PRVI PORAZ ZVEZDE I ODMAH DEBAKL: Crveno-beli očajni u Zagrebu! Cedevita imala plus 29, pa pobedila sa 16 poena razlike (VIDEO)

NAJGORI MEČ TIMA MILANA TOMIĆA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Cedevite u Zagrebu derbi 17. kola ABA lige - 84:68 (21:20, 28:13, 21:12, 14:23).

Zvezda je odigrala najgori meč u sezoni i doživela debakl. Timu Milana Tomića to je prvi poraz u ABA ligi, pa je ostao ubedljivo na vrhu tabele sa skorom 16-1. Cedevita je ostala na drugom mestu sa učinkom 12-5.

Na kraju su gosti iz Beograda uspeli da ublaže neuspeh, jer su u 33. minutu gubili čak sa 29 poena razlike - 77:48!

Kao da crveno-beli nisu uspeli da se oporave od bolnog poraza od Valensije u "Pioniru" tokom nedelje, pa su u maloj dvorani "Doma sportova" u Zagrebu delovali demotivisano, bezidejno, anemično... Gosti su odigrali solidnu prvu četvrtinu, a onda se raspali.

Džejkob Pulen je bio najzaslužniji za preokret na kraju prve i početkom druge deonice, "lomljenje" Zvezde je do kraja prvog poluvremena nastavio Džejkob Kobs, u trežoj deonici je to na sebe preuzeo Filip Krušlin, a sve vreme im je pod košem pomagao Andrija Stipanović.

Kod crveno-belih tokom prve tri deonice raspoložen je bio Dušan Ristić, ali nije mogao sam. U finišu se raspucao i Ognjen Dobrić, koji je dao najveći doprinos da razlika bude smanjena.

Dobrić je bio najefikasniji na utakmici sa 17 poena, dok je Ristić meč završio sa 12.

Kod domaćina Pulen je ubacio 15 poena, Kobs 14, Krušlin 13, Kuk i Stipanović po 12...

Cedevita je imala procenat šuta za dva poena čak 71 odsto, dok je u finišu pokvarila šut za tri.

Crveno-beli u narednom kolu, 2. februara, dočekuju Olimpiju, ali prethodno u utorak gostuju Limožu u Evrokupu.

Četvrta četvrtina - 84:68:

39. minut - 80:67 - Zvezda i dalje smanjuje...

37. minut - 79:63 - Crveno-beli smanjuju "minus" na 16.

36. minut - 77:58 - Zvezda vezuje dve trojke.

35. minut - 77:55 - Crveno-beli vezuju sedam poena zaključno sa trojkom Dobrića.

33. minut - 77:48 - "Alej up", zakucavanje Kuka - sada se košarkaši Cedevite poigravaju sa crveno-belima.

33. minut - 75:48 - Raster prednost domaćina, pa Tomić traži tajm-aut.

32. minut - 72:48 - Trojka Kešelja.

31. minut - 72:45 - Katić sa poludistance.

Treća četvrtina - 70:45:

29. minut - 70:45 - Kontra i zakucavanje Kuka.

29. minut - 68:45 - Sedma trojka domaćina, precizan je Murić.

29. minut - 65:45 - Žganec na jednoj strani, pa Odžo na drugoj daju po dva bacanja.

28. minut - 63:43 - Odžo pogađa četiri uzastopna slobodna bacanja.

28. minut - 63:41 - Katić polaže...

28. minut - 61:41 - Posle odgledanog snimka, sudije su odlučile da nije nesportski već običan faul, pa je Odžo dobio dva slobodna bacanja i oba pogodio.

25. minut - 61:39 - Reglend prekida seriju domaćina.

25. minut - 61:37 - Osam poena Krušlina u trećoj deonici.

25. minut - 59:37 - Krušlin pogađa van linije 6,75 - 6/12 trojke domaćina. Nova najveća prednost Cedevite.

24. minut - 56:37 - Poeni Perperoglua.

24. minut - 56:35 - Stipanović dominira pod koševima.

23. minut - 54:35 - I dalje samo Ristić raspložen kod gostiju.

22. minut - 54:33 - Stipanović za čak "plus 21".

22. minut - 52:33 - Krušlin prvi precizan u drugom poluvremenu.

Druga četvrtina - 49:33:

19. minut - 49:33 - Žganec uvećava prednost Cedevite na 16 poena.

19. minut - 47:33 - Kobs oba puta siguran sa linije penala.

19. minut - 45:33 - Zvezda ima mnogo problema sa slobodnim bacanjima. I Perperoglu daje samo jedno.

