PARTIZAN IZGUBIO U RUSIJI: Poraz crno-belih koji ne boli od Lokomotive u Krasnodaru! VIDEO

Evokup, 9. kolo

Košarkaši Partizana poraženi su od Lokomotive iz Kubanja u utakmici 9. kola grupe B Evrokupa rezultatom 83:76 (27:19, 18:21, 22:26, 17:10).

Partizan je doživeo treći poraz i sa šest pobeda čvrsto drži drugo mesto.

Lokomotiva je ostvarila četvrti trijumf i izjednačen je na tabeli sa Ritasom i Tofašom

Crno-beli u poslednjem kolu igraju protiv Limoža praktirčno revijalni meč, jer ne mogu da budu ni prvi ni treći, a Limož je ispao. Lokomotiva sa Tofašom rešava pitanje prolaza u naredni krug.

Stefan Birčević je bio najefiksaniji u timu Partizana sa 17 poena. Volden i Gordić su postigli po 12 poena, a Janković 10.

U timu iz Rusije Kuzminskas je sa 17 poena bio najefikasniji. Poen manje je postigao Kamings, Kulagin je ubacio 15, a Obrajant 10.

4. ČETVRTINA

40. minut - Kamings postiže poene i rešava utakmicu. 83:76.

39. minut - Neobična situacija, trener Lokomotive Pašutin je dobio tehničku grešku jer je u teren vratio loptu koja je išla u aut. Pejdž je postigao poen. 79:76. Vilijams pogađa pod faulom. 81:76. Trinkijeri uzima novi tajm-aut.

38. minut - Gordiću priznati poene posle solo akcije, uz prekršaj. 79:75.

37. minut - Kuzminskas pogađa trojku. 79:73.

36. minut - Sjajni Stefan Birčević pogađa trojku u bitnom trenutku. 74:71. Obrajant posle faula pogađa dva bacanja. 76:71. Reding napada prodorom odbranu Lokomotive i postiže poene. 76:73.

35. minut - Kamings je iskoristio kontru. 74:68. Tajm-aut za Trinkijerija.

34. minut - Volden postiže prve poene za Partizan u poslednjoj četvrtini. 70:68. Vilijams je polovično precizan za jedan. 71:68. Obrajant je fauliran. Pogodio je jedno od dva bacanja. 72:68.

31. minut - Kulagin je trojkom otvorio poslednju četvrtinu. 70:66.

3. ČETVRTINA - 22:26

30. minut - Kontra Partizana, fauliran je Janković. Oba puta je precizan. Njegovih 10 poena. 65:66. Kulagin sa linije penala ponovo vraća prednost domaćinu. 67:66.

29. minut - Vil Kamings još jednom solo akcijom postiže poene. 65:61. Janković je lepo prošao kroz odbranu Lokomotive i poentirao uz prekršaj. 65:64.

28. minut - Birčević, nova trojka. 61:61. Kulagin vraća prednost Lokomotivi. 63:61.

27. minut - Kamings iz teške situacije povećava prednost svog tima. 61:58.

26. minut - Birčević postiže trojku. Njegovih 11 poena. 56:58. Kuzminskas iz ćoška postiže svoj 14. poen. 59:58.

25. minut - Kuzminskas posle skoka u napadu postiže poene. 56:55.

24. minut - Kamings donosi ponovo prednost Lokomotivi. 54:53. Mozli precizan, Partizan ponovo vodi. 54:55.

23. minut - Kamings smanjuje sa linije penala. 48:50. Kuzminkas donosi izjednačenje. 50:50. Tomas upisuje novu trojku. 50:53. Kuzminkas smanjuje. 52:53.

22. minut - Kalnietis postiže dva poena. 47:44. Tomas postiže trojku. 47:47. Volden je fauliran, precizan je sa linije penala. 47:50. Prvo vođstvo Partizana.

21. minut - Reding poenima otvara treću četvrtinu. 45:42. Volden vezuje nove poene za Partizan. 45:44.

