ZVEZDI PRESUDILI NJENI BIVŠI IGRAČI: Prvi Šakotin poraz sa crveno-belima! Cedevita Olimpija prejaka za šampiona (VIDEO)

VEĆ ČETVRTI NEUSPEH U ABA LIGI

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Cedevita Olimpije u Ljubljani u derbi meču devetog kola ABA lige rezultatom 75:64 (14:16, 21:16, 18:16, 22:16)

Ovim su crveno-beli upisali već četvrti poraz od početka sezone.

Delovalo je da je Zvezda uhvatila zalet nakon dva vezana trijumfa sa novim stručnjakom, no nakon Ljubljane na snazi je opet stari mod toplo-hladno.

Utakmica u dvorani Stožice loše je počela po obe ekipe, ali su crveno-beli uspeli sredinom prve četvrtine da dodju do osam poena prednosti.

Usledila je serija domaćina od 8:0 kojom su stigli do izjednačenja, ali je Zvezda ipak dvojkom na prvu pauzu uspela da ode s minimalnom prednošću.

Druga deonica pripala je u potpunosti Cedeviti koja je u jednom trenutku došla i do 12 poena prednosti, ali je Zvezda ipak na pauzu uspela da ode sa samo tri poena zaostatka.

Pokušavali su crveno-beli u drugom delu nekoliko puta da stignu prednost rivala, ali je pre svega zahvaljujući Marku Simonoviću domaćin uspevao da zaustavi nalete Zvezde.

U ekipi Zvezde istakao se Lorenco Braun sa 17 poena, dok je 10 postigao Bili Beron.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Rajan Boutrajt sa 17 poena, dok je Marko Simonović postigao 16.

Zvezda sada ima skor 5-4 i nalazi se na četvrtom mestu dok je Cedevita Olimpija na drugom mestu na tabeli ABA lige sa sedam pobeda iz devet utakmica.

KRAJ

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Dženkins pogađa u kontri, kasnije Simonović pogađa trojku 75:64

39. minut - Davidovac pogađa pored Cirbesa 72:62

38. minut - Davidovac siguran oba puta sa penala, kasnije Stipanović poentira ispod koša pa pravi petu ličnu, Beron polovičan sa penala 70 :60

37. minut - Obe ekipe su u bonusu, Čović pogodio trojku pa u pokušaju da iznudi i faul faulira Blažiča koji pogađa sa penala 63:57

36. minut - Krušlin precizan oba puta i sa penala, kasnije Čović pogađa za tri 62:54

35. minut - Boutrajt pogađa svoju četvrtu trojku, kasnije i Krušlin iz kontre za 60:51

33. minut - Lorenco Braun iz rolinga pogađa uz faul, siguran i sa penala 55:51

31. minut - Mekintajer pogađa uz faul 55:48

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Polovičan je bio Gist sa penala za kraj treće četvrtine 53:48

29. minut - Polovičan je bio Derik Braun sa penala, kasnije i Lorenco pogađa za tri 53:47

28. minut - Derik Braun poentira ispod koša a na drugoj strani dobar i Mekintajer 53:43

27. minut - Cirbes postiže poene ispod koša 51:41

26. minut - Simonović flouterom postiže poene 49:41

25. minut - Boutrajt prodorom do novih poena, zatim i Simonović pogađa za tri 47:37

24. minut - Mekintajer preko Kuzmića za 42:37

23. minut - Beron pogađa uz faul precizan je i sa penala 40:37

22. minut - Kuzmić pogađa ispod koša 38:34

21. minut - Simonović pogađa trojku za domaće 38:32

KRAJ 1. POLUVREMENA

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Prvo Gist pogađa nakon ofanzivnog skoka, domaći su brzo izgubili loptu nakon čega Beron pogađa trojku za crveno-bele 35:32

19. minut - Faje pogađa trojku za crveno-bele 35:26

18. minut - Lorenco Braun prodorom postiže poene, na drugoj strani Hopkins siguran ispod koša za zelene 35:23

17. minut - Hopkins pogađa pored Fajea za 33:21

16. minut - Boutrajt ponovo precizan za tri poena 31:21

15. minut - Boutrajt pogađa još jednu trojku za domaće, na drugoj strani Gist se upisuje 26:21

14. minut - Mulalić sjajno asistira za Stipanovića za 23:19

13. minut - Dženkins pogađa dugu dvojku za goste 21:19

12. minut - Polovičan je bio Davidovac sa penala kod gostiju, na drugoj strani Stipanović preko Gista za 21:17

11. minut - Krušlin prvo pogađa dugu dvojku za Cedevita Olimpiju a potom i za tri 19:16

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Dženkins za kraj prve trećine 14:16

9. minut - Oporavljeni Derik Braun postiže poene za Zvezdu, na drugoj strani Simonović ispod koša za 14:14

7. minut - Boutrajt pogađa za tri poena za izjednačenje 12:12

6. minut - Braun prodorom postiže poene za crveno-bele, Boutrajt precizan sva tri puta nakon što je fauliran pri šutu za tri poena 7:12

5. minut - Cirbes postiže poene ispod koša za domaće 4:10

4. minut - Prve poene za Cedevitu Olimpiju postiže i Murić ispod koša, kasnije je preciza i Kuzmić sa distance 2:8

3. minut - Prvi pogodak na meču postiže Braun posle ofanzivnog skoka, bio je i fauliran nakon čega je precizan i sa bacanja. Kasnije i Simanić pogađa za tri 0:6

1. minut - Utakmica je počela.

Domaćin u utakmicu ulazi sa skorom 6-2, dok šampion ima 5-3.

Crveno-beli su u seriji od tri pobede u svim takmičenjima. Dve su ostvarili u Evroligi, protiv Žalgirisa u Kaunasu i Valensije u "Pioniru", a u međuvremenu su u regionalnoj ligi savladali Mornar u Beogradu.

Poslednja dva meča, protiv Mornara i Valensije, vodio je novi trener Dragan Šakota.

"Igraju jako brzu košarku, statistički sa najvećim brojem poseda u celoj ABA ligi, što znači da moramo da imamo sličan pristup ovoj utakmici kao i sa Valensijom i da nađemo način da ih usporimo", izjavio je Šakota pred gostovanje u Ljubljani.

Cedevita Olimpija je u prošlom kolu doživela katastrofu u Zadru - 63:101.