ABA LIGA

PARNI VALJAK SAMLEO I KRKU: Crno-beli pred uniformisanim Grobarima odigrali odlično i napravili korak ka plej-ofu (KURIR TV)

Košarkaši Partizana savladali su Krku (87:55) u 15. kolu ABA lige, upisali treći utastopni trijumf i napravili važan korak prema plej-ofu regionalnog takmičenja.

Krka je u Beograd stigla kao poslednjeplasiran tim ABA lige, a na parketu je dobila i “priznanje” za najlošiji tim koji je ove sezone gostovao u dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka, crno-beli su posle prve četvrtine imali 9 poena prednosti, a klub iz Novog Mesta čak 7 izgubljenih lopti u ovom delu igre. U drugoj četvrtini prednost Partizana je rasla sve do 18. minuta kada je nakon trojke Alekseja Nikolića na semaforu stajalo 39:24.

Poslednja dva minuta prvog poluvremena ujedno je i najlošiji period Partizana na ovoj utakmici, što je Krka iskoristila i serijom od 6:0 na odmor otišla sa pristojnih 9 poena minusa (39:30).

Pobednik je definitivno odlučen nakon dva i po minuta igre u drugom poluvremenu, a domaćin je serijom od 11:0 stekao 20 poena prednosti. Od tog trenutka prednost je konstantno rasla, do maksimalnih +36 u poslednjem minutu utakmice.

Partizan je predvodio Markus Pejdž sa 17 poena, pratio ga je Aleksej Nikolić koji je ubacio 15, Si je dodao 13, a dvocifren je bio i Pecarski koji je za 20 minuta postigao 10 poena. Kod Krke, koja je imala 23 izgubljene lopte,

Lapornik je ubacio 13 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 87:55 - Kraj utakmice

37. minut 77:51 - Pitanje je samo kojim rezultatom će se završiti utakmica

32. minut 67:41 - Lendejl i Pejdž su pogodili po trojku

30. minut 61.41 - Lendejl je promašio zakucavanje

28. minut 57:38 - Posle kucanja Lendejla klupa Krke traži drugi tajm aut

25. minut 53:32 - Posle rampe Jankovića, na drugoj strani Lendejl polaže za novu veliku prednost Partizana.

24. minut 50:30 - trojka Renfroa za najveću prednost na meču crno-belih!

22. minut 42:30 - Mnogo prekršaja i iuzgubljenih lopti na startu nastavka

Treća četvrtina

20. minut 39:30 - Od rezultata 9:9 Partizan je preuzeo kontrolu utakmice, sve vreme je u vođstvu

19. minut 39:28 - Krka hvata ritam

16. minut 33:18 - Brutalno kucanje Sija

13. minut 27:16 - Lepa akcija Pejdža i Pecarskog, koji ima već pet poena

Druga četvrtina

10. minut 17:11 - Partizan je u seriji 13:2

8. minut 12:9 - Trojka Zagorca

7. minut 9:9 - Posled dobre reakcije Pejdža i nesportske greške igrača Krke Partizan je izjednačio

6. minut - 5:9 - Lapornik uz zvuk sirene i puno sreće do koša.

4. minut - 5:7 - Škedelj vraća prednost Krki u Pioniru.

2. minut - 3:5 - Posle trojke Sija, na drugoj strani pogađa Lapornik.

1. minut - 0:3 - Krka je postigla prvi koš na meču. Djapa je pogodio za tri poena.

1. minut - Utakmica je počela.

Crno-beli su dobili prethodna dva duela, protiv Mornara u ABA ligi i Albe u Evrokupu, a sada žele da nastave niz.

"Veoma je važno da pokažemo kako smo u stanju da igramo na vrhunskom nivou dva puta nedeljno. Ovaj ritam utakmica tako nešto od nas zahteva i moramo da se prilagodimo. Krka je u situaciji da joj je svaka utakmica ključna, ali ni nama nije ništa manje važna, pa očekujem dobar duel", izjavio je trener Andrea Trinkijeri za klupski sajt.

Plejmejker Aleks Renfro veruje da crno-beli mogu, uz pomoć sa tribina, doći do pobede i bolje pozicije na tabeli.

"Utakmica protiv Krke je veoma važna jer imamo priliku da popravimo položaj na tabeli i da učvrstimo svoju poziciju u trci za plej-of. Takođe, ovo je dobra prilika da na temeljima pobeda iz prethodna dva susreta gradimo nove uspehe. Znamo da će podrška u dvorani biti sjajna i spremni smo da se borimo za pobedu", rekao je plejmejker Aleks Renfro.

Utakmica između Partizana i Krke igra se od 19 sati u dvorani Aleksandar Nikolić.