GORDIĆ I VELIČKOVIĆ SLOMILI MEGU: Partizan kao gost u "svojoj" Hali sportova pobedio pred nastavak evropskog puta VIDEO

ABA LIGA

U 10. kolu ABA lige u Hali sportova Ranko Žeravica na Novom Beogradu Partizan slavio protiv Mege kao gost rezultatom 77:98 (27:22, 24:27, 15:17, 11:32)

U vrlo efikasnom meču u hali u kojoj je Partizan pisao svoju istoriju slavili su crno-beli, malo teže iako rezultat govori suprotno jer su domaći bili u igri 30 minuta a u tim momentima pobednik se nije nazirao.

Mega je ušla u meč veoma šuterski raspoložena pogađali su dosta trojki i na taj način su držali crno-bele na odstojanju te su prvu četvrtinu dobili rezultatom 27:22.

I u drugoj četvrtini se igralo slično ali su ovoga puta u rafalnoj paljbi bili uspešniji igrači crno-belih i ovu četvrtinu rešili su u svoju korist rezultatom 24:27.

Treća četvrtina se igrla praktično koš za koš i nije bilo većih odvajanja ni jednih ni drugih pa se u poslednju četvrtinu ušlo prednošću Partizana od četiri poena razlike.

Partizan je furiozno započeo poslednju četvrtinu, kapiten Veličković pogodio je "trojku", zatim je četiri poena postigao Tomas, Gordić "trojku", pa "zakucavanje" Zagorca za seriju 12:0 i vodjstvo od 78:66.

Seriju je "trojkom" prekinuo Ašćerić, ali je Partizan posle toga vezao nekoliko dobrih napada i uvećao razliku. Debitant Reding je u završnici postigao dve "trojke" za 93:71.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nemanja Gordić sa 22 poena i četiri asistencije, a dobru partiju prikazali su kapiten Novica Veličković sa 17 poena i šest skokova, Rašon Tomas sa 16 poena, osam skokova i pet asistencija i Rade Zagorac sa 13 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

U ekipi Mege najefikasniji je bio Marko Simonović sa 18 poena i sedam skokova, Luka Ašćerić postigao je 16 poena uz šest asistencija, a Edin Atić 11 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Partizan sada posle nepotpunog kola zauzima drugu poziciju sa sedam pobeda i tri poraza a Mega je 11. sa tri pobede i sedam poraza.

U sledećem kolu Partizan dočekuje Cibonu dok Mega gostuje ekipi Mornara.

KRAJ UTAKMICE

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Simonović pogađa trojku za krajnji rezultat 77:98

39. minut - Tomas postiže poene ispod koša 72:95

38. minut - Reding pogađa još jednu trojku za Partizan 71:90

37. minut - Pejdž pogađa posle prodora 69:87

36. minut - Veličković trojkom donosi Partizanu najveću prednost 69:82

35. minut - Gordić prodorom za 69:80

33. minut - Gordić pogađa za tri poena 66:76

31. minut - Ofanzivni skok i poeni Tomasa - 66:71! Milojević je tražio tajm-aut.

31. minut - Trojka Veličkovića! Partizanova 11, koliko su ubacili i košarkaši Mege - 66:69.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Reding daje poslednje poene u trećoj deonici - 66:66.

30. minut - Mesiček! Megina 11. trojka - 66:64.

29. minut - Nesportska lična greška! Mozli je pogodio jedno slobodno bacanje, a onda Birčević promašuje trojku. Prvo vođstvo Partizana još od prve četvrtine - 63:64.

29. minut - Zagorac s penala za izjednačenje - 63:63.

28. minut - Trojka Gordića! Dao je deset poena u ovoj četvrtini - 63:61.

27. minut - I Ašćerić oba puta precizan s penala - 63:58.

27. minut - Solo partitura Gordića - 61:58. Gordić je u ovim momentima najraspoloženiji za igru kod Partizana.

