PEŠIĆEV TIM BEZ ŠANSI U ISTANBULI: Micić sa Efesom deklasirao Barsu, Milutinov pregazio Moraču kao plitak potok

EVROLIGA

Košarkaši Efesa pobedili su večeras u Istanbulu Barselonu sa 92:70, dok je Olimpijakos sa 89:76 slavio protiv Budućnosti u utakmicama 25. kola Evrolige.

Efes je do trijumfa nad osvajačem španskog Kupa kralja došao rezultatom po četvrtinama 24:12, 18:19, 22:22, 28:17, a sjajno rolu imao je Šejn Larkin.

On je za 28 minuta na parketu postigao 37 poena, uz pet skokova i dve asistencije, dok je Adrijen Moerman ostvario "dabl-dabl" od 22 poena i 11 skokova, a Vasilije Micić dodao je 14.

U ekipi Barselone istakao se Adam Hanga sa 14 poena, a jedan manje postigao je Ante Tomić.

Efes je pobedom protiv Barselone praktično osigurao plasman u Top 8 Evrolige, pošto je četvrti na tabeli sa 16 pobeda i devet poraza, dok je Barselona peta sa 15 trijumfa iz 25 utakmica.

Olimpijakos u Podgorici nijednog trenutka nije ispuštao prednost, niti je pitanje pobednika dovodio u pitanje.

Klub iz Pireja je trijumfovao po četvrtinama 27:21, 24:13, 22:20, 16:22

Najefikasniji bio je Jorgos Printezis sa 19 poena, dok je Nikola Milutinov imao "dabl-dabl" učinak od 15 poena i 12 skokova.

U ekipi Budućnosti istakli su se Edvin Džekson i Filip Barović sa po 13 poena.

Olimpijakos je sedmi sa skorom od 13 pobeda i 12 poraza, a Budućnost je 15. sa svega šest trijumfa iz 25 utakmica.

(Beta, Foto: euroleague.net)