2. ČETVRTINA - 18:21

20. minut - Birčević smanjuje rezultat. 41:37. Kulagin je precizan za tri. 44:37. Apić polovičan sa linije penala. 45:37. Gordić uz zvuk sirene postiže trojku. 45.40.

19. minut - Mozli zakucava. 41:35.

18. minut - Kalnietis je precizan za tri. Lokomotiva ima 5/9 za tri. 39:30. Markus Pejdž pogađa trojku. 39:33. Vilijams na ofanzivnom skoku. 41:33.

17. minut - Vilijams je polovičan sa linije penala. 36:30.

15. minut - Deker je polovičan sa linije penala. 35:26. Zagorac koristi kontru i poentira. Prvi lakši poeni Partizana. 35:28. Još jedna kontra crno-belih, sjajna zaista kontra, Volden polaže. 35:30 i tajm-aut za Pašutina.

14. minut - Janković je pogodio za dva, uz prekršaj. 32:26. Deker praktično ni iz čega pogađa. Šesti ofanzivni skok Lokomotive. 34:26.

13. minut - Kamings postiže dvojku, prethodno je Kuzmikas bio polovičan sa linije bacanja. 32:23.

12. minut - Volden je precizan za tri. 29:23.

11. minut - Tomas je polovičan sa linije penala. 27:20. Apić upisuje prve poene. 29:20.

1. ČETVRTINA - 27:17

10. minut - Birčević popravlja promašaj svog tima. 26:17. Kuzminskas je polovičan sa linije penala. 27:17. Gordić tri sekunde pre isteka četvrtine pogađa. 27:19 na kraju 1. četvrtine.

9. minut - Kaming vezuje drugu trojku. 24:15. Kuzminkas uvećava prednost. 26:15.

8. minut - Deker prekida seriju Partizana. 18:13. Pejdž sa linije penala smanjuje rezultat. 18:15. Kamings novom trojkom povećava prednost Lokomotive. 21:15.

7. minut - Još jedna trojka Birčevića, urodio je plodom tajm-aut Trinkijerija. 16:13.

6. minut - Dve vezane trojke Partizana, prvo Birčević, zatim i Gordić. 16:10.

5. minut - Kulagin u tranziciji pogađa novu trojku. 15:4. Trinkijeri traži tajm-aut.

4. minut - Skok u napadu i poeni Nikole Jankovića. 9:4. Deker sjajan u napadu posle skoka. 12:4.

3. minut - Prvi poeni za Partizan, strelac kapiten Zagorac. 7:2 Vilijams koristi skok u napadu. 9:2.

2. minut - Obrajant postiže trojku. 5:0. Nova dva poena Obrajanta. 7:0

1. minut - Vilijams je otvorio utakmicu sa dva poena za vođstvo Lokomotive. 2:0

Partizan je počeo meč u sastavu: Volden, Reding, Zagorac, Tomas, Miletić. Domaćin sa petorkom: Deker, Kalnietis, Vilijams, Kulagin, Obrajant.

LOKOMOTIVA - PARTIZAN

Krasnodar

Sudije: Šemeš, Viklicki

LOKOMOTIVA: Deker, Kamings, Motovilov, Apić, Kalnietis, Ivlev, Ilnicki, Vilijams, Kuzminkas, Kulagin, Dolinin, Obrajant. Trener: Evgeni Pašutin

PARTIZAN: Volden, Zagorac, Pejdž, Gordić, Miletić, Birčević, Reding, Janković, Tomas, Pejners, Trifunović, Mozli. Trener: Andrea Trinkijeri

Crno-beli su trenutno drugi na tabeli sa učinkom 6-2 i eventualnom pobedom bi se izjednačili sa Venecijom na prvom mestu.

Lokomotiva ima tri pobede i pet poraza i bori se za plasman u narednu fazu takmičenja. Rusi trenutno zauzimaju peto mesto i imaju pobedu manje u odnosu na Ritas i Tofaš.

Partizan će u Krasnodaru igrati bez Novice Veličkovića i Ognjena Jaramaza, a kapitensku ulogu je preuzeo Rade Zagorac.

Srpski tim je u prvoj međusobnoj utakmici slavio u Beogradu rezultatom 80:71.