PARNI VALJAK PROTUTNJAO ZAGREBOM: Crno-beli razbili Cibonu u Klasiku i zalečili evropske rane (VIDEO)

PARTIZAN SVE BLIŽI PLEJ-OFU

Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili Cibonu u Zagrebu u utakmici 18. kola ABA lige - 83:59 (20:17, 21:16, 22:14, 20:13).

Crno-beli su i dalje na četvrtom mestu sa skorom 12-6, dok je Cibona ostala na osmoj poziciji sa 7-11.

Ekipa trenera Andree Trinkijerija je dobro reagovala posle bolnog poraza od Ritasa, kojim su joj ugašene nade da može u TOP 8 Evrokupa, i nastavila pobedničku seriju u ABA ligi. Trijumf nad Cibonom je Partizanu šesti uzastopni u regionalnom takmičenju.

Gosti su od starta vodili i svega nekoliko puta tokom prvog poluvremana dozvolili Ciboni da na kratko pređe u vođstvo. Međutim, serijom 12:0 u finišu druge i na početku treće deonice crno-beli su došli do 43:32. Time su domaćinu zadali odlučujući udarac.

Ta razlika u nastavku je rasla do "plus 24" na kraju.

Rivalitet Partizana i Cibone "negovan" je decenijama i nazvan je "Klasikom" na ovim prostorima. Međutim, večeras je Klasik u "Draženovom domu" bio lišen neizvesnosti.

Najefikasniji na utakmici bio je srpski plejmejker iz Cibone Marko Ljubičić sa 18 poena, kod Partizana Đorđe Gagić 16, a Džok Lendejl i Markus Pejdž po 12.

Partizan u 19. kolu dočekuje Budućnost, dok Cibona gostuje Zadru. Pre toga, crno-beli će tokom nedelje odigrati i poslednji meč u Evrokupu, protiv Albe u Berlinu, koji za njih nema rezultatski značaj.

Četvrta četvrtina:

38. minut - 54:81 - Pecarski s penala za 27 razlike!

37. minut - 54:80 - Trojka Nikolića.

36. minut - 54:87 - Gegić daje "dva plus" jedan za 23 poena razlike!

31. minut - 46:67 - Lendejl i Pejdž za Partizanovih "plus 21".

Treća četvrtina - 46:63:

28. minut - 46:62 - Četvrta trojka Partizana u ovoj deonici, ovaj put pogađa Marinković, odmah posle tajm-auta Trinkijerija.

27. minut - 46:59 - Cibona sada prilazi trojkama.

25. minut - 38:58 - Stefan Janković povećava na "plus 20".

25. minut - 38:56 - I Si pogađa trojku.

24. minut - 36:53 - Opet trojka Pejdža.

23. minut - 36:50 - Gagić za najveću prednost Partizana.

23. minut - 36:48 - Trojka Pejdža.

22. minut - 34:43 - Marko Ljubičić prekida niz crno-belih.

21. minut - 32:43 - Gagić za nastavak serije Partizana (12:0).

Druga četvrtina - 32:41:

20. minut - 32:41 - Pejdž sa zvukom sirene - serija 10:0.

19. minut - 32:39 - Gagić pogađa jedno bacanje, serija se nastavlja 8:0.

19. minut - 32:38 - Trojka Nikolića, pa zakucavanje Gagića za 7:0 Partizana.

18. minut - 32:33 - Uzvraća Gagić pod faulom, ali promašuje dodatno bacanje.

18. minut - 32:31 - Pogrešio je Nikolić, Marko Nikolić je istrčao kontru, Pejdž ga faulirao, a Srbin doneo Ciboni vođstvo sa penala.

14. minut - 24:28 - Pogocima Veličkovića i Nikole Jankovića Partizan ponovo stiče prednost.

13. minut - 22:24 - Renfrou pogađa trojku pod faulom, a onda i dodatno slobodno bacanje.

13. minut - 22:20 - Serija Markote za vođstvo Cibone.

12. minut - 18:20 - Treća lična greška Lendejla.

Prva četvrtina - 16:20:

9. minut - 16:19 - Ponovo Gagić... Cibona ima šest izgubljenih lopti.

9. minut - 16:17 - Pejdž je pogrešio, pas mu je presečen, a onda je Amerikanac napravio nesportsku ličnu grešku. Markota je pogodio oba slobodna bacanja, ali u nastavku Cibona ne daje koš.

8. minut - 14:17 - Gagić oba puta precizan s penala.

8. minut - 14:14 - Trojka Markote za prvo vođstvo domaćina, ali Nikola Janović pogađa za izjednačenje.

7. minut - 9:12 - Nikola Janković prekida seriju Cibone, asistenciju je upisao Renfrou.

6. minut - 9:10 - Ljubičić za seriju domaćina 7:0.

6. minut - 7:10 - Rozić postiže prvi pogodak Cibone iz igre.

5. minut - 4:10 - Posle nesportske Stefana Jankovića, Ljubičić daje dva bacanja, i to je bilo to od Cibone u ovom napadu.

4. minut - 2:10 - Zakucanje Stefana Jankovića preko glave Ljubičića! Domaćin traži tajm-aut.

3. minut - 2:7 - Prva trojka na meču - Aleksej Nikolić.

2. minut - 0:4 - Do sada samo Lendejl daje koševe.

1. minut - 0:2 - Počelo je poenima Lendejla iz slobodnih bacanja i njegovim velikim promašajem.

Uoči meča crno-beli su četvrti na tabeli sa skorom 11-6, dok je Cibona u grupi ekipa od šeste do osme pozicije sa 7-10.

Partizan je u ABA ligi vezao pet pobeda, ali je u Zagreb došao posle poraza od Ritasa, koji mu je ugasio nadu da može do TOP 8 Evrokupa.

Trener Andrea Trinikjeri ne može da računa na povređenog Radeta Zagorca.

U prvom ovosezonskom duelu crno-beli su lako i ubedljivo pobedili Cibonu 86:67.

"Cibona - Partizan je istorijski meč, pravi klasik. Svi znamo koliko su ova dva kluba važna za razvoj košarke i koliku pažnju dueli Cibone i Partizana uvek izazivaju. Osim tog istorijskog rivalstva, pet kola pre završetka lige i jedni i drugi imamo svoje razloge za maksimalnu motivaciju. Zbog toga očekujem veoma dobru utakmicu", rekao je Trinkijeri.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Cibona/Zeljko Baksaj&Gordan Lausic&Domagoj Vranar)