VASA MICIĆ UNIŠTIO SVOJU ZVEZDU: Crveno-beli od očaja do sjaja i nazad protiv Efesa u srcu Turske! (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras od Efesa u Istanbulu sa 70:85 (9:21, 17:17, 25:18, 19:29) u 5. kolu Evrolige.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Lorenco Braun sa 18 poena, dok je Branko Lazić ubacio devet.

Efes je do trijumfa predvodio Vasilije Micić sa 26 poena, dok je Šejn Larkin ubacio 13.

Utakmica u Istanbulu loše je počela po crveno-bele, Efes je već u ranoj fazi uspeo da dodje do dvocifrene prednosti, pre svega zahvaljujući lošoj organizaciji napada crveno-belih, ali i nesportskoj Lorenca Brauna posle koje su u jednom napadu postigli pet poena.

I pored nešto boljeg procenta šuta, više skokova u napadu, ekipa Andrije Gavrilovića nije imala pravi odgovor. Efes je konstantno održavao dvocifrenu prednost.

Do pada u igri Efesa došlo je sredinom treće četvrtine, kada su crveno-beli uspeli da načine preokret i povedu sa 51:49, medjutim, usledio je odgovor domaćina u seriji od 7:0 kojom su posle 30 minuta igre imali pet poena prednosti.

Efes je u poslednjoj deonici dobrim šutom s distance prelomio utakmicu i upisao novi trijumf.

Turska ekipa posle pet utakmica ima četiri pobede i jedan poraz, dok Zvezda ima skor od 1/4.

Nešto ranije večeras Himki je sa 103:86 pobedio Panatinaikos.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 85:70 - Kraj!

39. minut - 81:68 - Davidovac sa penala smanjuje zaostatak Zvezde.

38. minut - 79:66 - Koš Danstona. Zvezda daleko od pobede.

37. minut - 77:63 - Balbaj čak pogađa. Efes sve bliži pobedi.

36. minut - 75:63 - Trojka Lazića, večeras je bez promašaja.

35. minut - 72:58 - Nova trojka Micića koji gazi Zvezdu.

34. minut - 66:58 - Novi koš Micića, sada sa poludistance.

32. minut - 59:56 - Trojka Davidovca.

31. minut - 59:51 - Trojka Micića uz zvuk sirene, njegov 19 poen na meču.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 56:51 - Larkin sa penala za kraj četvrtine.

29. minut - 54:51 - Posle trojke Larkina, Micić sa penala vraća prednost Efesu.

28. minut - 49:51 - Perperoglu pogađa za vođstvo Zvezde.

28. minut - 49:49 - Odžo pogađa uz faul, egal u Tursjok!

28. minut - 49:46 - Zvezda nikada bliža! Serija 9:0

27. minut - 49:44 - Koš Odža, pa Lorenca Brauna.

26. minut - 49:37 - Novi poeni Micića, njegov 14 na meču.

25. minut - 47:37 - Koš Davidovca iz kontre! Odmah zatim ponovo dobra odbrana i novi koš Lazića, pa tajm-aut Atamana.

24. minut - 47:33 - Novi koš Branka Lazića.

23. minut - 47:31 - Nova trojka Pitersa.

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj prvog poluvremena!

19. minut - 38:26 - Prvi poeni Perperoglu na meču.

19. minut - 38:24 - Piters pogađa trojku, Zvezda traži tajm-aut.

18. minut - 33:24 - Brzi poeni Berona za povratak Zvezde u meč ponovo.

17. minut - 31:20 - Larkin sa penala prekida seriju Zvezde.

17. minut - 29:20 - Dženskins ponovo pogađa i vraća Zvezdu u meč!

16. minut - 29:18 - Mini serija Dženkinsa, njegovih četiri brza poena i tajm-aut domaćina.

14. minut - 29:14 - Pogađa Tibor Plajs sa poludistance.

13. minut - 27:14 - Novi koš Micića!

12. minut - 24:14 - Novi koš Kuzmića i ponovo posle ofanzivnog skoka!

11. minut - 24:12 - Trojka Dobrića.

