ZVEZDINA SUROVA OSVETA PRIMORSKOJ: Crveno-beli RAZBILI debitanta u ABA ligi za prvu pobedu u sezoni! (KURIR TV)

KRENULI U ODBRANU JADRANSKOG TRONA

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Primorsku u utakmici prvog kola ABA lige - 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16).

Meč je odigran u renoviranoj dvorani "Aleksandar Nikolić" i to pred "ograničenim brojem gledalaca", zbog kazne koju izdržava Zvezda.

Crveno-beli su bili posebno motivisani, jer im je upravo Primorska nanela poraz na premijeri nove sezone, u četvrtfinalu ABA Superkupa u Zagrebu. Međutim, slika je na parketu večeras bila potpuno drugačija, pa je tim Milana Tomića pregazio debitanta u ABA ligi i zabeležio prvi trijumf u novom ciklusu takmičenja.

Gosti su u "Pioniru" pružili kakav-takav otpor u prvoj deonici, a onda je u drugoj Zvezda "razmontirala" rivala. Primorska je u tom periodu dala samo tri poena!

Sa furioznom igrom, naročito u odbrani, crveno-beli su nastavili i na početku drugog poluvremena, kada su i stekli maksimalnih 36 poena prednosti.

Trojka Herisa posle skoro četiri minuta igre bili su prvi poeni gostiju u trećoj četvrtini. Upravo je Heris bio najbolji kod Primorske, meč je završio sa 17 poena i sprečio još ubedljiviji neuspeh svog tima.

Crveno-beli su se u finišu malo opustili i dozvolili Primorskoj da ublaži debakl.

Lorenco Braun je na debiju u "Pioniru" zabeležio dabl-dabl, sa 18 poena i deset asistencija, Ognjen Dobrić je dodao 13 poena, Džejms Gist 11 poena i sedam skokova, a Mohamed Faje deset poena i osam skokova.

Zvezdu u četvrtak čeka duel drugog kola Evrolige, sa Fenerbahčeom u Beogradu, a zatim tri dana kasnije i derbi ABA lige sa ekipom Budućnosti. Oba ta meča, kao i ovaj večerašnji, igraće u "Pioniru".

Primorska u drugom kolu reagionalne lige dočekuje Partizan.

Četvrta četvrtina:

KRAJ 90:64!

37. minut - 84:58 - Tehnička za Milana Tomića.

36. minut - 84:55 - Zakucavanje Dobrića!

34. minut - 80:51- Crveno-beli u poslednjoj deonici otaljavaju posao.

Treća četvrtina - 73:48:

29. minut - 73:46 - Šesta trojka Zvezde. Reagovali su crveno-beli posle tajm-auta.

29. minut - 68:44 - Primorska u seriji, posle trojke Herisa, Tomić traži tajm-aut.

27. minut - 66:33 - Lorenco Braun je na 18 poena.

24. minut - 60:27 - Trojka Herisa! Prvi poeni gostiju u drugom poluvremenu.

24. minut - 60:24 - Trojke Lazića i Berona!

23. minut - 54:24 - Spektakularno zakucavanje Gista! Plus 30!

Druga četvrtina - 45:24:

20. minut - 45:24 - Strašna odbrana crveno-belih! Primorska je u drugoj četvrtini dala tri poena!

19. minut - 45:24 - Faje već ima šest ofanzivnih skokva!

19. minut - 43:24 - Novi poeni Zvezde iz tranzicije, prednost raste.

18. minut - 41:24 - Tehnička za nekog na klupi Zvezde. Gosti tako dolaze do poena sa linije slobodnih bacanja. Prekinuta serija crveno-belih 13:0.

17. minut - 41:23 - Laki poeni za Lazića na obruču.

16. minut - 39:23 - Jedan poen Fajea za "plus 16". Primorska je u ovoj deonici dala samo dva poena!

15. minut - 38:23 - Trojka Perperoglua!

14. minut - 34:23 - Posle poena Gista sa linije penala, najveća prednost Zvezde.

14. minut - 32:23 - Poeni Čovića.

Prva četvrtina - 28:21:

8. minut - 20:12 - Dobrić za maksimalnih "plus osam".

8. minut - 18:12 - Lorenco Braun je nezaustavljiv.

7. minut - 13:10 - Dva poena Odža sa penala.

6. minut - 11:10 - Sedam poena Lorenca Brauna.

6. minut - 9:10 - Jagodić-Kuridža daje jedno slobodno bacanje, dovoljno za prvo vođstvo Primorske.

5. minut - 9:9 - Kakva serija gostiju - 9:3, čime stižu do izjednačenja.

2. minut - 6:0 - I jedan i drugi Zvezdin Braun se upisuju u strelce.

1. minut - 2:0 - Počelo je poenima Gista.

Podsetimo, Zvezda zbog kazne može da računa na "ograničen broj navijača".

Ekipa iz Kopra je iznenadila Zvezdu na nedavnom ABA Superkupu u Zagrebu savladavši je već na startu takmičenja, u četvrtfinalu - 82:88.

U međuvremenu, crveno-beli su poraženi i u prvom kolu Evrolige, od Panatinaikosa u Atini - 82:87.

PRVI MEČ U REKONSTRUISANOM "PIONIRU"

U "Pioniru" su zamenjena sva sedišta, postavljene su teleskopske tribine, a utakmica će se igrati na novom parketu i koševima. Postavljeni su semafori, renovirani toaleti i uređeni novi sistemi za ventilaciju i klimatizaciju.