PUČE STOTKA! PARTIZAN PREGAZIO MEGU: Pušica razbio na debiju, aplauzi i za Trifunovića, teška povreda Lendejla (KURIR TV)

PRVO KOLO SUPERLIGE SRBIJE

Košarkaši Partizana deklasirali su Megu 102:69 (22:8, 23:21, 20:14, 37:26) u dvorani "Aleksandar Nikolić" u prvom kolu Grupe B Superlige Srbije.

Crno-beli su, osim pobede, dobili i Vasilija Pušicu i Uroša Trifunovića, ali i izgubili Džoka Lendejla koji se povredio.

Iako je ovo bio meč prvog kola, izabranici trenera Andree Trinkijerija napravili su veliki korak ka prvom mestu u Grupi B, jer im je Mega najozbiljniji konkurent. Međutim, to nije tako izgledalo večeras na parketu "Pionira".

Istina, sastav Dejana Milojevića bio je bez Goge Bitadzea, povratnika iz Budućnosti, i Nikole Miškovića, ali verovatno mu ni nnjih dvojica ne bi mnogo pomogli kada je šut gostiju bio očajan.

S druge strane, crno-beli su se raspucali u drugom poluvremenu i Megi naneli katastrofu.

Blistao je novajlija Vasilije Pušica, koji je sa 22 poena (3/4 za tri poena, 2/2 za dva, 6/7 sa slobodnih bacanja) bio najefikasniji u Partizanu.

Pušica je nedavno došao u Humsku 1 posle studija završenih u Americi.

Osim njega, gromoglasne aplauze dobio je i mladi Uroš Trifunović, koji je dodao još tri od ukupno 15 trojki crno-belih, a sve to učinio je za minut u finišu utakmice.

Dobru rolu kod domaćina, koji je nastupio bez Vanje Marinkovića i Đorđa Gagića, imao je i Rade Zagorac - 14 poena, kao i Ognjen Jaramaz - 13.

Kompletan utisak pokvarila je povreda Džoka Lendejla, koji je sredinom treće deonice stao na nogu Dalibora Ilića i iskrenuo zglob, pa je sa bolnom grimasom na licu iznet sa terena.

Kod gostiju najbolji su bili Miloš Koprivica sa 16 poena, Dalibor Ilić sa 15, Stefan Fundić i Luka Ašćerić sa po 12.

Četvrta četvrtina - 102:69:

40. minut - 102:69 - Partizanovih 15 trojki!

39. minut - 98:67 - Trifunović za trojku 3/3!

38. minut - 90:62 - I Trifunović daje trojku!

38. minut - 87:62 - Četvrta trojka Pušice, ukupno 22 poena.

36. minut - 83:57 - Pušica već ima 19 poena i najefikasniji je u Partizanu.

34. minut - 76:51 - Ašćerić daje trojku pod faulom, a onda i dodatno slobodnon bacanje.

34. minut - 76:47 - Trinkijeri je uveo još jednog mladog igrača - Uroša Trifunovića.

34. minut - 76:47 - Trojka Pušice! Odlična rola mladog košarkaša Partizana, koji je dobio jak aplauz navijača.

33. minut - 73:47 - Zakucavanje Nikole Jankovića, raste prednost Partizana.

Treća četvrtina - 63:43:

LENDEJLU SE PORED TERENA I DALJE UKAZUJE POMOĆ. POVREDIO JE SKOČNI ZGLOB!

30. minut - 63:42 - Renfro vezuje pet poena, sada je 21 poen razlike.

29. minut - 61:42 - Trojku pogađa i Renfro za novu maksimalnu prednost Partizana.

28. minut - 58:40 - Šesta trojka Partizana, pogodio ju je Pejdž, za "plus 18".

25. minut - 52:36 - Neverovatno, crno-beli imaju 19 od 19 sa penala!

25. minut - 50:36 - Lendejl je nagazio Ilića i povredio skočni zglob. Sa bolnom grimasom na licu napustio je teren.

