DEMONSTRACIJA SILE ORLOVA U ATINI: Srbija pregazila Tursku! Naši košarkaši već spremni za Mundobasket (VIDEO)

SAD NA ITALIJU, PA NA GRČKU

Košarkaška reprezentacija Srbije razbila je Tursku 87:72 u prvoj utakmici na "Akropolis kupu" u atinskoj "OAKA areni".

Pet od pet! Srpski košarkaši su nemilosrdni i u pripremnim mečevima! To su na svojoj koži danas osetili i Turci!

Bez obzira na to što selektor Aleksandar Đorđević ne računa na povređene Miloša Teodosića i Vladimira Lučića, "orlovi" deluju moćno.

Turska je koliko-toliko uspevala da parira našoj reprezentaciji u prvoj četvrtini, ali čim bi zaostatak smanjila na tri, četiri poena, "orlovi" bi stegli odbranu i iz ubitačnih kontri uvećavali razliku.

Prednost Srbije je rasla do "plus 22" u poslednjoj četvrtini, a onda su se izabranici Aleksandra Đorđevića u finišu malo opustili i dozvolili rivalu da na kraju izgubi sa "samo" 15 poena razlike.

"Orlovi" drugi meč na Akropolis kupu igraju u subotu u 17 sati sa Italijom, a poslednji u nedelju u 19.30 sa Grčkom.

Najefikasniji u Srbiji su bili Nikola Jokić sa 18 poena (11sk), Bogdan Bogdanović sa 17 i Stefan Birčević 13.

Kod Turaka Iljasova je dao 13 poena, Čedi Osman 12, a Vilbekin 11 poena.

Četvrta četvrtina - 87:72:

39. minut - 85:70 - Naši su se malo opustili, pa Turci smanjuju zaostatak.

36. minut - 80:58 - Jokić stiže do 16 poena.

34. minut - 78:56 - Sada Raduljica zakucava u kontri!

34. minut - 76:56 - Sada malo opuštenija igra, prvi poeni Raduljice iz igre.

Treća četvrtina - 71:54:

30. minut - 71:54 - Trojka Simonovića iz teške pozicije.

29. minut - 68:51- Jokić u seriji pogodaka sa linije slobodnih bacanja, sada ima ukupno 14 poena.

28. minut - 66:49 - Jokić sa penala vraća Srbiju na "plus 17".

27. minut - 59:42 - Trojku daje i Gudurić.

26. minut - 59:42 - Birčević 3 od 3 za 3!

24. minut - 56:40 - Bogdanović daje i "dva plus jedan".

23. minut - 53:40 - Bogdanović je nezaustavljiv.

23. minut - 51:40 - Milosavljević je nezgodno doskočio, pa je zamenjen.

22. minut - 51:40 - Milosavljević prekida mini seriju Turaka, a onda se nadovezao Micić za novu dvocifrenu prednost.

21. minut - 47:36 - Trojka Birčevića, njegovih deset poena.

Druga četvrtina:

20. minut - 44:36 - Jokić vraća Srbiji dvocifrenu prednost, ali Osman daje "dva plus jedan" za kraj prvog poluvremena.

20. minut - 42:33 - Četvrta trojka Turaka.

19. minut - 42:30 - I Bjelica precizan iz daljine.

17. minut - 37:24 - Treća vezana trojka Bogdana.

16. minut - 37:24 - Opet trojka Bogdanovića! Njegovih deset poena.

15. minut - 34:24 - Trojka Bogdanovića!

15. minut - 31:24 - Taman kada se Turci približe, "orlovi" stegnu odbrani i iz kontre vrate razliku.

13. minut - 29:23 - Još jedna ukradena lopta, ovaj put Gudurića, koji poentira u kontri.

11. minut - 27:21 - Druga trojka Korkmaza.

11. minut - 27:18 - Kao i prva, i druga deonice počela je poenima Marjanovića.

Prva četvrtina - 25:18:

10. minut - 23:16 - Ukupno šest poena Jokića, a četiri vezana, pri čemu je promašio dodatno slobodno bacanje.

9. minut - 17:13 - Turci u seriji 6:0 zaključno sa trojkom Iljasove. Đorđević je tražio tajm-aut.

7. minut - 17:7 - Sjana akcija Micića i Jokića za prve poene centra Denvera.

6. minut - 15:7 - Pogodak Osmana. Ovo su prvi poeni Turaka iz igre posle više od pet i po minuta igre!

6. minut - 15:5 - Prva trojka danas - Birčević! Dao je sedam poena, bez promašaja.

5. minut - 12:5 - Ponovo kontra, ponovo naš igrač ostaje sam pod turskim košem i lako poentira, sada je to učinio Bogdanović.

5. minut - 10:5 - Au kakav pas Jovića preko celog terena, Birčević daje zicer.

3. minut - 8:5 - Seriju naše reprezentacije prekida Iljasova sa tri pogođena slobodna bacanja posle prekršaja Birčevića.

2. minut - 8:2 - Marjanović daje koš pod faulom, a onda promašuje dodatno slobodno bacanje.

2. minut - 6:2 - Birčević lako poentira posle sjajne asistencije Bogdanovića skoro preko celog terena.

1. minut - 4:2 - I Bogdanović se upisuje u strelce.

1. minut - 2:2 - Počelo je poenima Marjanovića na jednoj, odnosno Arara na drugoj strani.

16:54 - Intoniranje himni

Reč je o turniru u "OAKA areni" u sklopu priprema za Mundobasket u Kini.

"Orlovi" će u subotu, takođe od 17 sati, igrati sa Italijom, rivalom u grupi na Svetskom prvenstvu, a u nedelju sa domaćom Grčkom u 19:30.

Selektor Aleksandar Đorđević na "Akropolis kupu" ne računa na povređene Miloša Teodosića i Vladimira Lučića. I dok je odlazak kapitena u Kini neizvestan, košarkaš Bajerna će biti spreman za put na Daleki istok.

Srbija je u dosadašnjem delu priprema zabeležila četiri pobede u isto toliko mečeva - protiv Borca u Čačku (97:66), Finske u Zrenjaninu (95:75) i Litvanije i u Beogradu (72:68) i Kaunasu (95:91).