GROBARI VIDELI EVROPSKI PARTIZAN: Crno-beli razbili Albu u Pioniru za prvu pobedu u TOP 16 (KURIR TV)

evrokup

Košarkaši Partizana savladali su berlinsku Albu (78:66) u meču 2. kola E grupe TOP 16 Evrokupa.

1 / 22 Foto: Starsport©

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Vanja Marinković sa 14 poena, dok je odlično razigravao Aleks Renfro koji je meč završio sa 11 asistencija.

Goste je predvodio Hermanson sa 16 poena, dok je Luk Sikma postigao 10.

Alba je samo jednom vodila u Beogradu, ali je i pored toga imala rezultatski priključak do 37. minuta, kada je bilo 65:60. Serijom od 13:3 u kojoj je Džok Lendejl postigao devet poena, Partizan je goste poslao u Berlin bez plena..

Četvrta četvrtina

40. minut 78:66 - Vredna pobeda Partizana

39. minut 73:63 - Lendejl uz faul

37. minut 65:60 - Alba opet preti

35. minut 63:49 - Trojka Vanje Marinkovića

34. minut 60:47 - Nova trojka Sija

31. minut 53:43 - Partizan ima dvocifrenu prednost

30. minut 50:43 - Crno beli su za 30 minuta primili svega 43 poena

29. minut 50:41 - Partizan je odbio napad Albe

28. minut 47:41 - Važna trojks Sija

26. minut 44:41 - Alba se primakla, pa je Trinkijeri zatražio minut odmora

23. minut 44:33 - Po jedna trojka na obe strane

23. minut 41:30 - Novo kucanje Lendejla

Treća četvrtina

20. minut 37:28 - Partizan je na krilima dobre odbrane uspeo da na poluvreme ode sa solidnom prednošću

18. minut 32:21 - Trojka Vanje Marinkovića, koji danas slavi 22. rođendan

15. minut 27:19 - Nikola Janković je promašio slobodno bacanje. Lopta nije stigla do obruča

15. minut 24:19 - Solidne odbrane na obe strane terena

11. minut 22:13 - Zagorac pogađa uz faul Gifaja. Potom pogađa i dodatno bacanje

Druga četvrtina

10. minut 19:13 - Partizan dobro skače u napadu i posle trojke Nikolića ima plus 6

8. minut 11:11 - Igra se brzo i sa nekoliko atraktivnih poteza. Košarkaši Partizana su već dva puta zakucali

4. minut 6:5 - Gagić i Lendejl već imaju po dva prekršaja

Grobari su ubacili rolne na teren, pa je meč kratko prekinut

1. minut 2:0 - Lendejl je pogodio prve poene na meču

Prva četvrtina

Trener Partizana AndreaTrinkijeri svestan je da Nemci imaju iskusnog trenera Španca Aita Garsiju Renesesa, ali ističe da voli mečeve poput ovog u Beogradu.

- Jedna su od najboljih sportskih organizacija u Evropi. Imaju iskusnog trenera koji je sve osvojio. Obožavam ovakve utakmice, jer su velika prilika za ekipu da budu na visokom nivou protiv iskusnog tima koji igra sjajnu košarku - s nestrpeljenjem trener Partizana Andrea Trinkijeri očekuje duel njegovog sistema sa Aitovim i Albinim, koji je i lično upoznao.

Za vreme skoro četvorogodišnje ere, Bamberg koji je Trinkijeri trenirao je iz sedam mečeva sa Albom čak pet puta izašao kao pobednik. Jedini poraz Bamberga sa Trinkijerijem na klupi bio je krajem oktobra 2017. kada je s druge strane bio Aito. Drugi "okršaj" dva stručnjaka u februaru 2018. kada je Alba opet slavila, izostao je, jer je Italijan bio na bolovanju, zbog operacije. S druge strane, i Partizan je prošle sezone, u istom takmičenju upoznao Albu, ali po lošem. Dvaput je izgubio.

- Nisam mnogo puta izgubio od njih u Nemačkoj, možda jednom - zna Trinkijeri lični skor s Nemcima kojima je, ipak, dodelio ulogu favorita. - Možda su i najbolja ekipa u Evropi po kretanju bez lopte. Biće nam neophodna ogromna koncentracija i kontrola ritma. Vole mnogo da trče, što ne smemo da dozvolimo. Želim da budemo čvrsti. Moramo da odigramo vrhunsku utakmicu na obe strane terena, da budemo fokusirani i da pratimo ritam.