MOĆNA ZVEZDA NA KORAK OD TITULE: Crveno-beli ponizili Budućnost u grotlu Pionira! Po jadransku krunu idu u Podgoricu (KURIR TV)

FINALE ABA LIGE

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Budućnost u dvorani "Aleksandar Nikolić" u drugom meču finalne serije plej-ofa ABA lige - 107:69 (26:19, 28:19, 22:16, 31:15).

Zvezda vodi 2:0 u seriji i već u sredu u Podgorici može da osvoji titulu.

Crveno-beli su se "odlepili" od akteulnog šampiona Jadrana početkom druge deonice i od tada uvećavali prednost do maksimalnih "plus 40" u finišu utakmice (103:63).

Izabranike trenera Milana Tomića fantastično je služio šut, razbijali su odbranu Budućnosti kako su hteli, a s druge strane igrali prepoznatljivo jako pod svojim košem, pa su ponizili rivala.

Tribine "Pionira" ponovo su bile prepune, a navijači Zvezde su napravili paklenu atmosferu.

Međutim, Zvezda je na kraju treće deonice ostala bez svog najboljeg igrača večeras Stratosa Perperoglua.

Grk, strelac 17 poena do tada, pogodio je težak šut, napravio još nekoliko koraka sa bolnom grimasom na licu, a onda pao i uhvatio se za list desne noge.

Teren je napustio hramljući. Reč je o povredi mišića, a koliko je ozbiljna saznaće se posle detaljnih lekarskih pregleda.

Budućnost se držala u prvoj četvrtini dok je rezultat bio na klackalici, a kada je Ognjen Dobrić u uvodu druge dao trojku za dvocifrenu prednost Zvezde (29:19), označio je početak kraja Podgoričana.

Crveno-beli su za dva poena šutirali 25/30, za tri poena 12/25! Nestvarno!

Perperoglu je bio najefikasniji sa 17 poena, Kej Si Rivers je dodao 16, Ognjen Dobrić 12, Bili Beron i Majkl Odžo po deset...

Kod Budućnosti najefikasniji su bili Nemanja Gordić sa 11 poena, Filip Barović i Džejms Bel sa po deset.

Četvrta četvrtina - 107:69:

37. minut - 103:63 - Trojka Nenadića za "plus 40"!

36. minut - 100:63 - Trojka Simanića, pukla je stotka!

35. minut - 97:61 - Isključen je Barović! Dobio je dve tehničke zaredom. Rivers pogađa dva slobodna bacanja.

33. minut - 87:54 - I Simanić daje tri poena!

32. minut - 84:54 - Rivers u padu trojku preko Barovića!

31. minut - 81:54 - Trojka Riversa.

PERPEROGLU ODLAZI U SVLAČIONICU!

Treća četvrtina - 76:54:

30. minut - 76:54 - Kol pogađa trojku sa zvukom sirene.

30. minut - 76:51 - Perperoglu je pogodio težak šut, napravio još nekoliko koraka, a onda pao i uhvatio se za list desne noge.

30. minut - 74:51 - Tehničke dobijaju Džeksona i Koti Klark! Berona daje jedno bacanje, Davidovac promašuje oba.

30. minut - 73:51 - Koš Kola.

28. minut - 73:49 - Trojka Perperoglua! On je nezaustavljiv! Sada je maksimalnih "plus 24".

27. minut - 70:49 - Dobrićevih "dva plus jedan".

26. minut - 67:49 - Trojka Nikolića.

26. minut - 67:46 - Poeni posle duže vremena, Beron je precizan sa slobodnih bacanja.

24. minut - 65:46 - Faje iz kontre, Repeša traži tajm-aut.

24. minut - 63:46 - Puca odbrana gostiju, Beron daje trojku.

22. minut - 60:44 - Beron krade loptu i poentira!

22. minut - 58:44 - Pik en rol i zakucavanje Odža.

22. minut - 56:44 - Druga trojka Bela.

21. minut - 56:41 - Odžo prikucava!

21. minut - 54:41 - Prva trojka Budućnosti - Bel.

