TO SU NAŠE LAVICE! OSVOJILE BRONZU ZLATNOG SJAJA: Košarkašice ponovo obradovale Srbiju! Pregazile Veliku Britaniju u borbi za treće mesto (KURIR TV)

PREBOLELE ŠPANIJU

Košarkašice Srbije ubedljivo su pobedile Veliku Britaniju u beogradskoj "Štark areni" u meču za treće mesto na Evrobasketu - 81:55 (25:16, 15:17, 21:6, 20:16).

Naše "lavice" uspele su da se oporave od sinoćnjeg poraza u polufinalu od Španije, koji im je teško pao, i demonstriraju silu protiv najvećeg iznenađenja šampionata.

Lišene pomoći Ane Dabović, pred oko 5.000 navijača, izabranice selektora Marine Maljković ponovo su pokazale veliko srce i izborile se na mesto na pobedničkom postolju.

Ovo je treća medalja ove generacije u poslednjih pet godina. Posle zlata sa Evrobasketa 2015 i bronze sa Olimpijskih igara 2016, naše košarkašice su osvojile još jedno odličje.

Osim medalje, Srpkinje su obezbedile učešće u kvalifikacijama za OI u Tokiju.

Današnji duel u "Štark areni" bio je lišen neizvesnosti. Naše devojke su od starta nametnule ritam, koji Britanke nisu mogle da prate. Istina, gošće nisu dozvolile "lavicama" da se odlepe, već su držale na jednocifrenoj razlici.

A onda je došla treća deonica... Kada su se izabranice Marine Maljković vratile na teren posle odmora, bukvalno su pregazile rivalke. Taj deo igre završen je rezultatom 21:6 i pobednik je i definitivno bio odlučen.

Do kraja su srpske košarkašice dodatno uvećavale prednost.

Sonja Petrović je bila sjajna, zabeležila je dabl-dabl sa 14 poena i 13 skokova, Nevena Jovanović je dodala 11 poena, Dragana Stanković i Jelena Bruks po osam...

Ubedljivo najbolja kod Velike Britanije bila je Temi Fagbenle sa 23 poena.

Kasnije večeras (20.30) u finalu se sastaju Španija i Francuska.

Četvrta četvrtina - 81:55:

39. minut - 77:49 - I Nevena Jovanović daje trojku.

37. minut - 74:49 - Maja Škorić trojkom prekida seriju Velike Britanije.

33. minut - 69:41 - Škorić postiže poene

31. minut - 67:39 - Nema stajanja! Bruks postiže pogodak! Lavice GAZE

31. minut - 65:39 - Stanaćev vraća 'prodatu' loptu od malo pre

31. minut - 63:39 - Crvendakić! Srbija značajno uvećava prednost, Britankama nedostaje motivacije

Treća četvrtina:

Treča četvrtina - 61:39:

30. minut - 61:39 - Četvrtinu zatvara Stanaćev pogocima sa linije slobodnih bacanja.

28. minut - 59:37 - Jelena Bruks... Lavice nezadrživo grabe ka medalji.

27. minut - 57:37 - Stanaćev za "plus 20".

26. minut - 55:37 - Raste prednost Srbije.

24. minut - 51:35 - Dragana Stanković sa distance, pa Nevena Jovanović! Sada je 16 poena razlike!

23. minut - 47:35 - Trojka Nevene Jovanović. Najveća razlika do sada. Gosti traže tajm-aut.

23. minut - 44:33 - Butulija za prvu dvocifrenu prednost.

22. minut - 42:33 - Posle minut i po igre u drugom poluvremenu prvi koš. Ofanzivni skok Dragane Stanković i poeni Sonje Petrović. Srbija na "plus devet".

Druga četvrtina - 40:33:

20. minut - 40:33 - Još jedna dobra odbrana, kontra i poeni Dragane Stanković. Srbija uzvraća serijom 7:0.

19. minut - 38:33 - Sonja Petrović (11 poena) sada pogađa sa distance.

19. minut - 36:33 - Sonja Petrović jednim pogotkom sa linije penala prekida nalet rivala.

18. minut - 35:33 - Trojka Vandervol! Britanke u seriji 7:0.

17. minut - 35:28 - Fagbenle je ubedljivo najbolja kod Britanki, postigla je 12 poena.

16. minut - 35:26 - Raste prednost! Jelena Bruks iz kontre.

14. minut - 33:26 - Trojka! Sonja Petrović povećava prednost našeg tima

13. minut - 30:22 - Trojka Saše Čađo za veću prednost srpskih Lavica

12. minut - 27:20 - Butulija prekida seriju Britanki od 6:2

11. minut - 25:18 - Druga četvtrina startovala poenima Britanki

Prva četvrtina:

10. minut - 25:14 - Četvrtina se završava poenima Stanaćev sa linije penala.

10. minut - 23:14 - Sjajna partitura Nikoline Milić, daje "dva plus jedan".

10. minut - 20:14 - Trojka Saše Čađo! Srbija ponovo na "plus šest".

8. minut - 17:14 - Konačno koš za Srbiju! Postiže ga Sonja Petrović na asistenciju Nikoline Milić.

8. minut - 15:14 - Ne pomaže ni minut odmora, Britanke nastavljaju da tope prednost.

7. minut - 15:12 - Srbija dugo bez koša,Velika Britanija pravi seriju 6:0. Marina Maljković traži tajm-aut.

4. minut - 15:6 - Još jedna trojka! Ovaj put Nevena Jovanović.

3. minut - 12:4 - Srbija vezuje dve trojke! Crvendakić i Miljković!

2. minut - 6:2 - Prve poene za Britanke postiže Lidam.

2. minut - 6:0 - Maja Miljković je posebno raspoložena na startu meču.

2. minut - 4:0 - Ofanzivni skok, pa poeni Sonje Petrović.

1. minut - 2:0 - Počelo je pogotkom Maje Miljković sa distance.

Naša reprezentacija igraće bez povređene Ane Dabović, koja je stegla zube i, uprkos prelomu kosti leve šake, igrala polufinale, ali danas je nema u sastavu.

Srbija je u polufinalu posle drame poražena od aktuelnog šampiona Evrope Španije 66:71, dok su Britanke izgubile od Francuske 56:63.

Sve u Srbiji zanima da li je selektor Marina Maljković uspela da "podigne" naše košarkašice, kojima je teško pao neuspeh u polufinalu. Mnoge od njih su plakale...

Marina Maljković je rečima: "Sutra je novi dan" najavila borbu za bronzu, a i igračice su sinoć uveravale da će uspeti da se oporave i u fizičkom, ali i u psihološkom smislu.

"Obećavam da ćemo sutra izaći mirne glave da uzmemo bronzu", rekla je kapiten Jelena Bruks.

Španija i Francuska igraće finale od 20.30.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)