ČUDESNI PARTIZAN: Crno-beli protutnjali Monakom i uzvratili udarac Kneževima (KURIR TV)

TOP 16 EVROKUPA

Košarkaši Partizana revanširali su se Monaku (71:68), u 4. kolu E grupe Top 16 faze Evrokupa.

Mogao je Partizan da nadoknadi i minus 4 iz beogradskog duela, ali je u poslednjem napadu Marinković prvo prtomašio trojku, a zatim Stefan Janković čist zicer.

Meč je počeo serijom 9:0 tima trenera Andree Trinkijerija, a vrlo brzo stigli su i do dvocifrene prednosti koju nažalost nisu zadržali do odlaska na prvu pauzu. U drugoj četvrtini dogodio se veliki pad u igri crno-belih, pa je Monako predvođen Polom Lakombom istopio minus i preuzeo vođstvo do odlaska na poluvreme.

Drugo poluvreme odigrano je na mali broj poena, a u takvoj konstelaciji stvari više umeća i sreće imali su igrači Partizana.

Plejmejker Partizana Aleks Renfro je postigao 20 poena, a uz to je imao šest skokova, pet asistencija, ali i šest izgubljenih lopti.

U poraženom sastavu Pol Lakomb je postigao 23 poena, dok su po deset postigli Derek Nidam i Elmedin Kikanović.

.

Četvrta četvrtina

40. minut 71:68 - Kraj utakmice, važna pobeda za Partizan, u borbi za plasman u četvrtfinale

40. minut 69:63 - Si pogađa jedno bacanje

40. minut 68:63 - Dva skoka Lendejla u napadu

39. minut 68:63 - Mini serija Monaka

39. minut 68:59 - Renfro je ubacio dva penala i tako prekinuo post Partizana

37. minut 66:59 - Partizan propušta prilike da se odlepi na dvocifrenu razliku

33. minu 60:54 - Renfro opet trojku pogađa

32. minut 57:54 - Renfro pogađa i tera klupu Monaka na minut odmora

31. minut 53:54 - Kikanović još jednom postižeprve poene u četvrtini

29. minut 53:52 - Trojka Markusa Pejdža

28. minut 50:52 - Nekoliko grešaka crno-belih u defanzivnom skoku, a zatim i u napadu. Monako opet vodi

26. minut 48:45 - Trojka Renfroa

23. minut - 43:43 - Trojka Alekseja Nikolića

22. minut 40:43 - Pogađa Vanja Marinković

21. minut 38:43 - Kikanović pogađa

Treća četvrtina

20. minut 38:39 - Pejdž je pogodio uz faul. Veoma važni poeni za Partizan

20. minut 35:39 - Partizan je promašio četiri penala u završnici, uz Renfro je promašio otvotrnu trojku, što je Monako kaznio i prvi put otišao na plus četiri

19. minut 33:34 - Nidam za prvo vođstvo Monaka

18. minut 32:32 - Partizan i dalje ne dozvoljava Monaku da povede, dva puta je bilo nerešeno

16. minut 31:28 - Gagić je pogodio uz faul, a zatim realizovao dodatno bacanje

15. minut 28:25 - Zakucavanje Vanje Marinkovića za prekid praznog hoda Partizana

13. minut 26:21 - Monako pravi mini seriju pa Trinkijeri reaguje minutom odmora

11. minut 26:17 - Trojka Alekseja Nikolića

Druga četvrtina

10. minut 23:17 - Za nešto manjer od pet sekundi Nikolić i Nikola Janković su napravili akciju za polaganje Partizanovog centra

10. minut 17:21 - Trojka Nidama, koji je prošle sezone igrao za Mornar iz Bara

9. minut 19:11 - Brzo se igra na obe strane terena

6. minut 15:4 - Druga trojka Renfroa

3. minut 9:2 - Kikanović postiže prve poene za Monako

2. minut 7:0 - Odlično je Partizan ušao u utakmicu, pa je trener Monaka Sašo Filipovski već zatražio minut odmora

1. minut 3:0 - Trojka Renfroa