icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Najnovije vesti

Espreso.rs

Adria media

ZVEZDA PALA POSLE DRAME: Valensija pogotkom 3 sekunde pre kraja slavila u Pioniru (KURIR TV)

top 16 evrokupa

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su odf Valensije  (82:81), u meču četvrtog kola Top 16 faze Evrokupa.

1 / 18 Foto: Starsport©

Izabranici trenera Milana Tomića sada imaju skor 1:3 i nalaze se u teškoj poziciji pred poslednja dva kola, dok je Valensija četvrtim trijumfom obezbedila plasman među osam najboljih.

Stratos Perperoglu je bio najefikasniji u Zvezdi sa 26 poena, Filip Čović je dodao 13, a Džo Regland 10 koševa.

Valensiju je predvodio Bojan Dubljević sa 24 poena i osam skokova, a dvocifren učinak (11 poena) imao je i Vil Tomas.

Meč je imao dramatičnu završnicu, za razliku od onog u Valensiji kada je španski tim ubedljivo slavio. Utakmica je rešena u poslednjim sekundama na opšte razočaranje brojne publike u "Pioniru".

Zvezda je jako loše ušla u duel i gosti su vrlo brzo bili na dvocifrenoj prednosti, a dominirao je Dubljević koji je apsolutno nadigrao centra Zvezde Majka Cirbesa. Ipak, krajem prvih deset minuta izabranici Milana Tomića su se "trgli" i uspeli da odličnim šutem, pre svega Stratosa Perperoglua, dođu do prednosti od dva poena na poluvremenu, a ta razlika je mogla biti i veća.

Posle lošeg starta prvog poluvremena crveno-beli su "uspeli" da još gore otpočnu drugo. Nije bilo nikakve timske igre ni u odbrani ni u napadu, Dubljević je nastavio da dominira i Zvezda nije imala odgovor za protivnika.

Početkom četvrte četvrtine razlika je iznosila čak 11 poena i mnogi su već otpisali šampiona Srbije. Perperoglu se vratio u igru, a po ko zna koji put ove sezone Čović je svojom ogromnom energijom povukao svoj tim trojkom i pogotkom uz faul, te joj doneo i prednost i potpuni preokret.

Drama je dostgila vrhunac u poslednja dva minuta i svi su bili na nogama. Na 15 sekundi do kraja odgovornost je preuzeo Džo Reglend, koji je imao poprilično loš meč iza sebe, ali je uspeo da sjajnim prodorom i mekanim polaganjem donese +1 svojoj ekipi.

Valensija je imala priliku da dođe do pobede, nije odigrala preterano kvalitetan napad, ali je Van Rosom u Reglendovom maniru pogodio o tablu i doneo prednost svojoj ekipi tri sekunde pre kraja.

Tomić je u tom trenutku bio bez tajm-auta, a domaćin nije uspeo ni da uputi poslednji šut ka košu protivnika i zabeležio novi poraz.

Četvrta četvrtina

40. minut 81:82 - Kraj meča

40. minut 81:82 - Van Rosom pogađa

40. minut 81:80 - Reglend preko Dubljevića, 10 sekundi je do kraja

40. minut 79:80 - Zvezda ima napad, 28,9 sekundi je do kraja

39. minut 79:80 - Met Tomas pogađa uz faul, a zatim i realizuje bacanje

38. minut 79:77 - Čović pogađa dodatno bacanje

38. minut 78:77 - Čović polaže uz faul

38. minut 76:77 - Trojka Perperoglua

38. minut 73:77 - Pogodak Vila Tomasa

38. minut 73:75 -  Čović pogađa dva od tri bacanja

37. minut 71:75 - Španci prave mini seriju 4:0

35. minut 71:71 - Ristić za izjednačenje

32. minut 65:67 - Reglend za prilazak Zvezde

30. minut 58:64 - Tolbi je pogodio uz zvuk sirene

27. minut 51:60 - Beron je pogodio

24. minut 48:55 - Kao i na startu meča Dubljević ponovo pravi velike probleme crveno-belima, čiji trener Tomić je već uzeo prvi minut odmora

23. minut 48:51 - Valensija je bolje počela drugo poluvreme

21. minut 46:42 - Reglend je ubacio prve poene

Treća četvrtina

20. minut 44:42 - Zvezda je posle lošeg početja, povećala agresivnost u odbrani, što je donelo i sigurnost u napadu

17. minut 35:34 - Posle trojke Valensije Tomić je tražio minut odmora

14. minut 28:24 - Trojka Čovića za ludnicu na tribinama, Zvezda od početka druge četvrtine mnogo čvršća nego na startu

12. minut 23:22 - Trojka Berona za prvo vođstvo Zvezde

11. minut 19:21 - Kucanje Odža

Druga četvrtina

10. minut 17:21 - Kako je igrala, Zezda ima odličan rezultat

9. minut 14:18 - Dve trojke Perperoglua

5. minut 6:16 - Dubljević ima več 10 ubačenih poena

3. minut 4:8 - Zakucavanje u koš Zvezde, bolji početak gostiju

1. minut 0:6 - Dve trojke Španaca na startu

Prva četvrtina

1 / 11 Foto: Starsport©

Crveno-beli pred ovaj meč imaju skor 1-2, dok su gosti iz valensije lideri grupe G sa skorom 3-0.

Dva tima odmerila su snage u prošlom kolu u Španiji, gde je domaći sastav nakon interesantne utakmice na kraju ipak ubedljivo slavio - 92:76.

Zvezda će teško nadoknaditi tu razliku, ali joj je pobeda (bilo kakva) mnogo bitnija i značila bi ostanak u trci za plej-of. Tako razmišlja i trener Milan Tomić.

"Idemo korak po korak, bio bih prezadovoljan i pobedom od jednog poena razlike nad Valensijom. Španski tim, u to smo se još jednom uverili i u prvoj utakmici, je grupa košarkaša evroligaškog kvaliteta, koja kažnjava svaki 'prazan hod' u igri, poput onog od par minuta u trećoj četvrtini u Valensiji. Zato ću morati da se ponovim i pred naš meč u Beogradu, samo čvrsta, angažovana igra i bez ikakvih padova koncentracije može da nam donese rezultat", rekao je Tomić.

Beogradski sastav će i na ovom susretu biti lišen usluga kapitena Branka Lazića.

Utakmica Crvena zvezda - Valensija igra se od 19 sati u hali "Aleksandar Nikolić".

NOVO! Od sada možete da komentarišete i na Kurir Viberu!
Pridružite nam se, podelite svoje mišljenje!