CRNO-BELI DEMONSTRIRALI SILU U ZADRU: Partizan trojkama UNIŠTIO Zadar i zakucao hrvatski klub za dno tabele! (VIDEO)

aba liga

Košarkaši Partizana pobedili su večeras na gostujućem terenu Zadar sa 72:57 (18:14, 27:16, 17:16, 10:11), u utakmici šestog kola ABA lige.

Crno-beli su pre svega sjajnim šutem za tri poena u drugom kvartalu rešili pitanje pobednika ovog meča.

Svi igrači Partizana koji su igrali upisali su se medju strelce, a najefikasniji su bili Markus Pejdž sa 14 i Ognjen Jaramaz sa 13 poena. Nemanja Gordić postigao je osam poena uz sedam asistencija, dok su po šest poena dodali Novica Veličković i Stefan Birčević.

U ekipi Zadra najefikasniji je bio Brajon Alen sa 16 poena, Ive Ivanov postigao je 10, a Martin Junaković devet poena uz četiri skoka.

Crno-beli sada imaju skor od četiri pobede i dva poraza, a Zadar je pretrpeo svih šest poraza.

U sledećem kolu, u nedelju 17. novembra, Partizan će dočekati Crvenu zvezdu, dok će Zadar istog dana igrati u Baru protiv Mornara.

1 / 4 Foto: ABA liga

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 57:72 - Kraj!

39. minut - 57:72 - Koš Fundića.

38. minut - 55:72 - Treća trojka za Partizan u drugom poluvremen, druga za Jaramaza.

36. minut - 55:69 - Trojka Jaramaza kojom se prekida serija promašaja na obe strane.

34. minut - 51:66- Trojka Alena sa skoro 7 metara.

32. minut - 48:66 - zakucavanje Miletića kome su ovo prvi poeni u ABA ligi, samo što je ušao u igru.

31. minut - 46:64 - Pogađa Nemanja Gordić iz okreta.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - 46:62 - Trojka Alena za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 43:62 - Zakucavanje Veličkovića, publika nezadovoljna, ponovo se čuje publika napolje sa tribina.

29. minut - 43:60 - Sjajno zakucavanje Mozlija.

28. minut - 43:56 - Vraća Vuković trojku posle tajm-auta.

27. minut - 40:56 - Nova trojka Pejdža, tajm-aut traži trener domaćih.

25. minut - 39:53 - Deveta trojka Partizana, sada je pogodio Gordić.

23.minut - 37:47 - Ivanov lako pogađa posle prvog koša Partizana na drugoj strani.

22. minut - 35:45 - Alen sa poludistance.

21. minut - 33:45 - Dominik Gilbert pogađa prvi koš u nastavku!

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 30:45 - Polaganje Jaramaza posle dobre obrane za ponovnu prednost od 15 poena za kraj prvog poluvremena.

19. minut - 30:43 - Nova trojka Partizana, 8/16 trojke crno-belih na ovo meču.

19. minut - 30:40 - Trojka Alena, domaćini su konačno pogodili iz igre. Tajm-aut Trinkijeri.

19. minut - 25:40 - Sedma trojka Partizana na meču. Izvrsno Partizan šutira za tri poena na ovom meču.

18. minut - 25:35 - Treća trojka Pejdža na meču.

17. minut - 22:32 - Nova trojka za Partizan, njihova peta na meču.

16. minut - 20:29 - Nova trojka Pejdža!

15. minut - 18:26 - Alan prekida seriju Partizana.

13. minut - 16:26 - Trojka Pejdža, pa tajm aut domaćina.

12. minut - 16:23 - Trojka Zagorca. Raste prednost Partizana u Zadru.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 14:18 - Promašaj Gordića za dva poena. Veličković je izašao iz igre zbog dva brza faula u napadu.

9. minut - 13:18 - Novi poeni Pejnersa sa penala.

8. minut - 13:16 - Uljarević dalekom trojkom prekida seriju Partizana.

7. minut - 10:13 - Prvi poeni Novice Veličkovića na meču.

6. minut - 10:11 - Trojka Jaramaza, prva za Partizan na meču.

5. minut - 10:8 - Trojka Alena za preokret Zadrana.

4. minut - 6:8 - Polaganje Fundića za povratak Zadra u meč.

4. minut - 5:8 - Zadar trojkom prekida seriju Partizana od 8:0.

3. minut - 2:8 - Polaganje Zagorca, dobra odbrana Partizana, Zadar u problemu već sada. Sa tribina se već sa da čuje - Uprava napolje!

1. minut - 2:2 - Zakucavanje Pejnersa za prvi koš Partizana na meču.

1. minut - 2:0 - Ivanov postiže prvi koš na meču.

Partizan je pre nekoliko dana upisao i prvi poraz u Evrokupu gde je do tog kola bio jedina neporažena ekipa u tom takmičenju.

Što se tiče regionalno takmičenja crno-beli su na skoru od 3 pobede i dva poraza.

Sa druge strane Zadar je na začelju tabele bez ijedne pobede u dosadašnjem takmičenju.

Ukoliko zadrani žele opstanak u ligi, bilo bi vreme da krenu da pobeđuju, ali pitanje je koliko mogu protiv favorizovanog Partizana.