LOŠA TREĆA ČETVRTINA: Mlade košarkašice Srbije pale pred Špankinjama

evropsko prvenstvo

Ženska U20 reprezentacija Srbije, košarkašice rođene 1999. godine i mlađe, pretrpela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu koje se održava u Klatovu (Češka).

Izabranice selektora Miloša Pavlovića u okviru drugog kola grupe “A” izgubile su od moćne selekcije Španije jednog od glavnih favorita za osvajanje zlatne medalje na šampionatu. Osim u trećoj četvrtini, naš mladi tim je pružio odličnu igru, bio ravnopravan, u pojedinim trenucima i bolji od renomiranog rivala: Srbija U20 – Španija U20 60:70 (21:20, 9:14: 10:19, 20:17).

Sjajnu prvu četvrtinu odigrale su mlade košarkašice Srbije. Uspele su da čvrstom i kontrolom skoka drže ravnotežu sa daleko snažnijim rivalom. Selekcija Španije je posle dve vezane trojke povela sa 16:10, međutim srpske reprezentativke uzvraćaju preko sjajne Ivane Katanić, da bi trojkom Sofije Olić prvi deo igre rešile u svoju korist – 21.20. Drugi period bio je daleko neefikasniji. Obe ekipe su imale problema u napadačkim akcijama, ali je nešto sporiji ritam više odgovarao Špankinjama koje su na poluvreme otišle sa prednošću od 34:30.

Odluka o pobednik pala je u trećoj četvrtini. Selekcija Španije preuzela je u potpunosti kontrolu, pojačala intenzitet igre u odbrani, počela da koristi prednost u visini i duelima, tako da je na isteku 29. minuta stekla nedostižnu prednost – 53:35. Nije klonuo duhom, niti pomišljao na predaju naš mladi tim. Hrabrom i borbenom igrom uspeo je da smanji na 55:45 u 33. minutu. Ipak, bio je to maksimum u ovom trenutku. Do kraja susreta vodila se ravnopravna borba do konačnih – 70:60

Srbija U20 – Španija U20 60:70 (21:20, 9:14: 10:19, 20:17)

SRBIJA U20: Katanić 13, Jelić 10, Dimitrijević 10, Vulović, Zukanović, Turudić 6, Jakovljević, Janković 4 , Stojić 2, Olić 3, Đorđević 5, Naumčev 7.

Poslednju utakmicu u grupi naša reprezentacija igra u ponedeljak od 15.45 protiv Portugala.