SENZACIJA U SLOVENIJI: Krka pobedila očajnu Budućnost

ABA LIGA

Košarkaši Krke načinili su senzaciju u poslednjem meču 12. kola ABA lige savladavši Budućnost u Novom Mestu 69:64.

Šampion ABA lige je igrao sa dvojicom pojačanja, Gogom Bitadzeom i Džejmsom Belom, ali ni oni nisu pomogli ekipi Aleksandra Džikića da se spase poraza.

Budućnost je katastrofalno počela utakmicu i prvu deonicu izgubila rezultatom 5:18, pritom ubacivši samo dva poena iz igre!

Krka nije posustajala tokom celog prvog poluvremena, pa je na odmor otišla sa 34:19.

U nastavku su se gosti probudili, ali nisu uspeli da naprave preokret, pa su doživeli četvrti poraz.

Najefikasniji u ekipi Krke bio je Luka Lapornik sa 12 poena i šest skokova, a Dalibor Đapa postigao je poen manje. Tim Osolnik i Jure Balažič dodali su po 10 poena, a Domen Bratož osam poena i sedam asistencija.

U ekipi Budućnosti Petar Popović postigao je 16 poena uz četiri skoka, a Tejlor Klark postigao je 12 poena uz sedam asistencija. Takodje, po 12 poena dodali su Edvin Džekson i Goga Bitadze.

Budućnost sada isti skor kao Cedeviza i Mega (8-4), dok je Crvena zvezda lider sa maksimalnim učinkom.

Krka je i dalje poslednja, ali sada sa identičnim skorom kao i ekipe od osmog do 11. mesta (4-8).

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Krka)