ČUDO U RUSIJI DOTUKLO PARTIZAN: Trento napravio spektakularan preokret za senzaciju protiv Zenita

EVROKUP

Košarkaši Trenta načinili su senzaciju savladavši Zenit kao gosti posle produžetaka 102:99 u utakmici osmog kola Grupe C Evrokupa.

Time se Trento sa skorom 3-5 odlepio od Partizana (2-6), ostavivši ga usamljenog na dnu tabele.

Zenit je protiv Trenta vodio sa 22 poena razlike na poluvremenu, a 11 poena razlike je imao na minut i 56 sekundi pre kraja - 89:78! I uspeo je da izgubi.

Gosti su trojkom Beta Gomesa u finišu regularnog toka uspeli da izjednače na 89:89, a zatim u dodatnih pet minuta dođu do trijumfa.

Upravo je Gomes bio najzaslužniji za uspeh Trenta sa 22 poena, a najveću pomoć imao je u doskorašnjem košarkašu podgoričke Budućnosti Aronu Kraftu (17 poena).

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: eurocupbasketball.com)