SRPSKI FENER IZJEDNAČIO PROTIV VICEŠAMPIONA EVROPE: Sjajni Micić nije dovoljan Efesu! Trijumf Obradovićevog tima za 2:2

BORBA ZA TITULU U TURSKOJ

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Efes 82:73 u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa turskog prvenstva i izjednačili na 2:2.

Fener je bolje otvorio meč i tokom prve deonice imao i "plus 13". Domaćin je prednost uspeo da održi do kraja prvog poluvremena (42:37), ali je u nastavku vicešampion Evrope dodao gas.

Efes je napravio preokret i poveo - 53:48.

Ipak, ekipa Željka Obradovića uspela je da vrati prednost na svoju stranu do kraja treće četvrtine (62:56).

Efes se nije predavao, Vasilije Micić je trojkom izjednačio na 72:72, ali je Fener uspeo da se "odlepi" najviše zahvaljujući Nikoli Meliju i na kraju trijumfuje 82:73.

Meli je bio najbolji na meču sa 19 poena, Slukas je ubacio 16... Od Srba, Nikola Kalinić je upisao osam, a Marko Gudurić pet poena.

Micić je bio najefikasniji kod Efesa sa 16 poena, Larkin i Buboa su dodali po 14, Moerman 13...

Peti meč igraće se u ponedeljak, a domaćin je Efes.