MOĆNI PARTIZAN POTOPIO VENECIJU: Crno-beli šokirali šampiona Italije na startu Evrokupa! VIDEO

Počinje nova sezona

Košarkaši Partizana savladali su Veneciju sa 66:63 (11:19, 17:11, 19:18, 16:18) u utakmici 1. kola Evrokupa!

Partizan su do pobede vodili Pejdž sa 14 poena, Jaramaz sa 12, Tomas sa 11 i Mozli sa 10 poena.

Crno-beli u narednom kolu dočekuju turskog predstavnika Tomaš iz Burse.

Ekipa Andree Trinkijerija je vodila tokom čitavog toka, ali je loše radila finiše četvrtine.

Italijani su na kraju imali i šansu da obezbede produžetak, ali pokušaj Majkla Bramosa iz velike udaljenosti nije bio precizan.

Crno-beli nisu bili preterano šuterski raspoloženi na Apeninskom poluostrvu, za dva poena šutirali su 41 odsto (16/39), za tri (7/22), a slobodna bacanja svega 56 odsto (13/23).

Upravo promašeni penali u finišu meča mogli su skupo da koštaju Beograđane, ali srećom po njih, ni domaći nisu najbolje reagovali u odbrani u najbitnijim momentima meča.

Odlučujući poen sa linije slobodnih bacanja postigao je Kori Volden sedam sekundi pre kraja.

Trinkijeri u Veneciji nije mogao da računa na Radeta Zagorca, a u igru nije ulazio ni kapiten Novica Veličković.

Markus Pejdž je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 14 poena (4/9 za tri), Ognjen Jaramaz je dodao 12, uz po 4 skoka i asistencije, Rašon Tomas je imao 11 poena i 13 skokova, a Vilijam Mouzli 10 (4/4 za dva) i 6 skokova.

Jedini dvocifren u redovima prvaka Italije bio je Bramos sa 12 poena, a po 9 su postigli Ostin Dej i Andrea De Nikolao.

Partizan u sledećem kolu (8. oktobar) u Štark Areni dočekuje Tofaš, dok Venecija gostuje u Krasnodaru.

U drugom meču grupe B Ritas je u Viljnusu savladao Lokomotivu, dok se u sredu sastaju Tofaš i Limož.

Plasman u Top 16 obezbediće po četiri najbolja tima iz svake grupe. Finalisti Evrokupa će u sezoni 2020/21. obezbediti plasman u Evroligu.

VENECIJA - PARTIZAN 63:66 (11:19, 17:11, 19:18, 16:18)

Hala: Palasport Taljiersio

Sudije: Karlos Kortes, Marćin Kovalski, Reno Geler

VENECIJA: Udano 2, Kasarin, Bramos 12, Tonut 2, Daje 9, De Nikolao 9, Filoj 6, Vidmar 5, Čapel 8, Pelegrino, Ćerela 4, Vat 6. Trener: Valter De Rafael.

PARTIZAN: Volden 5, Zagorac, Pejdž 14, Gordić 7, Parakovski 2, Jaramaz 12, Veličković, Birčević 3, Janković 2, Tomas 11, Pejners, Mozli 10. Trener: Andrea Trinkijeri.

4. ČETVRTINA -

40. minut - Gotovo! Venecija je promašila šut za produžetak! Partizan je pobedom započeo Evrokup!

40. minut - Gordić je fauliran 9 sekundi pre kraja. Promašuje prvo bacanje, promašuje i drugo, ali Partizan uzima loptu. Volden je fauliran. Promašuje prvo, pogaša drugo - 66:63.

40. minut - Venecija pogađa 10 sekundi pre kraja. 65:53. Bramos.

40. minut - Tomas je ispustio loptu, Partizan ima 2 sekunde za napad, a do kraja je 20 sekundi. Fauliran je Mozli. Promašuje prvo slobodno bacanje centar Partizana, pogađa drugo - 65:61. Pogađa od table!

40. minut - Trojka za Veneciju - 64:61. Bramos iz finte.

40. minut - Pejdž je precizan sa linije penala - 64:58. Do kraja 56 sekundi.

39. minut - Rašon Tomas je polovičan sa penala. Partizan ima 8/14 - 62:56. Bramos koš posle skoka u napadu - 62:58.

38. minut - Dej ponovo na liniji penala. Precizan je - 61:56. Do kraja tačno dva minuta.

38. minut - Ostin Dej sa linije slobodnih bacanja smanjuje - 61:54.

37. minut - Venecija smanjuje posle poena Deja. 59:53. Gordić u svom stilu posle solo prodora - 61:53.

37. minut - Mozli prikucava! 59:51.

36. minut - Jaramaz je precizan sa linije penala - 57:51.

35. minut - Crno-beli promašuju slobodna bacanja, a smanjuje na 55:51. Ponovo Dej.

34. minut - Partizan je ispustio priliku da dodatno uveća prednost, a Dej postiže dva poena - 54:49.

