evrobasket 2019

LAVICE STIŽU U BEOGRAD: Moćne Srpkinje PREGAZILE Rusiju i osigurale prolaz dalje! (KURIR TV)

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Zrenjaninu Rusiju sa 77:63 (23:16, 18:16, 12:21, 24:10) u drugom kolu Grupe D Evropskog prvenstva.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Ana Dabović sa 16 poena, sedam skokova i šest asistencija, Dajana Butulija je postigla 15, a jedan manje dodala je Nikolina Milić.

Reprezentaciju Rusije prevodila je Anastasija Šilova sa 11 poena.

Posle izjednačenog početka, ekipa Marine Maljković odlepila se u završnici prve četvrtine, pa je na prvu pauzu otišla sa sedam poena prednosti.

Srbija je u drugoj četvrtini imala kontrolu i održavala prednost, u par navrata sticala je 11 poena prednosti, ali je na poluvremenu vodila sa 41:32.

Nastavak meča doneo je istu situaciju na parketu, ali je Rusija od sredine treće četvrtine postepeno počela da "topi" prednost Srbije, pa su u jednom trenutku povele sa 51:49. Srbija je ipak do kraja tog perioda izjednačila, a serijom 9:0 na početku poslednje deonice došla do 62:53.

Rusija uzvratila serijom 7:0, ali je to praktično bilo sve što je uradila na ovom meču, pošto je do kraja uspela da postigne samo tri poena, naspram 15 Srbije.

Ovom pobedom Srbija se osamostalila na prvom mestu Grupe D s dva trijumfa, dok je Rusija poslednja s dva poraza.

Inače, meč u Zrenjaninu počeo je minutom ćutanja čime se odala pošta nedavno preminulim legendama srpske košarke Žarku Varajiću i Vukici Mitić.

Ranije danas Belorusija je sa 69:61 pobedila Belgiju i tako došla do drugog mesta u Grupi D.

Srbija će u nedelju od 20.30 igrati protiv Belgije, dok Rusiju čeka meč protiv Belorusije.

1 / 19 Foto: Starsport

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - 73:63 - Jelena Bruks pogađa trojku za novu dvocifrenu prednost Lavica.

39. minut - 70:63 - Ana Dabović pogađa trojku sa nekih osam metara uz zvuk sirene.

38. minut - 67:62 - Alej-up za Sonju Petrović i njen novi poen.

37. minut - 65:60 - Bravura Ane Dabović za novu veću prednost Srbije.

35. minut - 62:60 - Beglova pogađa trojku i ostavlja Ruskinje u igri.

34. minut - 62:57 - Ruskinje uzvraćaju sa četiri vezana poena. Čađo je naterala Vadeevu da napravi peti faul i napusti igru.

33. minut - 62:53 - Fantastična asistencija Ane Dabović, Milić poentira. Serija u naletu - 9:0.

32. minut - 60:53 - Posle tajm-auta trojka Butulije! Serija Srbije 7:0.

31. minut - 57:53 - Sjajno otvaramo poslednji kvartal sa četiri brza poena.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 53:53 - Kraj četvrtine.

29. minut - 53:53 - Milić desetim poenom vraća egal u meču.

29. minut - 50:53 - Ruskinje su u ozbiljnoj seriji, Srbija ne može da pogodi ništa.

27. minut - 49:51 - Ruskinje ponovo vode.

27. minut - 49:47 - Konačno pogađa Srbija preko Stanaćev sa penala.

27. minut - 48:47 - Faul na jednoj strani i koš Ruskinja na drugoj za minimalnu prednost Lavica.

26. minut - 48:42 - Nikolina Milić pogađa uz faul posle ofanzivnog skoka.

24. minut - 46:40 - Trojka Begove.

23. mnut 46:37 - Sonja Petrović ne da Ruskinjama da se približe.

23. mnut 44:37 - Ruskinje polako "tope" zaostatak.

22. mnut 43:34 - Posle nekoliko neuspešnih napada Srpkinja, Vadejeva vraća razliku na jednocifrenu.

21. mnut 43:32 - Nevena Jovanović poenima otvara drugo poluvreme.

DRUGA ČETVRTINA:

20. mnut 41:32 - Poluvreme.