19. minut - 45:32 - Sada i Murić daje dva iz igre i jedan iz dodatnog slobodnog bacanja.

18. minut - 42:32 - Dva plus jedan Stipanovića.

18. minut - 39:32 - Dobrićeva trojka iz kornera.

17. minut - 39:29 - Ristić ponovo polovičan sa linije za slobodna bacanja.

17. minut - 39:28 - Ponovo Kobs...

17. minut - 37:28 - Ristić samo jednom precizan s penala.

17. minut - 37:27 - Sada je Kobs u seriji, Cedevita prvi put ima dvocifrenu prednost.

15. minut - 35:27 - Odžo pravi treću ličnu grešku, a Kobs daje dva poena i pogađa dodatno slobodno bacanje.

15. minut - 32:27 - Odžo smanjuje...

14. minut - 32:25 - Ramljak vezuje četiri poena, domaćin odlazi na "plus sedam", pa Tomić traži tajm-aut.

14. minut - 28:25 - Faje daje samo jedno slobodno bacanje, jer mu je kod prvog dosuđen prestup.

12. minut - 28:24 - Ristić sada "nosi" Zvezdu.

12. minut - 28:22 - Pulen je nezaustavljiv! Sada daje "dva plus jedan" - 13 poena za četiri minuta u igri!

11. minut - 25:22 - Pulen nastavlja da "rešeta" - dao je četiri poena u prvom minutu druge četvrtine, dok je na drugoj strani sa dva poena seriju nastavio i Ristić.

Prva četvrtina - 21:20:

10. minut - 21:20 - Perperoglu ubacuje dvojku za kraj prve deonice.

10. minut - 21:18 - Pulen pogađa drugu uzastopnu trojku! Ovaj put preko ruke.

9. minut - 18:18 - Pulen izjednačuje trojkom.

9. minut - 15:18 - Ristić vezuje četiri poena.

8. minut - 15:16 - Stipanović upisuje ofanzivni skok i dva poena.

8. minut - 13:16 - Ristić pogađa sa zvukom sirene.

7. minut - 13:14 - Serija domaćina 4:0.

6. minut - 9:14 - Odžo se upisuje u strelce.

5. minut - 9:12 - I Kuk je sjajno počeo meč - šest poena.

4. minut - 7:12 - Trojka Simanića!

3. minut - 7:9 - Kuk daje samo jedno slobodno bacanje.

3. minut - 6:9 - Evo i prve trojke Zvezde, pogađa je Beron. On i Dobrić za sada jedini strelci kod crveno-belih.

2. minut - 6:6 - Kao preslikano - Dobrić daje dva, pa Kuk ponovo tri poena.

2. minut - 3:4 - Dobrić poentira posle ofanzivnog skoka, Kuk ubacuje prvu trojku na današnjem meču.

1. minut - 0:2 - Beron pogađa šut sa poludistance.

Crveno-beli su lideri sa maksimalnim učinkom u prethodnih 16 mečeva, dok je Cedevita druga sa skorom 11-5.

Nijedan od rivala ne dočejuje ovaj meč u dobrom raspoloženju - Zvezda zbog neuspeha u duelu sa Valensijom u Evrokupu, a tim Slavena Rimca jer je u ponedeljak izgubio dobijeni duel sa šampionom regiona u Podgorici, a onda doživeo i četvrti poraz u isto toliko utakmica u Evrokupu.

Cedevita i Zvezda već su se sastajali dva puta ove sezone, u ABA Superkupu i u prvom delu regionalne lige, i oba puta su slavili crveno-beli.

"Ovo je svakako derbi utakmica, meč prvoplasirane i drugoplasirane ekipe na tabeli. Očekuje nas Cedevita koja svakako ima bolju hemiju i igra znatno bolje od našeg susreta u Laktašima, što i pokazuju kroz prethodne utakmice, posebno i ovu poslednju protiv Budućnosti u Podgorici. Mi sa druge strane treba da odreagujemo nakon poraza od Valensije. Želimo da odigramo dobro i da stignemo do dobrog rezultata, jer nas nakon toga već u utorak očekuje utakmica sa Limožom u Francuskoj, čime bi završili izuzetno tešku seriju januarskih mečeva. To nije opravdanje, uvek sam bio protiv takve vrste alibija, nastavljamo da radimo, da treniramo i želimo što pre ponovo na pobednički kolosek", rekao je trener Milan Tomić.

Zvezda će biti oslabljena neigranjem Branka Lazića, Majka Cirbesa i Alekse Radanova.