TROJKA BRAUNA SA ZVUKOM SIRENE ZA TRIJUMF ZVEZDE: Crveno-beli slomili Valensiju posle drame! Meč kasnio sat vremena

EVROLIGa

U 11. kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde savladali su špansku Valensiju rezultatom 76:73 (17:19,20:22,23:10,16:22)

U meču punom preokreta u dramatičnoj završnici slavili su crveno-beli košem Lorenca Brauna za tri poena uz zvuk sirene.

Takođe ono što je obeležilo ovaj meč je i prekid koji se desio u petom minutu kada je tehnika zakazala, tehničari su se sat vremena borili da osposobe semafore, a ekipe su se za to vreme zagrevale.

To kao da je uticalo na domaće jer su do prekida bili u vođstvu 11:4 a prva četvrtina se završila vođstvom Valensije 17:19.

Druga četvrtina je donela izjednačenu igru, na obe strane i ekipe se nisu odvajale rezultatski te se na odmor otišlo prednošću Valensije 37:41.

A onda kao da je odmor prijao crveno-belima pa su treću deonicu otvorili dobrom odbranom i pametnim rešenjima u napadu. Istakli su se pre svega Dženkins sa prodorima uz faul i Lorenco Braun asistencijama i prodorima te su ovu četvrtinu dobili 23:10 i pred poslednju ušli sa prednošču od 9 poena.

Međutim gosti se nisu predavali, sjajni prodori Vivesa i dalekometna paljba Dubljevića donela je dramu u kojoj se bolje snašla Zvezda.

Odgovornost je preuzeo Lorenco Braun koji je sve do poslednje sekunde čekao za realizaciju napada, da bi potom šutirao za tri i uz zvuk sirene pogodio za trijumf crveno-belih od 76:73.

Ova pobeda je prva evroligaška pobeda pod rukovodstvom trenera Dragana Šakote, takođe, Zvezda je nastavila uspešan niz protiv Valensije u ovom takmičenju - peta uzastopna pobeda.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lorenco Braun sa 19 poena, Branko Lazić je dodao 14, a Čarls Dženkins i Majkl Odžo po devet. U redovima Valensije istakao se Bojan Dubljević sa 22 poena, dok je Vanja Marinković utakmicu završio sa 11 poena.

Zvezda je sada na skoru 4-7 istao kao i njen večerašnji rival, u sledećem kolu crveno-beli gostuju ekipi Milana dok će Valensija na noge Real Madridu.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut Braun za pobedu Zvezde 76:73

39. minut - Odžo siguran oba puta sa penala, Vives prodorom za nerešeno 73:73

38. minut - Braun precizan oba puta sa penala 71:71

37. minut - Braun prodorom smanjuje na 69:70

35. minut - Dubljević precizan i sa penala , na drugoj strani Braun pogađa za tri 67:68

34. minut - Dubljević još jednom pogađa za tri njegova četvrta trrojka na meču 63:65

33. minut - Dubljević pogađa za tri poena 63:62

32. minut - Abalde siguran oba puta sa penala nakon nesporstke Berona koji kasnije pogađa za tri 63:59

31. minut - Domerkamp postiže prve poene za Valensiju u ovoj četvrtini 60:53

TREĆA ČETVRTINA

28. minut - Laberi siguran oba puta sa penala, Valensija u bonusu, na drugoj strani istom merom uzvraća Dženkins 60:49

27. minut - Gist ispod koša za najveću prednost Zvezde 55:47

26. minut - Lazić pogađa svoju drugu trojku za 53:47

25. minut - Vives precizan oba puta sa penala 48:45

24. minut - Braun poentira uz faul, precizan i sa penala 48:43

22. minut - Lazić prodorom za 43:41

21. minut - Boriša Simanić zakucavanjem otvara prvo poluvreme 39:41

KRAJ 1. POLUVREMENA

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Precizan je Beron oba puta sa penala za kraj druge četvrtine 37:41

19. minut - I Dobrić precizan sa linije za tri poena 33:34

17. minut - Beron pogađa trojku za vođstvo crveno belih 30:29

14. minut - Siguran Dženkins za dva poena 26:25

13. minut - Miki pogađa za dva poena 21:25

11. minut - Precizan je bio oba puta Odžo sa penala 19:19

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Lojd postiže poene iz prodora za kraj prve četvrtine 17:19

9. minut - Polovičan je bio Moris sa penala 15:15

7. minut - Lazić prodorom za 13:8

6. minut - Siguran je bio oba puta Dubljević sa penala 11:6

5. minut - Utakmica je prekinuta zbog problema sa semaforom,ozvučenjem, tehničari se već 30 minuta muče da osposobe sve, ekipe poslate na zagrevanje.

4. minut - Lazić pogađa trojku za 11:4

3. minut - Braun prodorom za, u sledećem napadu uzvraća Marinković 8:4

1. minut - Lazić polaže za vođstvo Zvezde 2:0

Nakon sjajne partije koju su pružili u ABA ligi kada je poražen Mornar rezultatom 105:82, crveno-beli žele da nastave pobednički niz i u duelu sa Valensijom.

Pulene trenera Dragana Šakote koji je povratak u redove crveno-belih obeležio pobedom protiv Mornara, očekuje ni malo lak zadatak. Valensija je u ovom takmičenju vezala tri pobede i to kod kuće, redom su padali (Himki,Zenit,Bajern) i deluje da su uhvatili pravu formu baš pred ovaj meč.

Ova dva kluba do sada su se sastajala četiri puta u Evroligi, crveno-beli su zabeležili sve pobede:

2017-18 15.03.2018 Crvena Zvezda mts – Valencia 106:90 2017-18 15.12.2017 Valencia Basket – Crvena Zvezda mts 82 :86 2014-15 05.12 .2014 Valencia Basket – Crvena Zvezda Telekom 68: 77 2014-15 30.10. 2014 Crvena Zvezda Telekom – Valencia Basket 76 :63

Zvezda se trenutno nalazi na 15. mestu sa skorom 3-7 dok je Valensija 13. i ima skor 4-6.