EVROBASKET 2019

LAVICE POSLE DRAME DO POBEDE NA PREMIJERI: Sonja Petrović srušila Belorusiju dve sekunde pre kraja! (KURIR TV)

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Zrenjaninu Belorusiju sa 55:53 (18:16, 11:16, 12:10, 14:11), u utakmici prvog kola Grupe D na Evropskom prvenstvu u Srbiji i Letoniji.

Srbija je pobedila košem Sonje Petrović tri sekunde pre kraja utakmice. Ona je utakmicu završila sa 18 poena, šest skokova i dve asistencije. Nevena Jovanović postigla je devet poena uz pet skokova, Aleksandra Crvendakić sedam poena i šest skokova, a sedam poena postigla je i Dragana Stanković.

Najefikasnija u ekipi Belorusije bila je Anastasija Veramejenka sa 13 poena i 10 skokova, a Marija Papova dodala je 10 poena i 10 skokova.

Na početku treće četvrtine nestala je struja u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu, pa je pauza trajala 20-ak minuta.

U drugom kolu u petak od 20.30 Srbija će igrati protiv Rusije, a Belorusija od 17.45 protiv Belgije.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Kraj!

39. minut - 55:53 - Sonja Petrović pogađa za vođstvo! Još sekund do kraja!

39. minut - 53:53 - Trojka za Belorusiju, egal!

39. minut - 53:50 - Nesportska crvendakić, pogađaju sa penala Beloruskinje.

39. minut - 53:49 - Milovanović polovična sa penala.

39. minut - 52:49 - Veremenka promašuje oba penala i propušta priliku da se približi rezultatski Lavicama

35. minut - 52:45 - Tri trojke za redom. Petrović, Milovanović i Ricikava pogađaju.

32. minut - 46:42 - Jelena Milovanović pogađa trojku!

31. minut - 43:42 - Prvi koš u poslednjem kvartalu postiže Dragana Stanković, njen sedmi poena.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 41:42 - Srbija u problemu, posle velike prednosti Belorusija se vratila.

28. minut - 40:40 - Verajemenja pogađa za egal!

28. minut - 40:38 - Hasper pogađa za Beloruskinje, Milić pravi faul u napadu.

Meč je prekinut zbog nevremena i nestanka struje u dvorani.

23. minut - 40:36 - Nesportski faul nad Miljković, polovična je sa linije penala. Posle nje pogađa Sonja Petrović.

21. minut - 31:34 - Sonja Petrović vraća Srbiju. Beloruskinje su bolje ušle u drugo poluvreme, mnogo su kvalitetnije u skoku.

DRUGA ČETVRTINA:

19. minut - 29:32 - Stricina pogađa trojku za kraj poluvremena.

19. minut - 29:27 - Srbija ima problema u napadu, Beloruskinje visinom i skokovima do vođstva.

16. minut - 27:25 - Trojka Sonje Petrović, njen šesti poen.

15. minut - 24:25 - Raspucano na obe strane, odbrane su popustile skroz

15. minut - 22:21 - Dragana Stanković sa 4 vezana poena vraća prednost Srbiji.

13. minut - 18:21 - Srbija bez koša u drugom kvartalu, Beloruskinje sa penala do vođstva.

11. minut - 18:18 - Prvi koš u nastavku pogađa Veramejka, košarkašica Fenerbahčea.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 18:16 - Stanaćev i MIlić sjajna akcija za vođstvo Srbije.

9. minut - 16:14 - Nova trojka Crvendakić, Srbija ponovo vodi.

9. minut - 13:14 - Raspucvano na obe strane.

8. minut - 11:9 - Trojka Crvendakić, Srbija ponovo vodi.

7. minut - 9:8 - Belorusija vodi, Srbija nije skoncentrisana u odbrani.

7. minut - 8:7 - Papova posle ofanzivnog skoka pogađa za Beloruskinje.

6. minut - 8:5 - Uz zvuk sirene Ana Dabović pogađa ubacuje nestvaran koš.

5. minut - 5:5 - Novi egal Beloruskinja.

5. minut - 5:2 - Minijatura Sonje Petrović.

4. minut - 3:2 - Sonja Petrović posle dužeg vremena postiže koš za našu reprezentaciju.

3. minut - 2:2 - Marija Papova postiže prvi koš za gošće.

1. minut - 2:0 - Ana Dabović pogađa uz faul i postiže prvi koš na meču!

1. minut - Meč je počeo!

To je drugi meč prvog kola Grupe D, jer je ranije danas Belgija savladala Rusiju 67:54.

Izabranice selektora Marine Maljković žele da se pred svojim navijačima vrate na stare staze slave. Naše košarkašice su 2015. u Budimpešti postale evropske šampionke, a sledeće godine su u Riju osvojile bronzu na Olimpijskim igrama.

Međutim, naše košarkašice od starta imaju težak posao, jer se takmiče u "grupi smrti", s obzirom na snagu Belgije i Rusije. Zato su Srpkinje kao prvi cilj postavile dolazak u Beograd, gde će se voditi sve eliminacione borbe.

Prvoplasirane selekcije iz sve četiri grupe idu direktno u četvrtfinale, dok drugoplasirane i trećeplasirane moraju u "kvalifikacije za četvrtfinale".

"Svi dobro znate da je reprezentacija sada drugačija nego kada smo osvajali medalje. Ja i kad sam došla ponovo na mesto selektora imam osećaj ne da nastavljam od 2016. i Rija, već kao da počinjem ponovo iznova 2011. godine, kada sam prvi put došla na ovo mesto", objasnila je Marina Maljković kompleksnost akteulnog trenutka reprezentacije.

Zbog svega navedenog, pobeda nad autsajderom Belorusijom postavljena kao imperativ.

Srpkinje se sutra (20.30) u drugom kolu sastaju sa Rusijom, dok prethodno od 17.45 igraju Belgija i Belorusija.