19. minut - 41:31 - Sonja Petrović pogađa ponovo sa penala i vraća dvocifrenu prednost Lavicama.

19. minut - 39:31 - Konačno pogađaju Ruskinje, sada sa penala.

18. minut - 39:30 - Prvi poeni Nevene Jovanović na meču posle dobre odbrane i kontre Lavica.

17. minut - 37:30 - Sjajan koš uz naskok Ane Dabović. Koristan taj-aut Marine Maljković.

17. minut - 35:30 - Logunova pogađa uz faul posle skoka u napadu. Ruskinje su smanjile zaostatak za Srbijom.

15. minut - 35:26 - Raspucnao na obe strane, odbrane su popustile u nastavku.

14. minut - 33:22 - Nevena Jovanović polaže i vraća dvocifrenu prednost Srbiji.

13. minut - 31:20 - Trojka Milovanović sa nekih dva metra od lineje za tri poena.

13. minut - 28:20 - Šilova pogađa uz faul. Ruskinje pokušavaju na sve načine da se vrate u meč, Srkinje prave sve veću prednost.

12. minut - 28:18 - Trojka Butulije, selektor Rusije traži tajm-aut.

11. minut - 25:16 - Sjajan potez i koš sa distance Stanaćev.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 23:16 - Daraga Stanković se odlično snašla i pogodila uz zvuk sirene. Maria Vadaeva, najbolja košarkašica Rusije, za sada nije ubacila ništa.

9. minut - 21:15 - Novi koš Nikoline Milić koja je veoma raspoložena večeras za igru.

8. minut - 19:13 - Butulija vraća trojku. Ministar omladine i sporta u Vladi Srbije Vanja Udovičić vececeras je u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu došao da podrži žensku košarkašku reprezentaciju Srbije u drugoj utakmici na Evropskom prvenstvu.

Na šampionatu Evrope, koji zajedno organizuju Srbija i Letonija, Udovicič u društvu predsednika Košarkaškog saveza Srbije Predraga Danilovića i ministarke sporta i omladine Republike Srpske Sonje Davidović prati meč između reprezentacija Srbije i Rusije.

7. minut - 16:10 - Nikolina MIlić iz reketa za najveću prednost Srbije na meču.

7. minut - 14:10 - Ana Dabović sa penala uvećava prednost Srbije, njen šesti poena.

6. minut - 10:9 - Sjajan potež Butulije za novo vođstvo Srbije. Tribine su puno skoro do poslednjeg mesta, atmosfera je spektakularna.

4. miut - 8:7 - Nevena Jovanović za prvo vođstvo Srbije na meču!

4. minut - 6:7 - Nesportski faul nad Anom Dabović. A onda je sudija pokazao i obostranu nesportsku. Promena odluke sudije posle gleadnja videa.

3. minut - 4:5 - Jelena Milovanović sa penala ubacuje prve poene.

2. minut - 2:5 - Crvendakić postiže prvi koš za Srpkinje.

2. minut - 0:5 - Anastasija Širova postiže trojku. U pitanju je košarkašica Jekaterinburga.

1. minut - 0:2 - Prvi koš na meču postižu Ruskinje.

Utakmica je počela minutom ćutnje za legendarnog Žarka Varajić.

Naše košarkašice su u prvom kolu posle drame dosta teže nego što se očekivalo došle do pobede nad ekipom Belorusije rezultatom 55:53. Odlučujući koš za pobedu ''Lavica'' postigla je Sonja Petrović na dve sekunde pre kraja meča. Ona je utakmicu završila sa 18 poena, šest skokova i dve asistencije. Nevena Jovanović postigla je devet poena uz pet skokova, Aleksandra Crvendakić sedam poena i šest skokova, a sedam poena postigla je i Dragana Stanković.

U drugom meču prvog kola naše grupe Belgija je sa 67:54 lako savladala ekipu Rusije.

Danas je odigrana prva utakmica drugog kola u našoj grupi. Beloruskinje su napravile možda i najveće iznenađenje dosadašnjeg turnira, pošto su dosta lako savladale ekipu Belgije sa 69:61.

Trenutno stanje u grupi D je sledeće: Belorusija 3, Belgija 3, Srbija 2, Rusija 1.