 otišla na odmor.

Situacija se u potpunosti promenila u drugom poluvremenu. Crveno-beli su održavali egal tokom pet minuta igre, medjutim, usledio je pad u organizaciji napada, što je rival iskoristio i serijom 11:2 u finišu treće deonice praktično prelomio meč.

U poslednjoj deonici tim Milana Tomića uspeo je u par navrata da pridje na pet poena zaostatka, ali novim greškama u bezidejnim napadima dopustili su rivalu da se odlepi i dodje do pobede, a ujedno i upišu treći uzastopni poraz u Evrokupu.

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - 86:77 - Regland pogađa za svoj 20. poen na meču.

39. minut - 84:75 - Posle dugo vremena pogađa Zvezda, Odžo zakucava!

38. minut - 84:73 - Šurna pogađa za prvu dvocifrenu prednost za domaćina.

37. minut - 82:73 - Andora sa penala vraća najvećzu prednost.

36. minut - 78:73 - Trojka Reglenda. Njegova prva na ovom meču.

36. minut - 78:70 - Trojka Albisija i domaćin vraća prednost.

35. minut - 73:70 - Novi Poeni Perperoglua za vraćanje Zvezde u meč.

34. minut - 73:68 - Trojka Berona preko ruke!

32. minut - 71:64 - Prvi koš u poslednjem kvartalu pogađa Beron i prekida seriju promašaja.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 71:62 - Oliver Stević donosi najveću prednost domaćinu na kraju trećeg kvartala.

29. minut - 67:62 - Novi poeni Jelineka. Fauliran je na liniji za tri poena, i pogodio je sva tri penala. Njegov 14 poen na meču. Trenutno uništava Zvezdu.

28. minut - 63:60 - Posle koša Reglanda, na drugoj strani vraća Jelinek. Njegov deseti pone na meču.

27. minut - 60:57 - Trojka Šurne i koš Jelineka za vođstvo domaćina.

26. minut - 55:57 - Odžo sedmim poenom vraća prednost Zvezdi.

25. minut - 52:54 - Regland donosi prednost Zvezdi. Njegov deseti poen na meču.

24. minut - 52:52 - Jelinek ponovo donosi egal rezultat.

23. minut - 48:50 - Prvi koš za domaćina u nastavku pogađa Vitali.

22. minut - 46:50 - Prvi koš u nastavku ubacuje Cirbes i uvećava prednost Zvezde.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 46:47 - Trojka Perperoglu za prednost Zvezde na poluvremenu.

19. minut - 44:44 - Pogađa Cirbes iz ofanzivnog skoka za izjednačenje.

19. minut - 42:40 - Autoritativno zakucavanje Fajea posle promašenog slobodnog bacanja.

18. minut - 42:37 - Nova trojka Albisija. Njegova četvrta na ovom meču.

16. minut - 38:32 - Apšo pogađa dodatno slobodno bacanje posle faula Simanića.

16. minut - 35:32 - Trojka Berona, konačno laki poeni za Zvezdu.

15. minut - 35:29 - Trojkama Andora održava prednost.

14. minut - 29:28 - Simanić pogađa iz drugog pokušaja!

13. minut - 27:26 - Ponovo pogađa Čović posle lepog ulaza!

12. minut - 27:24 - Posle koša Stevića, na drugoj strani pogađa Čović.

11. minut - 25:22 - Prvi koš u drugom kvartalu postiže Majk Odžo.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - 23:30 - Pogađa Beron trojku konačno i prekida seriju promašaja.

8. minut - 21:17 - Posle nestvarnih promašaja Zvezdinih igrača, domaćini koriste i postižu lake poene.

7. minut - 19:15 - Trojka Enisa za novu prednost domaćina. Silno je motivisan bivši košarkaš Zvezde.

6. minut - 14:15 - Cirbes prekida seriju domaćina.

5. minut - 14:11 - Mini serija domaćina. Dve trojke za prednost.

4. minut - 8:11 - Novi poeni Reglanda, njegov šesti poen.

3. minut - 8:7 - Posle trojke Lazića, Vitington pogađa na drugoj strani.

2. minut - 2:4 - Ulaz Reglanda za novo vođstvo Zvezde.

1. minut - 0:2 - Prvi koš na utakmici postiže Cirbes!

1. minut - Utakmica je počela!

Košarkaši Crvene zvezde otputovali su u Andoru gde će pokušati da prekinu mini seriju od dva poraza u Evrokupu i trijumfom naprave veliki korak prema plasmanu u drugu fazu.

"Posle poraza od Monaka kod kuće prva dobra reakcija je bila protiv Mornara. Pobeda nam dosta značila za samopouzdanje. Sad imamo dve utakmice na strani, Andora pa Partizan, a karakter ekipe se gradi na strani, ne kod kuće. Biće teška utakmica, oni imaju učinak od četiri pobede i tri poraza i mi moramo da odigramo kvalitetnu utakmicu da bismo pobedili. Idemo na pobedu, ne interesuje nas koš razlika iz Beograda'', istakao je Tomić.

Kratku analizu rivala i viđenje naredne utakmice imao je i Ognjen Dobrić.

"'Andora je tim koji igra na energiju, dobro igraju kod kuće i sigurno će biti neizvestan meč. Mi ćemo probati da uradimo ono što smo planirali i nadamo se da će to biti dovoljno za pobedu. Trijumf bi dosta značio jer sledecu utakmicu u Evrokupu igramo kod kuće i to će nam biti dovoljno za prolaz dalje ukoliko pobedimo'', istakao je Dobrić.

Utakmica 8. kola A grupe između Andore i Crvene zvezde igra se od 20 sati.