ZVEZDA SE VRATILA NA POBEDNIČKI KOLOSEK: Crveno-beli bez trenera Tomića demolirali Olimpiju (VIDEO)

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Olimpiju u dvorani "Aleksandar Nikolić" u utakmici 18. kola ABA lige - 89:61 (24:19, 25:10, 17:18, 23:14).

Zvezda se vratila na pobednički kolosek iako je sa klupe nije predvodio trener Milan Tomić, koji je bio odsutan zbog bolesti, pa ga je menjao pomoćnik Andrija Gavrilović.

Olimpija se držala samo u prvoj četvrtini, a onda je Zvezda dodala gas i raznela rivala.

Dobrić je dao 15 poena, Nenadić 14, Odžo 13, Čović deset...

Kod gostiju Lapornik sa 14 i Špan sa 13 poena bili su najbolji. Debitovao je i Miljenović, koji je dao četiri poena.

Crveno-belima je ovo 17. pobeda u ABA ligi, uz jedan poraz, koji su doživeli u prošlom kolu od Cedevite, i sada ih samo teorija deli od "overe" prvog mesta za plej-of.

Takođe, Zvezda je na neki način stavila melem na evropske rane, koje joj je naneo Limož.

Crveno-beli u sledećem kolu gostuju Mornaru, dok Olimpija dočekuje Igokeu.

Ljubljančani su u teškoj poziciji, na dnu tabele su sa samo pet pobeda, uz 13 poraza.

Četvrta četvrtina:

36. minut - 78:51 - I Čović pogađa za tri poena.

33. minut - 75:49 - Još jedna trojka sjajnog Dobrića.

Treća četvrtina - 66:47:

30. minut - 66:45 - Trojka Dobrića.

29. minut - 63:45 - Dobrić daje dva poena, pa Špan tri.

27. minut - 58:39 - Sedma trojka domaćina, a prva u drugom poluvremenu - Dobrić.

27. minut - 55:39 - Serija gostiju 8:0 posle poena Simonovića.

22. minut - 53:29 - Zakucava i Odžo.

22. minut - 51:29 - Drugo poluvreme počelo je zakucavanjem Dobrića.

Druga četvrtina - 49:29:

20. minut - 49:27 - Trojka Berona.

20. minut - 46:25 - Perperoglu se sada poigrava...

16. minut - 38:21 - I Perperoglu daje tri poena.

15. minut - 34:21 - Nenadić vezuje dve trojke.

15. minut - 31:21 - Olimpija daje prve poene u drugoj deonici posle više od četiri minuta, Lapornik je precizan s penala.

14. minut - 31:19 - Trojka Nenadića, prvo dvocifreno vođstvo crveno-belih.

13. minut - 28:19 - Nenadić precizan s penala, raste prednost Zvezde.

12. minut - 26:19 - Poeni Ristića.

Prva četvrtina:

10. minut - 24:19 - Beron daje "dva plus jedan".

10. minut - 21:19 - Druga trojka Lapornika.

9. minut - 19:16 - Trojka Badžima sa osam metara.

8. minut - 19:13 - Prvi poeni Ristića.

8. minut - 17:13 - Begić dobar pod košem.

7. minut - 17:11 - Sedam poena Odža.

5. minut - 14:9 - Beron vraća trojku.

5. minut - 11:9 - Trojka Lapornika.

3. minut - 7:2 - Dobrić, pa Čović.

2. minut - 3:0 - Odžo sada daje oba slobodna bacanja.

1. minut - 1:0 - Za početak, Odžo pogađa jedno bacanje.

Domaćin igra bez trenera Milana Tomića, koji je bolestan, pa ekipu vodi njegov pomoćnik Andrija Gavrilović.

Crveno-beli su ubedljivo prvi na tabeli sa 17 pobeda i samo jednim porazom, i to u prošlom kolu od Cedevite.

Međutim, Zvezdu je mnogo više zaboleo neuspeh prošle nedelje u Limožu, posle kog više nemaju šanse da se domognu četvrtfinala Evrokupa.

Olimpija sa učinkom 5-12 nalazi se u grupi timova na dnu tabele.

Zvezda je u seriji od sedam uzastopnih pobeda nad Ljubljančanima.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)