33. minut - Pejdž! Trojka, druga vezana crno-belih! 54:47!

32. minut - Gordić postiže trojku! 51:47.

31. minut - Dve vezane trojke Venecije, Šapel precizan - 47:48.

3. ČETVRTINA - 18:18

30. minut - Trojka Venecije u poslednjoj sekundi. De Nikolao je precizan - 48:44.

29. minut - Vidmar vezuje četiri poena - 46:41.

29. minut - Volden novim poenima vraća devet poena Partizanu - 46:37.

25. minut - Važni poeni Nemanje Gordića. 39:30.

24. minut - Jaramaz je promašio zakucavanje, a zatim Venecija koristi kontru za 37:30.

23. minut - Tomas postiže iz kontre nove poene. 35:28. Vraća se Partizan na pristojnu prednost - 37:28 poenima Mozlija.

22. minut - Pejdž trojkom prekida nalet rivala. 33:28.

21. minut - Venecija postiže prve poene u trećoj četvrtini. 30:28.

2. ČETVRTINA - 15:11

Partizan je u podređenom položaju kada su skokovi u pitanju, ima ukupno pet manje (15-20), ali i samo jedan ofanzivni skok.

Crno-beli imaju i samo tri asistencije za 20 minuta, jednu manje u odnosu na rivala.

Dobra strana je što Partizan ima samo tri izgubljene lopte, a Venecija osam.

20. minut - Filoj se razigrao i vratio Veneciju u igru! 30:26 na kraju prvih 20 minuta.

19. minut - Mala kriza u igri Partizana, Venecija pogađa šest poena zaredom. 30:24.

17. minut - Tomas je ponovo strelac, 30:18.

16. minut - Rašon Tomas je nezaistavljiv, 28:18.

15. minut - Dugo je bilo bez poena, a post prekida Tomas. 26:16.

14. minut - Venecija postiže dva koša i tera Trinkijerija na tajm-aut. 24:16!

13. minut - Parahovski poentira u kontri za 24:12. Tajm-aut za Veneciju!

12. minut - Pejdž novom trojkom donosi dvocifrenu prednost! 22:12

1. ČETVRTINA - 11:19

10. minut - Jaramaz kao Saša Đorđević! Bek crno-belih je uzeo loptu ispod svog koša, nanizao nekoliko igrača Venecije i onda uz zvuk sirene pogodio trojku! 19:11!

9. minut - Markus Pejdž cepa mrežicu, trojkom donosi crno-belima pet poena viška - 16:11.

6. minut - Tomas je fauliran pri šutu za tri, koristi sva tri bacanja za 11:8. Pejners postiže poene za 13:11. Partizan uglavnom ima minimalno vođstvo.

3. minut - Tvrda utakmica na početku. Tomas i Mozli postižu uvodne poene za crno-bele! 5:2

Partizan će imati podršku Grobara u Veneciji.

VENECIJA - PARTIZAN

Hala: Palasport Taljiersio Sudije: Karlos Kortes, Marćin Kovalski, Reno Geler

VENECIJA: Udano, Kasarin, Bramos, Tonut, Daje, De Nikolao, Filoj, Vidmar, Čapel, Pelegrino, Ćerela, Vat. Trener: Valter De Rafael.

PARTIZAN: Volden, Zagorac, Pejdž, Gordić, Parakovski, Jaramaz, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Pejners, Mozli. Trener: Andrea Trinkijeri.

Utakmica protiv šampiona Italije, igra se u dvorani "Đuzepe Taljericio".

Odmah po osvajanju Superkupa ABA lige u Zagrebu, crno-beli su se uputili ka Veneciji. Pred polazak iz Zagreba, trener Partizana, Andrea Trinkijeri je povodom početka takmičenja u Evrokupu izjavio:

"Imamo jako tešku grupu, možda najtežu, što znači da će svaka utakmica biti važna. Ipak, bolje je imati tešku grupu kada četiri ekipe idu u drugu rundu, nego kada idu samo dve. Moramo ići korak po korak, utakmicu po utakmicu, ne razmišljati previše, nego igrati čvrsto kod kuće i na strani i boriti se. Imamo dosta novih igrača, dosta njih nikada nisu igrali Evrokup. Venecija ima jako dug roster, prvaci su Italije, iskusni, skupa su pet godina i biće zanimljivo", rekao je trener crno-belih.

Jedan od igrača koji će prvi put igrati u Evrokupu je i Ognjen Jaramaz, koji je pred polazak izjavio:

"Pre svega mislim da imamo jaku grupu i da će konkurencija biti dobra. Uzimajući u obzir da ja prvi put igram u ovom takmičenju, ne mogu da definišem svoja očekivanja dok utakmice ne krenu. U svakom slučaju mislim da imamo kapacitet i potencijal da odigramo veoma dobro. Prvi protivnik je Venecija, šampion Italije i mislim da će biti veoma neizvesno, ali da možemo do pobede", rekao je Jaramaz.