PARTIZAN NASTAVIO PUT KA ODBRANI TROFEJA: Crno-beli slomili FMP i plasirali se u finale (KURIR TV)

KUP RADIVOJA KORAĆA

Košarkaši Partizana pobedili su FMP u niškom "Čairu" u prvom polufinalu Kupa Radivoja Koraća - 83:71 (21:16, 18:20, 24:21, 20:14).

Crno-beli će se u sutrašnjem finalu u 17.00 sastati sa boljim iz drugog polufinala u kome se sastaju Crvena zvezda - Mega (21.00).

Partizan je od starta meča sa FMP-om krenuo snažno, brzo stekao veliku prednost, pa je već u trećem minutu vodio 14:3. Međutim, "panteri" se nisu predavali, nego su na krilima Stefana Pota uspeli da "istope" minus.

U tom ritmu odigrana je cela utakmica. Branilac trofeja bi stekao dvocifranu prednost, FMP bi je smanjio, sve dok na početku drugog poluvremena ekipa Vladimira Jovanovića nije prvi put povela - 41:39.

Međutim, ispostavilo se da je to bio poslednji trzaj "pantera".

Partizan je uspeo da prelomi meč krajem treće i početkom četvrte deonice, kada je ponovo pobegao na dvocifrenu razliku, pa FMP-u više nije bilo povratka, naročito jer njegovi igrači u drugom poluvremenu nisu pogodili nijednu trojku (0/12).

Partizan je do pobede vodio Džok Lendejl sa 18 poena, Vanja Marinković je ubacio poen manje, dok je Aleks Renfro utakmicu završio sa 13 poena. U poraženom timu najefikasniji je bio Stefan Pot sa 15 poena, Marko Jeremić je dodao 13, a Duop Rit 12 poena.

Utakmicu je obeležila i povreda Stefana Jankovića, koji je u finišu druge deonice pao na lice i ostao bez zuba.

Takođe, meč je u poslednjim trenucima treće četvrtine na kratko prekinut, jer su "grobari" vređali suprugu predsednika Crvene zvezde Nebojše Čovića - Vesnu Čović.

TOK MEČA PARTIZAN - FMP 83:71:

Četvrta četvrtina:

39. minut - 80:66 - Trojka Pejdža.

38. minut - 77:64 - Crno-beli su dodali gas, Renfrou poentira iz kontre.

36. minut - 71:61 - Spektakularno zakucavanje Renfroua, Partizan održava dvocifrenu prednost.

35. minut - 69:61 - Laki poeni Đorđevića.

32. minut - 67:59 - Ukucavanje Lendejla na asistenciju Veličkovića.

Treća četvrtina - 63:57:

UTAKMICA NA KRATKO PREKINUTA! SUDIJE SU TAKO ODLUČILE ZBOG POGRDNOG SKANDIRANJA NAVIJAČA PARTIZANA! GROBARI VREĐAJU SUPRUGU ZVEZDINOG PREDSEDNIKA NEBOJŠE ČOVIĆA!

30. minut - 63:57 - Sudije su dosudile faul Pejdžu, a onda i tehničku Trinkijeriju. FMP je dao dva poena.

28. minut - 59:51 - Momirov prekida seriju crno-belih.

27. minut - 59:49 - Nova trojka Marinkovića!

26. minut - 56:49 - Partizan je održavao četiri poena prednosti, a onda je Marinković pogodio trojku za "plus sedam", pa je trener FMP-a Jovanović tražio tajm-aut.

23. minut - 45:43 - Posle nesportskog faula Rita, Lendejl pogađa oba bacanja, a u nastavku Si zakucava.

21. minut - 39:41 - Serijom 5:0 FMP dolazi do prvog vođstva.

Druga četvrtina - 39:36:

20. minut - 39:36 - Pogodak Pota sa distance.

20. minut - 39:34 - Zakucavanje Stefana Jankovića.

20. minut - 37:34 - Tri poena Jeremića sa linije penala.

19. minut - 37:31 - Trojka Rita.

18. minut - 37:28 - Stefan Janković daje koš, ali je pao i povredio se, pa je izašao iz igre.

16. minut - 35:24 - Trojka Nikole Jankovića u visokom luku!

15. minut - 32:24 - Si pogađa trojku iz kornera pod faulom, a onda i dodatno slobodno bacanje.

15. minut - 28:24 - Trojka Rebeca.

NAVIJAČI PARTIZANA IZ BUGARSKE!

13. minut - 28:19 - Ponovo raste prednost Partizana.

12. minut - 23:19 - Pot igra sjajno, još jedna njegova trojka.

LOŽA U ČAIRU!

Prva četvrtina - 21:16:

10. minut - 21:16 - Trojka Pota.

8. minut - 21:11 - Četvrta trojka Partizana (4/6), a prva Pejdža.

6. minut - 17:11 - FMP u seriji 6:0.

6. minut - 17:9 - Prva trojka za FMP, pogađa je Jeremić.

5. minut - 17:5 - Lendejl daje "dva plus jedan".

4. minut - 14:5 - Pot iz teške pozicije prekida seriju crno-belih.

3. minut - 14:3 - Druga trojka Marinkovića, pa prva Renfroua.

3. minut - 8:3 - Bursać za prvi koš iz igre FMP-a.

2. minut - 8:1 - Trojka Marinkovića.

2. minut - 5:1 - Veličković protiv Radovanovića daje koš uz faul, zatim pogađa i dodatno slobodno bacanje.

1. minut - 2:1 - šešlija pogađa samo jedno slobodno bacanje.

1. minut - 2:0 - Počelo je poenima Marinkovića.

FMP je u četvrtfinalu ubedljivo savladao ekipu Sveti Đorđe 112:58, dok su crno-beli takođe bez problema pobedili Novi Pazar 102:72.

Crno-beli su oslabljeni neigranjem povređenih Zagorca i Nikolića, ali sa Pejdžom koji je dobio srpsko državaljanstvo.

Partizan i FMP su se ove sezone sastajali u ABA ligi, crno-beli su bili uspešniji u "Pioniru" 83:77.

Međutim, u prethodne tri sezone ovi rivali imali su izjednačen učinak - 4:4 u pobedama.

U drugom polufinalu, u 21 sat, sastaju se Crvena zvezda i Mega.