Druga četvrtina - 54:38:

20. minut - 54:38 - Bel poentira, Tomić traži tajm-aut na 11 sekundi pre kraja.

20. minut - 54:36 - Barović pogađa uz dosta sreće.

19. minut - 54:34 - Sada i Odžo daje jedno bacanje za "plus 20"!

19. minut - 53:34 - Faje vodi Zvezdu na 19 poena razlike!

18. minut - 51:34 - Faje oba puta siguran sa penala, ponovo je maksimalnih "plus 17".

18. minut - 49:34 - Davidovac 2/2 za tri poena.

18. minut - 46:34 - Brzo uzvraća Koti Klark.

17. minut - 46:32 - Kakav pogodak Riversa!

17. minut - 44:32 - Treći put Davidovac gubi loptu, laki poeni Džeksona.

17. minut - 44:30 - Gosti se muče u napadu, sada je nekako Koti Klark probacio loptu kroz obruč.

16. minut - 44:28 - Bitadze ponovo "polovičan" sa linije penala.

16. minut - 44:27 - Perperoglu je nezaustavljiv! Zvezdini košarkaši imaju skoro 80 odsto šuta iz igre!

15. minut - 40:26 - Posle poena Kola, Tomić je tražio minut odmora.

13. minut - 36:22 - Još jedna trojka Perperoglua.

12. minut - 33:22 - Cirbes pogađa.

11. minut - 31:22 - Bitadze poentira pod faulom, a onda je bio precizan i sa linije za slobodna bacanja.

11. minut - 31:19 - Sjajno polaganje Perperoglua. Repeša traži tajm-aut.

11. minut - 29:19 - I Dobrić daje trojku.

Prva četvrtina 26:19:

10. minut - 26:19 - Trojka Perperoglua!

10. minut - 23:19 - Samo poen Erla Klarka sa linije penala.

10. minut - 23:18 - Perperoglu preko ruke, sa korakom unazad.

9. minut - 21:18 - Čović nosi Zvezdu, sada pogađa dva bacanja.

9. minut - 19:18 - Čović pogađa težak šut.

9. minut - 17:18 - Gordić sada daje "dva plus jedan".

9. minut - 17:15 - I Dobrić se upisuje u strelce.

8. minut - 15:15 - Gordić daje jedno bacanje dok ga sa tribina vređaju jer je nekada igrao za Partizan.

7. minut - 15:14 - Čović daje "dva plus jedan".

7. minut - 12:14 - Barović pogađa posle ofanzivnog skoka.

7. minut - 12:12 - Cirbes za izjednačenje.

7. minut - 10:12 - Faje prekida nalet Budućnosti.

6. minut - 8:12 - Barović daje koš pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje - 8:0 serija gostiju.

6. minut - 8:10 - Gordić krade loptu Davidovcu i lako poentira, gosti u seriji 6:0. Davidovac posle dve izgubljene lopte izlazi, menja ga Čović.

5. minut - 8:8 - Erl Klark je u seriji.

5. minut - 8:6 - Zakucavanje Erla Klarka za prekid serije domaćina.

4. minut - 8:4 - Posle faula Bitadzea, Odžo daje jedno bacanje. Serija Zvezde 8:0.

4. minut - 7:4 - Odžo poentira pod košem.

3. minut - 5:4 - Kolu dosuđena namerna lična, Lazić je promašio oba bacanja, ali je onda Davidovac dao trojku.

3. minut - 2:4 - Beron sa penala daje prve poene za domaćina.

2. minut - 0:4 - Poentira Erl Klark iz teške pozicije.

1. minut - 0:2 - Kao i prvi meč, i ovaj je počeo poenima Bitadzea, ovaj put iz slobodnih bacanja.

GRMLJAVINA! STIGLI FUDBALERI ZVEZDE

ŽESTOK DOČEK ZA SUDIJE! NAVIJAČI NAJVIŠE VREĐALI JAVORA

PAKAO U PIONIRU!

Zvezda je u petak dobila prvi meč, takođe u "Pioniru", ubedljivim rezultatom - 91:72.

Šampion će postati ekipa koja ostvari tri trijumfa.

Treći meč na programu je u sredu (19.00) u Podgorici.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)