23. minut - 50:33 - Trojka Zagorca, njegovih 12 poena.

Druga četvrtina - 45:29:

20. minut - 45:29 - Trojka Veličkovića sa zvukom sirene.

19. minut - 42:29 - Treća trojka Mege (Koprivica), pa zakucavanje Jankovića.

18. minut - 36:22 - Crno-beli imaju svega 30 odsto šut iz igre, ali 100 odsto sa linije penala - 15/15. Otuda 14 poena plusa.

18. minut - 34:22 - Domaćin bez problema održava prednost. Prvi poeni Pejdža.

15. minut - 30:18 - Trojka Marjanovića... Pecarski je za pet minuta na parketu napravio četiri prekršaja... Veličković prvi put u igri.

15. minut - 30:15 - Crno-beli stoprocentni sa linije penala (11/11).

13. minut - 28:15 - Prvi poeni Pušice u dresu Partizana! Dao je "dva plus jedan".

13. minut - 25:15 - Nikolić daje trojku za novu dvocifrenu prednost crno-belih.

13. minut - 22:15 - Marjanović produžava seriju Mege - 7:0.

12. minut - 22:13 - Druga deonica počela je serijom gostiju 5:0. Ašćerić je ubacio prvu trojku za Megu, a onda je Trinkijeri tražio tajm-aut.

Prva četvrtina - 22:8:

10. minut - 22:7 - Serija crno-belih 12:0.

10. minut - 20:7 - I Zagorac pogađa trojku.

8. minut - 17:7 - Prva trojka večeras - Stefan Janković za prvu dvocifrenu prednost Partizana.

6. minut - 10:4 - Stefan Janković za seriju domaćina 6:0, posle čega Milojević traži tajm-aut.

5. minut - 8:4 - Lendejl pogađa dva bacanja, a onda posle duže jurnjave po terenu poentira i Renfrou.

3. minut - 4:4 - Zagorac - Koprivica 4:4!

3. minut - 4:2 - Posle malo više od dva minuta, prvi poeni za Megu, dao ih je Koprivica posle ofanzivnog skoka.

2. minut - 4:0 - Zagorac je jedini strelac na početku.

1. minut - 2:0 - Počelo je zakucavanjem Zagorca.

Ovo je meč u okviru Grupe B, u kojoj upravo Partizan i Mega figuriraju kao glavni kandidati za plasman u polufinale plej-ofa.

Za izabranike trenera Andree Trinkijerija i Dejana Milojevića pauza posle ABA lige je gotova i večeras kreću u domaćem prvenstvu.

Crno-beli nisu registrovali za Superligu povređenog Bandžu Sija, a danas u sastavu nema ni Vanje Marinkovića i Đorđa Gagića, ali zato je tu novajlija (povratnik) iz Amerike Vasilije Pušica.

Mega će u Superligi biti jača za Gogu Bitadzea, koji se vratio sa pozajmice iz Budućnosti, ali ne u današnjoj utakmici. Duel sa Partizanom propušta i Nikola Mišković. U Megu je stigao je i Dalibor Ilić, na pozajmicu iz Igokee.

"Ne znam ko će igrati za Megu, a ko za Partizan. Prvo kolo, sve se može desiti. Oni su pauzirali malo više nego mi. Neće biti jednostavno ući u ritam. Svaki put kad se igra s Megom, oni su agresivni, tvrdi i mi moramo odgovoriti", rekao je Andrea Trinkijeri u najavi utakmice.

Pogledajte kako su Grobari dočekali Andreu Trinkijerija pred današnji meč.

Crno-beli su dobili oba ovosezonska duela sa Megom u ABA ligi - 81:74 u Sremskoj Mitrovici, kada je Trinkijeri debitovao na klupi Partizana, i 98:86 u Beogradu.

Superliga je startovala u četvrtak pobedom Tamiša nad Dinamikom 72:64 u meču Grupe B, u kojoj se u subotu sastaju i Novi Pazar i Sloboda.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)