BOGDANOV SAKRAMENTO SRUŠIO MOĆNU OKALHOMU: 41 poen Vestbruka je bio uzaludan, odlična partija Srbina u slavlju Kingsa (VIDEO)

NBA

Košarkaši Sakramenta ostvarili su 31. pobedu u sezoni, pošto su u gostima slavili nad Oklahomom sa 119:116 (31:24, 32:25, 31:34, 25:33).

Gosti su sjajno odigrali čitav meč, a posebno prvo poluvreme. Taj period su dobili sa 14 razlike i ispostavilo se da je to bila nedostižna prednost za velikog favorita, iako se domaćin vratio u poslednjoj četvrtini.

Bogdan Bogdanović je odigrao izuzetno bitnu ulogu u redovima Kingsa, postigavši 15 poena za 24 minuta na parketu, uz asistenciju i četiri skoka, te dve trojke iz pet pokušaja.

Kod domaćina Rasel Vestbruk je meč završio sa 41 poenom, 10 skokova i četiri asistencije, a Pol Džordž sa 14 poena, 13 skokova i pet asistencija.

Borbu za plej-of Sakramento nastavlja utakmicom protiv Minesote između ponedeljka i utorka sa početkom u dva ujutru.