27. minut - Rastrzana igra na obe strane sa mnogo grešaka. Dugo nije bilo poena dok Tanasković, posle četvrte lične greške Mozlija, nije pogodio oba bacanja - 61:56.

25. minut - Atić polovičan sa linije slobodnih bacanja - 59:56.

24. minut - Simonović vraća domaćina u vođstvo - 58:56.

24. minut - Gordić vraća trojku - 56:56.

23. minut - Tanasković pogađa trojku za Megu 56:53

21. minut - Precizan je bio oba puta Tomas sa penala 53:51

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Mišković kod Mege pogađa od tablu za kraj druge četvrtine 51:49

17. minut - Volden pogađa trojku za Partizan 42:37

15. minut - Mozli zakucava pod košem Mege 40:34

14. minut - I Mesiček pogađa za tri u ekipi Mege 40:30

13. minut - Mišković pogađa sedmu trojku za Megu, kasnije Gordić uzvraća istom merom 33:27

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Volden pogađa u kontri 24:20

7. minut - Reding postiže prve poene za Partizan od dolaska u klub 18:16

6. minut - Veličković pogađa trojku iz dotrčavanja 15:11

5. minut - Simonović pogađa trojku za Megu, na drugoj strani Pejdž pogađa za dva 15:8

4. minut - Polovičan je bio Zagorac sa penala za 10:4

1. minut - Utakmica je počela.

Oni su se do sada sastajali 12 puta u ABA ligi uz skor 10-2 za Partizan. Poslednji put su se ove dve ekipe sastale u četvrtfinalu ovogodišnjeg ABA Superkupa kada je Partizan slavio sa 86:73.

U prošlom kolu crno-beli nisu imali mnogo problema protiv Krke kada su slavili rezultatom 102:80, a sad ih očekuje potentna mlada ekipa koja se polako diže nakon lošijih partija. Dobra okolnost za ekipu Partizana je da su već duži period u Beogradu gde vredno rade i pripremaju se za najveće izazove koji slede.

Krilo Partizana Novica Veličković, pred ovaj susret dao je sledeću izajvu:

"Raduje me što ćemo ponovo igrati u ovoj hali, makar i kao gosti. Svi znamo šta za Partizan ona znači i kakvu emotivnu vrednost ima. Čeka nas Mega, tim koji je uvek u svom sastavu ima dosta talentovanih igrača i ti se igrači razvijaju iz utakmice u utakmicu i igraju sve bolje. Naš zadatak je da iskoristimo naše prednosti i sprečimo ih da se rastrče i igraju na način koji im odgovara."

Mega pak je u prošlom kolu ostvarila vrlo bitnu pobedu na gostovanju u Laktašima, savladali su tad Igokeu u dramatičnoj završnici košem u poslednjoj sekundi 69:72.

Trener ekipe Mege Dejan Milojević, pred ovaj meč je izjavio:

"U petak dočekujemo Partizan koji ima izuzetno kvalitetnu ekipu i dubok roster. Jedni su od favorita za osvajanje ABA lige i ovakve utakmice su odlične za nas da vidimo gde se nalazimo u odnosu na najjače timove. Nama je puno značila pobeda u Laktašima u prošlom kolu, kao i način na koji smo došli do nje i sigurno je da smo se kao ekipa dodatno podigli. Protiv Partizana moramo da odigramo agresivno u odbrani uz veliku energiju na terenu, a za šta će to biti dovoljno na kraju, videćemo. Sigurno je da želimo da se predstavimo u što boljem svetlu i verujem da će publika u hali imati priliku da uživa u dobrom meču."

Partizan se nalazi na četvrtoj poziciji sa skorom 6-3, dok je Mega 11. sa skorom 2-7.

Sudije na večerašnjem meču biće Jakub Zamojski (Poljska), Radoš Arsenijević (Srbija) i Branislav Mrdak (Srbija).