11. minut - 24:9 - Trojka Krunoslava Simona!

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - 21:9 - Koš posle skoka u napadu pogađa Ognjen Kuzmić kome su ovo prvi poeni na meču.

9. minut - 21:7 - Ponovo pogađa Vasa Micić, Zvezda traži tajm-aut.

8. minut - 17:7 - Trojka Buboe koji je upravo ušao sa klupe u igru.

6. minut - 14:7 - Koš Branka Lazića za prekid serije domaćina.

5. minut - 14:5 - Trojka Kruna Simona, Zvezda u problemu.

4. minut - 6:5 - Ponovo pogađa Lorenco Braun, sada uz faul. Sve poene za Zvezdu dao je Braun.

2. minut - 5:2 - Lorenco Braun pogađa prve poene za Zvezdu na meču.

1. minut - 5:0 - Trojka Micića!

1. minut - 2:0 - Prvi koš na meču postiže Vasa Micić!

Nema vremena za odmor! Samo dva dana nakon pobede nad Megom u ABA ligi, Crvena zvezda večeras od 18.30 u Istanbulu izlazi na megdan ekipi Efesa.

U dvorani „Sinan Erdem“ igraće se meč petog kola Evrolige. Crveno-beli dolaze kao 13. tim na tabeli sa jednom pobedom i tri poraza, dok je domaćin trećeplasirana ekipa sa samo jednim porazom. Ovaj susret biće sedmi duel dva kluba, a turski predstavnik vodi sa 4-2 u pobedama.

Beron: Teška nedelja

O teškoj nedelji, gustom rasporedu i meču sa Efes pričao je Bili Beron, koji se vratio u tim nakon puta u Ameriku povodom rođenja sina.

- Ovo je početak teške nedelje, prvo Efes, pa onda Himki. Turski tim ima dubinu, svoj kvalitet, kao uostalom i svaka ekipa u Evroligi. Izvanredni bekovi, izvanredni visoki igrači. Moraćemo kao tim i celina da odigramo dobru utakmicu. Sve kreće od odbrane, tu moramo da odigramo čvrsto i agresivno, da budemo strpljivi, jer se utakmica igra 40 minuta a napad će doći uz to - rekao je Amerikanac.

Trener momaka s Malog Kalemegdana Andrija Gavrilović svestan je jačine protivnika.

Gavrilović: Na pobedu

- Pobeda nad ekipom Mege nam je dala prostora da dišemo, ali sa druge strane, kalendar je nemilosrdan i čeka nas prva nedelja u kojoj imamo dupli program. Protivnik je vicešampion Evrope, svesni smo da nemamo imperativ, ali ne bi trebalo da napravimo korak unazad nakon nedeljnog trijumfa - izjavio je Gavrilović.

Odmah po završetku utakmice u Istanbulu ekipa Crvene zvezde vraća se u Beograd i sprema za meč protiv, Himkija koji će se igrati u četvrtak u dvorani Pionir.

U VRHUNSKOJ FORMI! CRVENO-BELI, ČUVAJTE SE! Vasa čeka svoju Zvezdu

Vasilije Micić, nekadašnji košarkaš Crvene zvezde, igraće za Efes protiv kluba u kojem se afirmisao i stekao status srpskog reprezentativca. Sjajni plej igra u životnoj formi i jedan je od ključnih igrača u sastavu šampiona Turske.

Efes je sezonu u Evroligi počeo porazom od Barselone, da bi potom vezao tri pobede, pa su redom pali Alba, Valensija i Real iz Madrida. Vasa Micić briljirao je u trijumfu Efesa na gostovanju Bursi rezultatom 95:86. Srbin je upisao dabl-dabl, na svom kontu je imao 21 poen i 11 asistencija. Vasilije Micić nosio je dres Crvene zvezde u sezoni 2015/16, a za ovaj klub igrao je i u mlađim kategorijama. S crveno-belima je u toj sezoni osvojio regionalnu ABA ligu pobedivši Megu u finalu (3:0), te prvenstvo Srbije, gde su bili bolji od Partizana (3:1).