BJELICA JE BIO SPEKTAKULARAN, ZABELEŽIO JE DABL-DABL, ALI... Sakramento je doživeo veoma bolan poraz! (VIDEO)

PLEJ-OF JE SVE DALJE

Košarkaši Sakramenta doživeli su poraz koji ih je značajno udaljio do mesta koje vodi u plej-of.

Kingsi su u prestonici SAD izgubili od Vašingtona 121:115.

Sakramento 16 mečeva pre kraja ligaškog dela takmičenja zauzimaju deveto mesto na Zapadu (33-33) sa pet pobeda manje i četiri poraza više od LA Klipersa i San Antonija koji su na pozicijama sedam i osam.

Tim iz Kalifornije je očajno otvorio meč, posle prve četvrtine imali su 14 poena zaostatka, ali su na krilima Bjelice uspeli da se vrate. Kingsi su na poluvremenu vodili 60:59 uz 10 poena prednosti. Vašington u trećoj četvrtini ponovo dolazi do dvocifrene prednosti, ali Sakramento se nije predavao. Na šest minuta do kraja meča gosti dolaze do preokreta 112:111. U finišu meča Kingsi su se propisno ispromašivali, što je domaćin maksimalno iskoristio.

Bjelica je bio sjajan na ovom meču. Zabeležio je dab-dabl: 15 poena (5/10 iz igre, 3/5 za tri, 2/2 slobodna bacanja), 12 skokova i tri asistencije za 36 minuta igre. Bogdanović je meč zvarišio sa 13 poena (2/7 iz igre, 1/3 za tri, 8/8 slobodna bacanja) i po 4 skoka i asistencije, za 25 minuta igre.

Najefikasniji u Kingsima bio je Foks sa 23 poena i osam asistencija.

Najzaslužniji za trijumf Vašingtona bio je Bredli Bil sa 27 pona.