ZVEZDA GAZI I KAD JOJ NE TREBA: Crveno-beli trpeli uvrede, pa razbili Zadar za 20. pobedu (VIDEO)

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili na gostovanju Zadru u utakmici 21, pretposlednjeg kola prve faze ABA lige - 87:69.

Tim trenera Milana Tomića je još ranije "overio" prvu poziciju pred plej-of, ali je pokazao zavidnu motivisanost u dvorani "Krešimir Ćosić".

Domaćin, kome je svaka pobeda preko potrebna u borbi za opstanak, kako-tako je pratio goste u prvom poluvremenu, ali su crveno-beli u trećoj deonici "razbili" Zadrane.

Zvezda na vrhu tabele ima skor 20-1, dok je Zadar pri dnu sa 7-14.

Tomić je posle dugo vremena mogao da računa na sve igrače, ali je odmorio Stratosa Perperoglua. I bez sjajnog Grka, crveno-beli su od starta bili u vođstvu. Možda su im dodatni motiv predstavljale konstantne uvrede sa tribina...

Gosti su tokom prvog poluvremena jednom na kratko dozvolili domaćinu da pređe u vođstvo (13:12), ali ni sami nisu uspevali da prebace "plus sedam".

A onda je došla treća četvrtina u kojoj je Zvezda dodala gas i iskoristila inače loš procenat šuta domaćina. Razlika je narasla do iznad 20 poena, pa je poslednja deonica predstavljala samo otaljavanje posla.

Džo Regland je predvodio Zvezdu u trećoj četvrtini u kojoj je postigao 12 od ukupno svojih 15 poena, dok su Kejsi Rivers, Boriša Simanić i Bili Baron upisali po 10, a Majkl Odžo postigao je 11.

U ekipi Zadra istakao se Mario Litl sa 22 poena, dok su po 10 dodali Mislav Brzoja i Domagoj Vuković.

Zvezda u poslednjem kolu dočekuje Megu, dok Zadar gostuje direktnom konkurentu u borbi za opstanak Igokei.

Četvrta četvrtina - 69:87:

35. minut - 55:80 - Razigrao se Rivers.

Treća četvrtina - 48:72:

30. minut - 48:72 - Prvi poeni Riversa u dresu Zvezde.

29. minut - 43:64 - Razlika raste...

27. minut - 38:58 - Cirbes daje koš pod faulom pored trojice igrača Zadra, a onda pogađa i dodatno slobodno bacanje za "plus 20".

25. minut - 35:50 - Obostrana tehnička za Reglanda i Božića zbog koškanja.

24. minut - 35:50 - Reglend daje trojku.

23. minut - 35:47 - Reglend za "plus 12".

23. minut - 35:45 - Novo zakucavanje Odža za dvocifranu prednost.

Druga četvrtina - 31:37:

20. minut - 29:37 - Poenima Simanića, Zvezda dolazi do najveće prednosti.

19. minut - 29:33 - Nova trojka Litla! On jedini uspeva da održi domaćina u životu.

17. minut - 26:33 - Trojka Berona! Zvezda ponovo beži na plus sedam!

17. minut - 25:29 - Zvezda poentira iz kontre, pa domaći traže tajm-aut.

16. minut - 25:27 - Zakucavanje Odža.

16. minut - 25:25 - Litl za izjednačenje.

12. minut - 17:24 - Trojka Simanića.

11. minut - 17:21 - Odličan potez Cirbesa.

Prva četvrtina - 15:19:

8. minut - 15:15 - Treća trojka Zvezde, ovaj put Čović.

7. minut - 13:12 - Još jedna trojka Litla, prvi put vodi Zadar.

6. minut - 10:10 - Neverovatna trojka Litla.

6. minut - Domaći navijači od početka utakmice pevaju istu pogrdnu pesmu upućenu crveno-belima.

5. minut - 7:10 - Prvi poeni Božića.

5. minut - 5:10 - Posle rastrzane igre na obe strane, Beron pogađa.

4. minut - 5:8 - Odžo daje oba bacanja.

3. minut - 5:6 - Vuković je jedini strelac za domaćina.

2. minut - 3:6 - Na drugoj strani i Vuković pogađa trojku.

2. minut - 0:6 - Počelo je trojkama Berona i Lazića.

1. minut - Crveno-beli su "pozdravljeni" salvom zvižduka. U sastavu Zvezde nema Perperoglua.

Crveno-beli su još ranije obezbedili prvo mesti (19-1), dokse Zadrani i dalje bore za opstanak (7-13).

Zvezda je pobedila Zadar u prethodnih 12 međusobnih duela! Zadrani su se poslednji put radovali još 2. oktobra 2012. godine.

U prvom ovosezonskom susretu bilo je laganih 97:70 za tim trenera Milana Tomića.

"Ponovo imamo na raspolaganju kompletan sastav jer se Ognjen Dobrić vratio u trenažni proces. Iako nemamo rezultatski imperativ, idemo u Zadar sa ambicijom da odigramo dobru utakmicu. Utakmica koju smo odigrali u prethodnom kolu (Partizan) pokazala je da nas nikakve kalkulacije ne interesuju, pristupamo kao da je od rezultatskog značaja i tako će biti i u Zadru. Znamo da nas očekuje teška utakmica, u dobro poznatom ambijentu protiv dobre ekipe", istakao je Tomić.

(Kurir.rs/Kurir sport, foto: Zadar/Zvonko Kucelin)